Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Dr Judym
Posty: 1
Rejestracja: 2013-11-21, 19:21
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: wielkopolskie

Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: Dr Judym » 2013-11-21, 20:04

Witam wszystkich serdecznie! :) To mój pierwszy post na tym Forum i umieszczam go w miejscu,które wydaje mi się najbardziej stosowne tematycznie. Jestem 35letnim historykiem,który nie pracował wcześniej w zawodzie nauczyciela,lecz zawsze miał takie marzenie i zdobywa obecnie uprawnienia pedagogiczne. Pragnę podkreślić,że sama idea nie jest kaprysem faceta u progu wieku średniego,lecz spóźnioną realizacją dawno wytyczonej drogi;) Jestem bardzo zdeterminowany w dążeniu do tego celu,ale także świadomy wszelkich trudności związanych ze zdobyciem posady nauczycielskiej na obecnym rynku pracy w Polsce...Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki,które pomogą mi w rozpoczęciu nauczania historii w szkole! Zasadnicze pytanie brzmi-jak wywalczyć etat w sytuacji,gdy często brakuje ich dla osób o 10 lat młodszych??

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: Yoka » 2013-11-21, 20:22

nie ma chya takiego sposobu.
Łut szczęscia, szczęśliwy zbieg okoliczności, wejścia z podaniem do szkoły w dobrym momencie, gdy dyrekcja ma "nóż na gardle" itp itd.

Roznieś podania po szkole i zobaczysz.
Czasem w trakcie r.szk, też zdarzają się wolne etaty znienacka.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: iluka » 2013-11-21, 20:48

Witaj, Judymie!
Dr Judym pisze:jak wywalczyć etat w sytuacji,gdy często brakuje ich dla osób o 10 lat młodszych??
Oto jest pytanie :!: Jak z Szekspira :idea:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: silije » 2013-11-22, 11:11

Mnie się udała taka sztuka (no prawie, bo na razie jestem w świetlicy, ale wygląda na to, że jednak się doczekam godzin języka polskiego), ale chodziło właśnie o ten wspomniany łut szczęścia.
Zaczęłam pracować w szkole prawie 10 lat po ukończeniu studiów polonistycznych (w międzyczasie była jeszcze podyplomówka z logopedii) po trzydziestce, po odchowaniu dzieci i moim jedynym doświadczeniem zawodowym przedtem była praca w żłobku na umowę o dzieło, korepetycji nie liczę. Po prostu potrzebowali kogoś do świetlicy, znali mnie, bo miałam własne dzieci w tej szkole. Potem dostałam zastępstwa z języka polskiego i prawdopodobnie mogę liczyć na przejście do nauczania systematycznego w nieodległej przyszłości.
Powodzenia Judymie![/u]

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: qjaf » 2013-11-23, 20:19

Dr Judym pisze:pytanie brzmi-jak wywalczyć etat w sytuacji,gdy często brakuje ich dla osób o 10 lat młodszych??


Sposob niezawodny - "plecy" w kadrach, najlepiej z wydzialu odpowiedzialnego za edukacje 8)
Przeciety zjadacz chleba ma szanse, nie przymierzajac, jak zydzi podczas okupacji. Niestety, a mowie to z wlasnego doswiadczenia, bowiem pracuje w 3 szkolach...

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: Cytryn » 2013-12-09, 08:45

Start KARIERY? :rotfl: :jupi: Sorry, nie mogłam się powstrzymać. Nauczyciel i ...kariera, he, he, he :lol2: Chyba start drogi przez mękę( biorąc pod uwagę idiotyczne staże i całą tę rozbudowaną biurokrację).

A dzisiaj faktycznie najlepiej po znajomościach, no chyba, że ma się dużo szczęścia...

DIPPY16
Posty: 77
Rejestracja: 2013-09-01, 14:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: DIPPY16 » 2013-12-10, 18:34

Składać CV Panie kolego. I szukać, może jakieś zastępstwo się trafi akurat. I będziesz ich uczył o Mezopotamii (ehh). Nowa podstawa pod kątem historii to jedna wielka ściema.

ala325
Posty: 1
Rejestracja: 2013-12-10, 18:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: ala325 » 2013-12-10, 18:39

Witam. Czy któraś z pań posiada testy z książki do historii z gimnazjum ,,Poznajemy przeszłosć ''. Moja książka została zagubiona i nie mam jak odbić uczniom. Bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: malgala » 2013-12-10, 19:00

ala325 pisze:Moja książka została zagubiona i nie mam jak odbić uczniom.

Dziecko, nie z nami te numery.
Lepiej się poucz zamiast gotowca na sprawdzian szukać.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Start kariery nauczycielskiej po 30tce;)

Postautor: iluka » 2013-12-10, 20:21

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”