Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-12-04, 05:52

U nas jedna z nauczycielek ma w ten weekend szkolenie na egzaminatora z TOTu, to na pewno ją zapytam co i jak. Ja bym może i chciała egzaminatora, ale mam za mały staż w pracy i odpadam.
julkaska co do statystyki to pytałam, ponieważ okazało się po analizie podstawy że jednak ja mam ją robić. I to się dowiedziałam tydzień przed tym jak zaczęłam jej uczyć.Jakieś ogólne wariactwo jest z tym nowym programem.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-12-16, 20:35

Witam

Trochę cicho zrobiło się w naszym wątku. Może podzielmy się tym, co nam się udało to tej pory zrealizować i jak to robimy - taka wymiana doświadczeń. Pozdrawiam

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-01-19, 17:34

Witam
Właśnie zarejestrowałam się na forum Jestem nauczycielem w TOR i w tym roku poraz pierwszy przygotowuję drugą klasę do kwalifikacji A.26. Realizujemy program z KOWEZI-u uczę Pracowni organizacji sprzedaży reklamy i marketingu. Jestem po szkoleniu na egzaminatora w OKE w Karkowie. Mam pytanie czy ktoś dysponuje testami z tego zawodu ze stycznia 2014 i z października 2013 roku - wiem ze takie egzaminy się odbyły. Jak ktoś uczy tych przedmiotów co ja to proszę o kontakt, wymienimy się doświadczeniami.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na info.

elabig
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-23, 17:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: elabig » 2014-01-23, 18:18

Jak by ktoś dysponował testami i zadaniem praktycznym ze stycznaia tego roku do kwalifikacji A.26 TOR to uprzejmie bym prosiła. Pomocy mam przygotować egzamin i nie wiem jak się zabrać .

agata777
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-26, 00:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: agata777 » 2014-01-26, 01:07

elabig pisze:Jak by ktoś dysponował testami i zadaniem praktycznym ze stycznaia tego roku do kwalifikacji A.26 TOR to uprzejmie bym prosiła. Pomocy mam przygotować egzamin i nie wiem jak się zabrać .
:idea:
TEZ BYŁABYM CHĘTNA... UCZĘ W TOR JUŻ 2 ROK
UCZĘ...TZN. STARAM SIĘ W TYM BAŁAGANIE.. :twisted: .UCZYĆ SPRZEDAŻY W REKLAMIE.MYŚLĘ ŻE, POWINNIŚMY DOSTAĆ ODSZKODOWANIA ZA NADMIERNY SRES :rotfl:
CO DO ROZKŁADÓW(PLANÓW) CHĘTNIE WYMIENIĘ.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: iluka » 2014-01-26, 13:24

agata777, elabig, misiapl, bardzo Wam współczuję, a jeszcze bardziej Waszym uczniom :oops:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: edzia » 2014-01-26, 15:28

iluka pisze:a jeszcze bardziej Waszym uczniom
Dlaczego?

mlewa
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-28, 12:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: mlewa » 2014-01-28, 12:35

Witam, jestem nowa i calkiem zielona jeszcze ;) Poczytałam sobie Wasze posty i nadal nurtuje mnie jedno pytanie. Studia podyplomowe, które robiłyście nie były skierowane wyłacznie dla nauczycieli? Obdzwoniłam kilka uczelni i zastanawiam się czy zwykla podyplomówka wystarczy :( Proszę o radę i z góry dziekuję.

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-01-29, 20:20

Fajnie, że ktoś sie odezwał. Nie rozumiem dlaczego na CKE są odpowiedzi do testów do kwalifikacji A.26 a nie ma arkuszy? Nauczyciel ma szukać... nie wiem to jest jakieś tajne przez poufne? o co chodzi. Tez przygotowuję do egzaminu A.26 na czerwiec i bardzo szukam przykładowych arkuszy z zadaniami praktycznymi nowymi (chyba powinny być takie 2- bo z sesji Październik 2013 i Styczen 2014, ale mogę się mylić). Z tego jakie były wytyczne do sesji styczen 2014 to było Pakiet office, program graficzny (nie było wskazane jaki) i program edytorski (jaki?) wiec myślę ze podobne wytyczne będą na czerwiec. Kto uczy pracowni organizacji sprzedaży i reklamy (8H) odezwijcie się to pogadamy co macie w programie jakie programy stosujecie itd itp,
Pozdrawiam misiapl

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2014-01-30, 20:54

Witam koleżanki. Widzę że trzymacie rękę na pulsie w sprawie egzaminów. Też baaardzo ich potrzebuję. Będę wdzięczna za arkusze.
Słuchajcie a jak w waszych szkołach wygląda sprawa wyposażenia pracowni na egzamin praktyczny w TOR. Podobno wymagania są bardzo duże (czytaj kosztowne).

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-02, 12:06

Witam.

Ja uczę martketingu i orgazniacji sprzedaży reklamy. Mam klasę pierwszą. Może ktoś kto uczy już klasę drugą napisze co do tej pory zrealizował zwłaszcza z organizacji sprzedaży reklamy.

Pozdrawiam

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-02, 18:18

Witam
Ja uczę w pracowni oragnizacji sprzedaży reklamy w drugiej klasie. Do tej pory miałam 8 godzin z całą klasą (27 osób) i 12 komputerów -dramat większość ćwiczeń uczniowie wykonywali w grupie i tak naprwde to nie wiem co kto umie, ale po feriach bede miec 4 godziny w grupach i wtedy zacznae prawdziwa robote i sprawdze co kto umię.
Co zrobiłam do tej pory: power-point - róznego rzodaju prezentacje , excel jako baza danych, acces jako baza danych, word , współpraca z agencją -wszystkie dokumenty wsytępujące w sprzedaży (umowy, briefy itd) sgemntacja rynku planuję podstawy grafiki wektorowej i rastrowej....
Szczerze powiedziawszy to nie wiem bo ta kwalifikacja (A.26) dla mnie brzmi jak sprzedaż w handlowcu wiec wszystko po omacku robię. Napiszcie co WY realizujecie na tym przedmiocie bo błądzę w ciemnościach :( . Szukam przykładowego zadania jak znajdę to trochę mi się rozjaśni. Napiszcie co Wy na tym przedmiocie uczycie. Pozdrawiam
A może spotkajmy sie wszyscy ok 22 na forum powymieniamy poglądy. Ja tak codziennie zaglądam.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-05, 18:31

Witam,

Ja uczę klasę pierwszą. Z organizacji sprzedaży reklamy do tej pory zrealizowałam krótkie powtórzenie z Worda (m.in. foldrey, ulotki reklamowe, oferty handlowe). Ponieważ miałam 3 godziny w pracowni i dwie poza to na pracowni zaczęłam realizować tematy związane z grafiką wektorową. Poza pracownią typy i rodzaje negocjacji, rozmowa sprzedażowa, typy klientów. Teraz planuję w dalszym ciągu 3 godziny z programu wektorowego a pozostałe na przygotowanie oferty handlowej, sporządzania umów itp.,Word, Excel i Power Point.

Może ktoś kto teraz zrobił egzaminatora przekaże jakieś cenne informacje czy wskazówki.

Pozdrawiam

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-05, 22:13

Witam
czytając ostatni post widze -suzzana , że robisz coś podobbnego co ja. Jesli chodzi o egzaminatora to ja robiłam w grudniu 2013 i to była totalna porażka. Uczyli nas kryterialnego poprawiania egzaminów ale ćwiczyliśmy na starych arkuszach wg. starej formuły, niestety nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego nie było nowych arkuszy do kwalifikacji... Tłumaczyli, że jeszcze w tym roku będą w czerwcu stare egzaminy, a co do nowego egzaminu robiliśmy symulację zdawania egzaminu - ale tam gdzie jest wykonanie i bardziej były ćwiczone procedury tzn. co ma robić egzaminator, co przewodniczący itd., a zdający wykonywali jakies pudełka (śmiechu warte). Tak ogólnie wiem jak wygląda egzamin według nowej formuły -znam procedury, ale arkuszy nie było wg nowej formuły
Wiec nic więcej nawet egzaminatorzy nie wiedzą.
No chyba, że w któreś szkole była przeprowadzona standaryzacja zadań na kwalifikację A.26. - to wtedy nauczyciele może i wiedzieli arkusze?
Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: edzia » 2014-02-05, 22:33

misiapl pisze:ćwiczyliśmy na starych arkuszach wg. starej formuły, niestety nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego nie było nowych arkuszy do kwalifikacji... Tłumaczyli, że jeszcze w tym roku będą w czerwcu stare egzaminy
Słyszałam osobiście, jak dyrektor OKE w Krakowie zapowiadał (gdzieś w okolicach września 2013 r. to było), że jego OKE już nia będzie przeprowadzać żadnych szkoleń dla starego egzaminu. Więc uważam, że zasłanianie się starymi egzaminami w czerwcu to tylko przykrywka dla niekompetencji CKE i OKE. Oni po prostu sami nie wiedzą, jak będą egzaminować. Poza tym przecież już odbywają się egzaminy z niektórych kwalifikacji, a w czerwcu w wielu szkołach się odbędą nowe egzaminy.

misiapl pisze:a zdający wykonywali jakies pudełka (śmiechu warte).
I kostki do gry, prawda? :)


Wróć do „Przedmioty zawodowe”