Gender

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-19, 07:17

Gender w szkołach. Co o tym myślicie?
Teraz mnóstwo nauczycieli szkoli się w ramach projektów dofinansowanych z UE na temat "równości" w szkołach. Niektóre szkoły i przedszkola już realizują programy "równościowe".
Czy nauczyciele mają na ten temat jakieś zdanie, czy im wszystko jedno?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Gender

Postautor: sharkinator » 2013-12-20, 18:49

Jak dla mnie to głupota. Uważam, że nie należy przedszkolakom zabierać dzieciństwa i wpajać im takich wartości - to nie są tematy dla dzieci.

Korzystając z wątku, to jak uważacie czy dla osób homo jest miejsce w szkole na stanowisku nauczyciela?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gender

Postautor: malgala » 2013-12-20, 18:56

sharkinator pisze:jak uważacie czy dla osób homo jest miejsce w szkole na stanowisku nauczyciela?

Ważne są kompetencje a nie orientacja seksualna.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-20, 20:30

Korzystając z wątku, to jak uważacie czy dla osób homo jest miejsce w szkole na stanowisku nauczyciela?


Jeśli nie manifestuje swojej orientacji seksualnej, nie promuje jej, to czemu nie. Może być świetnym nauczycielem swojego przedmiotu.
Natomiast jestem zdecydowanie przeciwna promocji homoseksualizmu w szkole i przedstawianiu go jako "zdrowej alternatywy" dla heteroseksualnych małżeństw...To moim zdaniem jest chore. Jak przeczytałam program "edukacja seksualna" proponowany przez WHO, to włos mi się zjeżył na głowie. Tak samo nie aprobuję tej całej polityki "równościowej"(pojmowanej w taki sposób, jak to proponuje owo "gender"). Dla mnie to po pierwsze wyważanie otwartych drzwi- przecież nikt nie zabrania dzisiaj kobietom kształcić się na uczelniach o profilu technicznym itp., wykonywać różnych zawodów(choć chętnych do kopalni jakoś brakuje...) i naprawdę nie dostrzegam( ani nie odczuwam) jakieś strasznej dyskryminacji kobiet w Polsce (to, że pracodawcy niechętnie zatrudniają młode kobiety, które potencjalnie mogą stać sie matkami nie jest chyba efektem dyskryminacji, a po prostu związane jest to z sytuacją ekonomiczną- tak w skrócie).Natomiast gender robi więcej- wskutek wdrożenia tego chorego programu może nastąpić rozmycie tożsamości płciowej dzieci i zachwiać ich zdrowiem psychicznym. I nie wiem, może jestem niepostępowa, ale dla mnie homoseksualizm i transseksualizm to raczej rodzaj odstępstwa od normy, schorzenie, wynaturzenie i o ile oczywiście tacy ludzie mają pełne prawa obywatelskie, to jednak wdrażanie programów, gdzie będziemy przebierać chłopców w ciuszki dziewczęce czy mówić dzieciom, że relacje homoseksualne są OK jest dla mnie...czymś absurdalnym( jakiś obłęd?).


Ale może macie odmienne zdanie na ten temat...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-20, 21:53

Cytryn pisze:Niektóre szkoły i przedszkola już realizują programy "równościowe".
Robią to za wiedzą i zgodą rodziców, więc co nam do tego?
sharkinator pisze:jak uważacie czy dla osób homo jest miejsce w szkole na stanowisku nauczyciela?
Na stanowisku nauczyciela czy jakimkolwiek innym jest miejsce dla osoby kompetentnej i uczciwej. Bez względu ma płeć czy orientację seksualną.
a takich brakuje. I to jest dla mnie naprawdę poważny problem.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-20, 23:33

Iluka- rodzice często nie wiedzą o tym, co się dzieje w szkole. No i..jest Ci wszystko jedno..to znaczy, że dla Ciebie ten program może być wdrażany bez szkody dla dzieci(wszystko jedno, naszych czy cudzych)?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-21, 00:25

Cytryn, sprawdzałam to już dość dawno i nie mam czasu szukać jeszcze raz
Cytryn pisze:Niektóre szkoły i przedszkola już realizują programy "równościowe".
Wprowadzenie i realizacja za zgodą rodziców.
Cytryn pisze:jest Ci wszystko jedno..
Tego nie powiedziałam.
Po prostu na temat wyborów rodziców dotyczących religii/etyki czy WDŻwR się nie wypowiadam.
Cytryn pisze:Iluka- rodzice często nie wiedzą o tym, co się dzieje w szkole.
A to ich uświadamiaj na jakichś forach typowo rodzicielskich raczej.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-21, 09:14

Ja po prostu NAWET jeśli rodzice wyrażą zgodę nie mam zamiaru przykładać ręki do prowadzenia takiego programu, bo jest on niezgodny z MOIMI przekonaniami. A obserwując to, co się dzieje obecnie boję się, że za odmowę prowadzenia takich zajęć mogę w przyszłości wylecieć nawet z pracy albo mieć jakieś kłopoty w związku z tym... :cry:

Rozumiem, że chociaż nie jest Ci to obojętne, nie miałabyś żadnych obiekcji, aby prowadzić takie zajęcia, jeśli rodzice wyraziliby zgodę...

No właśnie o to pytam- o postawę nauczycieli wobec problemu.

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Gender

Postautor: marek474 » 2013-12-21, 11:24

http://wpolityce.pl/wydarzenia/68440-ro ... ano-ih-dze

Nie zawsze jest tak, że rodzice wiedzą na jakie zajęcia zapisują dzieci, przykład pewne przedszkole w Rybniku.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-21, 11:31

To niech się dowiedzą.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-21, 11:44

A czy to nie jest tak, że my się po prostu boimy już mówić na głos, co naprawdę myślimy, ponieważ jest to...politycznie niepoprawne? (no chyba, że ktoś naprawdę uważa, że pomysł z sekseudakcją jest OK, razem z tą promocją homoseksualizmu i transseksualizmu...).

No i co z nami- czy chcemy włączać się w takie programy( jako nauczyciele, abstrahując od decyzji rodziców)? Czy jest nam wszystko jedno, że takie coś wejdzie do szkół? A w podręcznikach do polskiego pojawią się "czytanki" opowiadające o dwóch tatusiach lub dwóch mamusiach z dziećmi- przedstawiane jako wzorcowe, dobre rodziny...?

Ja jestem przeciwna( jeśli rodzice chcą tak nauczać swoje dzieci, to przecież mogą to robić w domu). Masowe nauczanie "seksu" pozbawione moralności i odarte całkowicie z chrześcijańskich wartości doprowadzą moim zdaniem do jeszcze większej demoralizacji młodzieży( tak samo jestem przeciwna nauczaniu religii katolickiej w szkole). To rodzice powinni wpajać dzieciom pewne wartości, nie wolno w to ingerować z zewnątrz. Owszem, można sobie "masowo" mówić o powszechnie uznanych wartościach( nie oszukujemy, nie kradniemy, nie używamy przemocy itp.). Ale tutaj mamy coś więcej- nową ideologię, przedstawianą jako jedynie słuszną, wszystkich, którzy są przeciwni wyzywa się od "moherów"( bo kościół katolicki wyraził sprzeciw) lub "nietolerancyjnych"). Nauczyciele są szkoleni w zakresie "polityki równościowej" i innych bzdur, ktore potem mają wnosić do szkoły i przekazywać dzieciom.

Nikt z nauczycieli nie zaprotestuje? A może niektórym się to po prostu ...podoba?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-21, 18:25

Cytryn pisze:Nikt z nauczycieli nie zaprotestuje? A może niektórym się to po prostu ...podoba?


Może nie reagują alergicznie, bo uznają, że hasło "gender" to nie jest promocja homoseksualizmu, seksu jakiegokolwiek, pomimo istnienia osób, które takie hasła wykorzystują, by coś takiego przemycić? Przecież studia gender to nie seks-instruktaż.

Może uważają, że ani jedna, ani druga strona "konfliktu" nie gra fair i w związku z tym stoją z boku robiąc swoje?
Oczywiście, że znalezienie kilku przypadków nadużyć znów na forum ludzi wydawałoby się rozumnych oznacza od razu normę światową i katastrofę globalną ;)

A nawet jeśli komuś się podoba, to czy nie ma prawa do własnego zdania? czemu? Bo odmienne od głosu hierarchów?

Mnie ten cały gender na razie zieje z mediów, bo go na oczy nie widziałem.

I ani jakaś Szczuka, ani bp.Michalik mnie do niczego nie przekona dopóki nie ocenię. A, aby ocenić trzeba doświadczyć.

Póki co to dla mnie kabaretowy "dialog" między przewrażliwionymi na punkcie seksualności i kościołem, dla którego to wygodne wytłumaczenie wszelkiego zła ... również we własnych szeregach.
Hipokryzja zieje z obu stron.;)

A w d...e mam ten gender Cytrynku:)

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-21, 21:00

Najpierw przeczytaj ten program, który jest propozycją dla szkół. Potem się wypowiadaj.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-21, 21:27

Bo to są naprawdę konkretne propozycje zmiany w światopoglądzie, nowa ideologia, która -jeśli to dojdzie do skutku- będzie nas wszystkich obowiązywać. Czy wtedy w szkołach nie będzie miejsca dla nauczycieli mających inne przekonania? Czy trzeba będzie rezygnować z pracy, jeśli będzie się chciało pozostać wiernym swoim przekonaniom?
Na razie gna się nauczycieli na szkolenia, gdzie próbuje się im wyprać mózgi. Co będzie dalej?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-21, 23:32

Cytryn pisze:przeczytaj ten program, który jest propozycją dla szkół.

A Ty czytałaś?
Proszę, podaj mi link:)
Cytryn pisze:Na razie gna się nauczycieli na szkolenia, gdzie próbuje się im wyprać mózgi.

U nas się nie gna;)
Ty już byłaś? Kto prowadził?


Wróć do „Pogaduszki”