dzień wolny za pracę w sobotę

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kawa33
Posty: 44
Rejestracja: 2011-05-25, 13:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: kawa33 » 2013-11-15, 18:20

Jadę z uczniami na konkurs w sobotę. Według regulaminu pracy należy mi się za to inny dzień wolny. Czy powinnam złożyć do dyrektora wniosek o udzielenie dnia wolnego i podać termin, czy to należy do dyrektora? Czy jest jakiś okres w którym ten dzień wolny powinnam otrzymać?

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-11-15, 20:49

Poproś o dzień wolny, a Twój dyrek udzieli go 24.12.2013 i będzie to Twój dzień wolny za pracę w sobotę.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: jinks » 2013-11-16, 10:44

Art.3.9.UoSO pisze:Poproś o dzień wolny, a Twój dyrek udzieli go 24.12.2013 i będzie to Twój dzień wolny za pracę w sobotę.

Poproś pisemnie o dzień wolny i podaj datę tego dnia. Poczekaj na reakcję dyrektora.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: Cytryn » 2013-11-17, 10:20

U mnie w pracy zostałabym wyśmiana. Nie tylko, że muszę czasem pracować w sobotę czy niedzielę, ale jeszcze nie dostaję za to złamanego grosza...A na dochodzenie swoich praw w sądzie nie mam ochoty ani siły.
Jeszcze w żadnej szkole, w której pracowałam nie zdarzyło się, żeby ktoś dostał dzień wolny za pracę w weekend...

kawa33
Posty: 44
Rejestracja: 2011-05-25, 13:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: kawa33 » 2013-11-17, 20:14

Cytryn pisze:U mnie w pracy zostałabym wyśmiana. Nie tylko, że muszę czasem pracować w sobotę czy niedzielę, ale jeszcze nie dostaję za to złamanego grosza...A na dochodzenie swoich praw w sądzie nie mam ochoty ani siły.
Jeszcze w żadnej szkole, w której pracowałam nie zdarzyło się, żeby ktoś dostał dzień wolny za pracę w weekend...



Napisałam, że jest taki zapis w regulaminie pracy. Jakbyś pensji nie dostał/a to tez był/a/byś wyśmiana/y? Ale w sumie nie wiem co zrobić bo prawdopodobnie dyrektor dałby mi 24 grudnia lub w ciągu 12 miesięcy rozliczeniowych ( np. w wakacje).

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: malgala » 2013-11-17, 20:16

kawa33 pisze:np. w wakacje

W wakacje nie, bo to jest urlop, ale w czasie przerwy świątecznej już tak, bo te dni nie są urlopem nauczyciela.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: jinks » 2013-11-17, 20:19

Cytryn pisze:U mnie w pracy zostałabym wyśmiana. Nie tylko, że muszę czasem pracować w sobotę czy niedzielę, ale jeszcze nie dostaję za to złamanego grosza...A na dochodzenie swoich praw w sądzie nie mam ochoty ani siły.
Jeszcze w żadnej szkole, w której pracowałam nie zdarzyło się, żeby ktoś dostał dzień wolny za pracę w weekend...

Składasz pismo do dyrektora, potwierdzenie na kopii. Taki dzień (tutaj PIP nie do końca jest zgodny) trzeba wykorzystać w tym samym miesiącu, lub dyrektor MUSI wypłacić za niego dodatkowe wynagrodzenie.
Jeżeli dyrektor nie odpisze, lub odmówi, to składasz skargę do PIP.
Całe życie będziecie się dawali tak oszukiwać?
Czy 24 XII może? Moim zdaniem, jeżeli na ten dzień dyrekcja nie zaplanowała żadnych zajęć dla nauczycieli to NIE. Oddzielną kwestią jest to, czy trzeba w tym samym miesiącu czy nie.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: Cytryn » 2013-11-18, 21:37

taaa...skargi, a potem idź szukaj sobie roboty gdzie indziej, bo cię zaszczują. Daj spokój. A to Polska właśnie- papierowa szkoła, durne przepisy,układy, zależności, idiotyczny system, a sprawiedliwości to doczekamy...po śmierci. A tu i teraz trzeba z czegoś żyć.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: iluka » 2013-11-19, 17:29

Cytryn pisze:tu i teraz trzeba z czegoś żyć.
Godnie :?:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: Cytryn » 2013-11-20, 08:24

Jakie tam godnie. Żeby do pierwszego wystarczyło. Wiadomo, że dzisiaj praca jest rodzajem niewolnictwa. Możesz sobie oczywiście "godnie" tę niewolę opuścić i bidować, ale co ci wtedy z tej godności zostanie, jak będziesz żebrał zasiłki od państwa...?Trzeba zacisnąć zęby i znosić to, że cię wykorzystują, znieważają, poniżają. Normalka. Takie jest życie. Sprawiedliwości na tym świecie nie ma i...nie będzie.
Jak ktoś ma szczęście, to trafi trochę lepiej, na lepszego dyrektora, który jest sprawiedliwszy, bardziej ludzki. Jak trafisz źle, musisz to znieść, jeśli chcesz mieć pracę. I tak jest wszędzie.

A gadaniem o prawach i sądach to sobie można..nie napiszę, co sobie można, niech się każdy sam domyśli.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: koma » 2013-11-20, 09:26

Cytrynku,kochany, jak się ciebie czyta, to czlowiek w depresję wpada i ma ochotę popełnić sepuku.
Cytryn pisze:cię zaszczują
Cytryn pisze:durne przepisy,układy, zależności, idiotyczny system, a sprawiedliwości to doczekamy...po śmierci.
Cytryn pisze:dzisiaj praca jest rodzajem niewolnictwa
Cytryn pisze:będziesz żebrał zasiłki
Cytryn pisze:Trzeba zacisnąć zęby i znosić to
Cytryn pisze:wykorzystują, znieważają, poniżają
Cytryn pisze:Sprawiedliwości na tym świecie nie ma

To kto stworzył taki niedoskonały świat??
Ok, wiem, wiem, jak tłumaczycie tę żenadę, gdzie jeden człowiek ma lepiej a inny gorzej, a "pogoda jest tylko dla bogaczy".

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: Cytryn » 2013-11-20, 12:27

Koma- są przyjemniejsze formy popełniania samobójstwa, niż sepuku ;D

Świat stworzył Bóg. I było to dobre. A człowiek wszystko zepsuł. To, co mamy, to nie z winy Boga, tylko z powodu grzechu człowieka, który nie chciał być Bogu posłuszny.
A ci, którzy dzisiaj wzbogacają się upokarzając innych, oszukując i kłamiąc zapłacą za to- więc nie ma im co zazdrościć. ich koniec będzie żałosny, bo śmierć jest początkiem życia, a nie jego końcem.

A ja napisałam, jak jest. Nie twierdzę, że tak powinno być. Niewiele jednak można zrobić. Trzeba żyć samemu uczciwie(choć wiadomo, że uczciwym żyje się gorzej), żeby móc sobie spojrzeć w twarz.I płacić cenę za swoje wybory- rozumiejąc, że świat jest niesprawiedliwy i tak będzie aż do końca i jeszcze gorzej, bo...ludzie są źli.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: iluka » 2013-11-20, 15:06

Cytryn, a ja przeżyłam 5 dyrektorów nie ruszając się z jednej szkoły :mrgreen: Pracuję nie dla dyrektora, lecz dla dzieci i z dziećmi.
Cytryn pisze:Jak ktoś ma szczęście, to trafi trochę lepiej, na lepszego dyrektora, który jest sprawiedliwszy, bardziej ludzki. Jak trafisz źle, musisz to znieść, jeśli chcesz mieć pracę. I tak jest wszędzie.
Nie czuje takiego musu znoszenia. I chyba jednak nie wszędzie tak jest.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: Cytryn » 2013-11-20, 21:22

Widać Iluka miałaś sporo szczęścia. Ja trafiałam...wyjątkowo źle. Kłamstwa, oszustwa, machlojki, pijaństwo, wykorzystywanie ludzi, wyciąganie pieniędzy od nauczycieli, nadużywanie władzy...na porządku dziennym. OHYDA. Szkoda słów. Ale wiem, że nie wszyscy tak mają, albo przynajmniej w różnym natężeniu, nie cały czas.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzień wolny za pracę w sobotę

Postautor: iluka » 2013-11-20, 22:04

Nie zrozumiałyśmy się. Pisząc, że nie czuję przymusu znoszenia nieuczciwości, wykorzystywania itp.
Cytryn pisze:Trzeba zacisnąć zęby i znosić to, że cię wykorzystują, znieważają, poniżają.
miałam na myśli, że się na to nie godzę. Walczę. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Ale to ja jestem wciąż w tej samej szkole, a pięciu dyrektorów już nie. Bo nauczycielem się jest, a dyrektorem tylko bywa.
Rozumiem jednak, że nie każdy ma duszę wojownika...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron