Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-09, 14:57

Witam. W dniu 28.10.2013 r. obronilem prace mgr. Dyplom zostal wystawiony przez uczelnie w dniu 06.11.2013 ale gotowy do odbioru byl dopiero 16.12.2013r. Dyplom odstaarczylem do kadrowej w dniu 19.12.2013r. W styczniu dostalem wyplate wedlug nowej stawki ( dla nauczyciela mianowanego z tytulem mgr) ale kadrowa poinformowala mnie ze pani w kuratorium poinformowala ja ze nie nalezy mi sie wyrownanie za listopad i grudzien. Na dyplomie wyraznie napisane jest ze tytul magistra zostal uzyskany 28.10.2013r. i wydawalo mi sie ze przepisy jednoznacznie mowily ze podstawa do naliczenia wynagrodzenia jest data uzyskania podniesienia wyksztalcenia, w tym przypadku od 01.01.2013r.

Czy ktos moglby ustosunkowac sie do tej sytuacji i powiedziec czy nalezy mi sie wyrownanie za 2 miesiace czy nie i ewentualnie podac podstawe prawna?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: iluka » 2014-01-09, 16:01

Sham pisze:wydawalo mi sie ze przepisy jednoznacznie mowily ze podstawa do naliczenia wynagrodzenia jest data uzyskania podniesienia wyksztalcenia,
Jakie przepisy? Możesz zacytować?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-09, 16:16

art. 39 ust. 1 zdanie drugie KN

Problem polega na tym, że zaświadczenie o zdaniu egzaminu dyplomowanego nie jest podstawą do naliczenia nowej stawki, a jedynie dyplom. Wydaje mi się, że po przedstawieniu dyplomu na którym jest napisane iż tytuł magistra uzyskałem w dniu 28.10.2013 r. prawo do wyższego wynagrodzenia przysługuje mi od 01.11.2013r. Bo gdyby na przykład rektor przebywał na kilku miesięcznym urlopoe/zwolnieniu lekarskim i przez pol roku nie podpisal dyplomu, z jakiej racji ja mam być na tym stratnym i nie dostawać wyższego wynagrodzenie skoro moje kwalifikacje są juz wieksze?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: edzia » 2014-01-09, 17:36

Też mi się wydaje, że masz rację, czyli że powinieneś dostać wyrównanie za te dwa miesiące. Jednak trzeba by znaleźć jakąś interpretację prawną, czy liczy się data wpływu dokumentu, czy data na dokumencie. Według mnie data na dokumencie.

Myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś w necie. Zawsze możesz też sam zapytać kogoś w kuratorium, niekoniecznie swoim. Radzę też pytać dotąd, aż uzyskasz interesującą cię odpowiedź. I pamiętaj, że kuratoria nie są wyroczniami prawa.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: iluka » 2014-01-09, 17:49

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-09, 18:05

dzięki za odsyalacz eią wciaz poszukuję paragrafu który mógłbym pokazkac kadrowej iz to wyrównanie mi się należy, tak żeby nie było dyskusji

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: iluka » 2014-01-09, 18:13

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-09, 18:46

Niestety żaden z tych punktów nie mówi wprost o wyrównaniach, ale domyślam się że kluczowy jest właśnie zapis z art 39 KN, który mówi że prawo do przeszeregowania zarobkowego za uzyskanie tytułu magistra przysługuje od pierwszego dnia następnego miesiąca. Ponieważ siłą rzeczy nie da się tego udokumentować ze względu na par3 Rozporządzenia MENiS, logiczne jest, że po udowodnieniu podwyższenia kwalifikacji należy wyrównać zaległe miesiące. Pytanie teraz jest następujące, gdzie iść dalej jeśli po mimo takiej argumentacji szkoła/miasto/kuratorium wciąż uchylają się od wypłacenia wyrównania?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: iluka » 2014-01-09, 18:59

Z czym masz zamiar iść gdziekolwiek?
Jaki masz dowód na to, że dyrektor uchyla się od wypłacenia wyrównania?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-09, 19:04

Rozmawiałem dziś z księgową i ta powiedziała, że kadrowa stwierdziła że nie należy mi się wyrównanie. Poszedłem do kadrowej ona powiedziała że zadzwoniła do kuratorium i tam pani jej powiedziała że nie należy im się wyrównanie (ponoć podała jakiś paragraf ale kadrowe w tamtej chwili nie była w stanie go przytoczyć). Rozumiem że w związku z tym powinienem poprosić o decyzje na piśmie i ewentualnie od niej się odwoływać?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: iluka » 2014-01-09, 20:11

Oczywiście.

W związku z uzyskaniem przeze mnie tytułu mgr 28.10.2013r. zwracam się o wypłacenie należnego mi wyrównania za m-c XI i XII 2013r.

Złożyć na dziennik podawczy w sekretariacie szkoły, na kopii dla siebie poprosić o pieczątkę z datą i podpisem. Poczekać przepisowe 14 dni na odpowiedź i albo przeliczyć otrzymane pieniążki, albo zacząć działać dalej.

Prościzna. Powodzenia. I daj znać, jak Ci dalej pójdzie.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-09, 20:21

Poprosiłem o radę kolezanke z pracy ktora jest zrzeszona w ZNP i powiedziała ze zapyta o zdanie ich prawnika. Do poniedziałku powinienm mieć jego odpowiedz wraz z wykładnia prawną i jesli bedzie ona mowila ze sie nalezy wyrównanie wtedy takie pismo złoże i dam znac jak poszlo. Dziekuję za rady i pozdrawiam

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: iluka » 2014-01-09, 20:40

:)))))))))))))))))))))))
Po prostu razem ze zrozumieniem przeczytajcie jeszcze raz podlinkowaną odpowiedź z portalu kadrowego.
Wyższa pensja przysługuje od dnia uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje nauczyciela.
Co Ci kto ma powiedzieć wprost? Że jeżeli czegoś, co Ci się należy w myśl przepisów, pracodawca Ci nie wypłaca, to masz prawo się tego domagać? Każdy prawo nie dawać się okradać :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Sham
Posty: 21
Rejestracja: 2014-01-09, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: Sham » 2014-01-31, 19:31

Witam ponownie, jednak to co dla większości okazuje się zdrowym rozsądkiem dla innych jest podstawą do własnych interpretacji. Po zgłoszeniu sprawy do dyrektora, kadrowa poinformowała mnie , ze skonsultowała sprawę z prawnikiem z urzędu miasta, a nawet z pracownikiem PiP i w obu przypadkach powołując się na ten sam art 39 ust.1 KN, zapewniono ja iż nie należy się wypłata wyrównania...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyrównanie stawki za tytuł nagistra

Postautor: malgala » 2014-01-31, 20:01

Sham, a sprawę zgłosiłeś na piśmie?
Na pismo musisz uzyskać odpowiedź na piśmie z podaniem podstawy prawnej odmowy wyrównania.

Kadrowa może mówić co chce, ale odpowiedź masz otrzymać od dyrektora, a nie od kadrowej.
Jak ją otrzymasz, będzie negatywna i będzie podana p[odstawa prawna, to masz prawo się odwołać.


Wróć do „Prawo oświatowe”