Gender

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2014-01-30, 20:48

Bo Wy, kurka, nie rozumiecie, osochoziiii...
Zło tzn. gender się czai.
Kuka z każdego kąta.
Powoli, powoli swymi mackami oplata systematycznie nasze słabe duszyczki, manipuluje nimi...manipuluje...wkrada się do naszych rodzin...

Napisałam dużo więcej - masturbacja niewiniątek, pedofilia w rodzinach, kał w krwiobiegu, tłok i cylinder...ale to wszystko wymazałam, bo wstyd...
Naprawdę wstyd.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gender

Postautor: malgala » 2014-01-30, 20:54

koma pisze:Bo Wy, kurka, nie rozumiecie, osochoziiii...

No właśnie, ale Oko i tak mi oczu nie otworzy.
Zdecydowanie wolę z własnych szarych komórek właściwy użytek zrobić :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2014-01-30, 21:12

iluka pisze:http://oir.com.pl/images/rownosciowe_przedszkole_program.pdf


A gdzie nauka masturbacji przedszkolaków?

malgala pisze:
koma pisze:Bo Wy, kurka, nie rozumiecie, osochoziiii...

No właśnie, ale Oko i tak mi oczu nie otworzy.
Zdecydowanie wolę z własnych szarych komórek właściwy użytek zrobić :mrgreen:


Wstyd przyznać, ale znam faceta osobiście :mrgreen:
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2014-01-30, 21:20

haLayla pisze:iluka napisał/a:
http://oir.com.pl/images/rownosciowe_pr ... rogram.pdf

A gdzie nauka masturbacji przedszkolaków?


Pytaj, pytaj... może Ci odpowiedzą, Ci, co to lepiej widzą/wiedzą.....
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2014-01-30, 21:43

Trzeba by spojrzeć na problem fachowym Okiem.
<3

Kideshi
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-05, 20:31
Kto: uczeń
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gender

Postautor: Kideshi » 2014-01-31, 14:42

W takich dyskusjach brakuje mi ogromu logiki.

Co do gender

Dla mnie to ideologia sprzeczna z rzeczywistością, tworzona w celu zaspokojenia jakichś utopijnych wyobrażeń o harmonii, równości, szczęściu i bieganiu nago po łąkach, podziwiając kwiatki.

Nie, świat nie jest sprawiedliwy, ludzie nie są równi, dziewczynka nie będzie chłopcem, chłopiec nie będzie dziewczynką - w myśl płci kulturowej, oczywiście. Im więcej gadania o gender, tym bardziej wydaje mi się, że stajemy się mniej cywilizowani i racjonalni, niż ludzie prymitywni. Tak człowiek został stworzony i koniec. Mężczyzna dostał penisa, a więc może płodzić potomków (zaznaczam, może, a nie musi): ma się opiekować swoją kobietą i rodziną, dbać o nich i o ich bezpieczeństwo, a kobieta po to dostała pochwę, by móc rodzić dzieci: ma opiekować się dziećmi i ogniskiem domowym.

Nie powinno nikomu przeszkadzać, a już tym bardziej nie powinien nikt identyfikować tego z gender, gdy mężczyzna chce zajmować się dziećmi, a kobieta spełniać się zawodowo. Cóż, to, jak dwoje dorosłych, zdrowych ludzi chce sobie ułożyć życie i podzielić role rodzinne, to już ich sprawa i nie jest to przede wszystkim kwestia żadnej ideologii.

Co do homoseksualizmu

Jeśli dwóch dorosłych, zdrowych mężczyzn chce spędzić ze sobą życie, proszę bardzo.
Jeśli dwie dorosłe, zdrowe kobiety chcą spedzić ze sobą życie, proszę bardzo.

Jeśli natomiast ktoś wierzy w niewidzialnych przyjaciół, rogatego diabła i, przepełniony hipokryzją, wybiórczo traktuje słowa wybranego przez siebie pisma, czy to Biblia, czy to Koran, to powinien zastanowić się nad stanem swojej psychiki, a nie psychiki innych ludzi.

Homoseksualizm był, jest i będzie, w świecie cywilizowanym i prymitywnym. A to, co kto robi ze swoimi narządami, jest sprawą tych osób.

Nie podoba mi się jedynie walka homoseksualistów o prawo do małżeństwa. Jestem konkretnego zdania: związki partnerskie dla homoseksualistów - tak, nie ma sprawy. Ale wara od małżeństw.
Czy nie pięknym jest, gdy nauczanie jest pasją i spełnieniem marzeń?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2014-01-31, 17:46

Kideshi pisze:Nie podoba mi się jedynie walka homoseksualistów o prawo do małżeństwa. Jestem konkretnego zdania: związki partnerskie dla homoseksualistów - tak, nie ma sprawy. Ale wara od małżeństw.


No ale oni chyba właśnie o prawo zawierania związków partnerskich walczą.

Kideshi pisze:Co do homoseksualizmu

Jeśli dwóch dorosłych, zdrowych mężczyzn chce spędzić ze sobą życie, proszę bardzo.
Jeśli dwie dorosłe, zdrowe kobiety chcą spedzić ze sobą życie, proszę bardzo.

Jeśli natomiast ktoś wierzy w niewidzialnych przyjaciół, rogatego diabła i, przepełniony hipokryzją, wybiórczo traktuje słowa wybranego przez siebie pisma, czy to Biblia, czy to Koran, to powinien zastanowić się nad stanem swojej psychiki, a nie psychiki innych ludzi.
(wytłuszczenie moje)

To jest dygresja dotycząca homoseksualizmu? ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2014-01-31, 19:20

Kideshi pisze:W takich dyskusjach brakuje mi ogromu logiki.

Co do gender

Dla mnie to ideologia sprzeczna z rzeczywistością, tworzona w celu zaspokojenia jakichś utopijnych wyobrażeń o harmonii, równości, szczęściu i bieganiu nago po łąkach, podziwiając kwiatki.


Jaka ideologia? To jest dyscyplina badawcza, która ma na celu porównanie ról kulturowych jakie pełnią ludzie zależnie od swej płci. Jeżeli chcesz dyskutować, to przydałoby się rozeznanie w temacie większe, niż lektura którejś z gazet toaletowych.

a kobieta po to dostała pochwę, by móc rodzić dzieci: ma opiekować się dziećmi i ogniskiem domowym.


Ja myślałem, że do rodzenia dzieci to kobieta ma macicę, ale jak się okazuje, całe życie w kłamstwie :wink:

Nie podoba mi się jedynie walka homoseksualistów o prawo do małżeństwa. Jestem konkretnego zdania: związki partnerskie dla homoseksualistów - tak, nie ma sprawy. Ale wara od małżeństw.


Nie ma to jak stygmatyzacja ludzi. Ja proponuję pójść krok dalej. Małżeństwa tylko dla białych i katolików. Reszta może mieć związki partnerskie.
<3

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: tecumseh » 2014-01-31, 20:15

@Kideshi

"dziewczynka nie będzie chłopcem, chłopiec nie będzie dziewczynką - w myśl płci kulturowej, oczywiście."

A gdy dziewczynka czuje się chłopcem lub chłopiec dziewczynką, to co im powiesz?
Masz genitalia takie albo takie i dlatego masz się męczyć całe życie?

"Im więcej gadania o gender, tym bardziej wydaje mi się, że stajemy się mniej cywilizowani i racjonalni, niż ludzie prymitywni."

Nie rozumiem, jak rozmowa o czymś może prowadzić do prymitywizmu, acz większość przeciwników gender nie prowadzi rozmowy, ale to inna sprawa.

"Tak człowiek został stworzony i koniec. Mężczyzna dostał penisa, a więc może płodzić potomków (zaznaczam, może, a nie musi): ma się opiekować swoją kobietą i rodziną, dbać o nich i o ich bezpieczeństwo, a kobieta po to dostała pochwę, by móc rodzić dzieci: ma opiekować się dziećmi i ogniskiem domowym."

Przez kogo tak zostało ustalone?
Świat jest bogatszy niż twoje wyobrażenia, są ludzie, co np. rodzą się z genitaliami obu płci, sa tacy, co się czuja uwięzieni w swoim ciele i mimo fizycznych atrybutów danej płci nie utożsamiają się z nią.
Słucham właśnie w TOK FM audycji Offczarek i profesor Joanna Jurewicz, orientalistka, przy okazji gender wspomina o takim zjawisku:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hid%C5%BAra
i o tym, że przy wniosku wizowym, gdy się jedzie do Indii ma się do wyboru 3 płcie: male, female i transgender.

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: tecumseh » 2014-01-31, 20:20

Ja się zastanawiam, dlaczego komukolwiek miałoby przeszkadzać, że dwóch facetów zawsze związek małżeński?
Przecież i tak ślubu kościelnego nie dostaną, chodzi tylko o to, by byli równi przed prawem i mieli te same prawa, co każdy obywatel.

Kideshi
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-05, 20:31
Kto: uczeń
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gender

Postautor: Kideshi » 2014-01-31, 20:59

No ale oni chyba właśnie o prawo zawierania związków partnerskich walczą.


Zależy jaka grupa i gdzie. U nas, póki co, walczą o związki partnerskie. Póki co.

To jest dygresja dotycząca homoseksualizmu?


Nie, to raczej taka dygresja-podsumowanie opinii ludzi, powiedzmy - (bardzo) religijnych, próbujących wartościować czyjesz poglądy przez pryzmat własnych wierzeń. Z takimi ludźmi najwięcej polemizowałem, a wolę unikać rozpisywania wielostronnicowych esejów, a już na pewno na tym forum ;)

Jaka ideologia? To jest dyscyplina badawcza, która ma na celu porównanie ról kulturowych jakie pełnią ludzie zależnie od swej płci. Jeżeli chcesz dyskutować, to przydałoby się rozeznanie w temacie większe, niż lektura którejś z gazet toaletowych.


Własnie! Dokładnie!

Dlatego ja proponuję posłuchać profesorów, a przed tym - by ich zrozumieć, przeczytać czym jest ideologia. To nie jest tylko dyscyplina badawcza. Polecam Słownik Języka Polskiego PWN.

W związku z tym mówi się o badaniach nad gender, co w Twoim wąskim rozumieniu sprowadzałoby to do jakiegoś dziwnego pleonazmu. W języku angielskim mówi się o gender (ideology), jako zjawisku i systemie poglądów, idei) oraz gender studies - o dyscyplinie badawczej.

Proponuję zatem zamknąć Wikipedię i wyrzucić gazety toaletowe.

Ja myślałem, że do rodzenia dzieci to kobieta ma macicę, ale jak się okazuje, całe życie w kłamstwie


O widzisz, człowiek uczy się całe życie. Pochwa jest przedłużeniem macicy, a więc można chyba było wywnioskować, że nie jest to element, w moim rozumieniu, oddzielny. Szczególnie, gdy kontrastowany z męskim narządem rozrodczym, co? ; ))

Nie ma to jak stygmatyzacja ludzi. Ja proponuję pójść krok dalej. Małżeństwa tylko dla białych i katolików. Reszta może mieć związki partnerskie.


Dlaczego stygmatyzacja? Ja szukam kompromisu, między tradycją, a nowoczesnością. Czymś, co znamy, i czymś, co mamy poznać. Czymś, z czego korzystamy, i czymś, z czego mamy korzystać, jako społeczeństwo. Ja nie wiem, po japońsku piszę, czy co? そうしても、ごめん。

A gdy dziewczynka czuje się chłopcem lub chłopiec dziewczynką, to co im powiesz?
Masz genitalia takie albo takie i dlatego masz się męczyć całe życie?


Z tego co wiem, a w polityce pojawił się - wybaczcie - "żywy okaz" - temu można zaradzić odpowiednimi terapiami. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Jest różnica między naturalnymi rolami, naturalnym podziałem, wypracowanym przez dziesiątki tysięcy lat, a zaburzeniami identyfikacji płci.

Co do "trzeciej płci", to Indie nie są jedynym wyrazistym przykładem. Z tego co pamiętam, Martyna Wojciechowska odwiedziła przedstawiciela/przedstawicielkę trzeciej płci w jednym z krajów.

Przecież i tak ślubu kościelnego nie dostaną, chodzi tylko o to, by byli równi przed prawem i mieli te same prawa, co każdy obywatel.


Bo "to grzech", bo "to niezgodne z naturą", bo "spalą się w piekle", bo "to obrzydliwe". Z takimi opiniami polemizowałem. Ja logiki w tym nie widzę, ale cóż. Ludzie są różni.
Czy nie pięknym jest, gdy nauczanie jest pasją i spełnieniem marzeń?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2014-02-01, 09:18

Kideshi pisze:Zależy jaka grupa i gdzie. U nas, póki co, walczą o związki partnerskie. Póki co.


Kolejny raz daję plamę ... bo nie drżę na myśl o zagrożeniu, które ... ewentualnie może wystąpić ;)

Kideshi pisze:Nie, to raczej taka dygresja-podsumowanie opinii ludzi, powiedzmy - (bardzo) religijnych, próbujących wartościować czyjesz poglądy przez pryzmat własnych wierzeń. Z takimi ludźmi najwięcej polemizowałem, a wolę unikać rozpisywania wielostronnicowych esejów, a już na pewno na tym forum ;)


Wstawiłeś cytowany fragment pod wytłuszczonym tytułem, wiec siłą rzeczy jest z nim łączony.
Po drugie ten fragment w żaden sposób nie odnosi się do kwestii czyichkolwiek opinii o homoseksualizmie ... sporawy skrót myślowy ;)

No ale teraz chyba rozumiem, co chciałeś powiedzieć:)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2014-02-01, 15:55

Kideshi pisze:
Jaka ideologia? To jest dyscyplina badawcza, która ma na celu porównanie ról kulturowych jakie pełnią ludzie zależnie od swej płci. Jeżeli chcesz dyskutować, to przydałoby się rozeznanie w temacie większe, niż lektura którejś z gazet toaletowych.


Własnie! Dokładnie!

Dlatego ja proponuję posłuchać profesorów, a przed tym - by ich zrozumieć, przeczytać czym jest ideologia. To nie jest tylko dyscyplina badawcza. Polecam Słownik Języka Polskiego PWN.

W związku z tym mówi się o badaniach nad gender, co w Twoim wąskim rozumieniu sprowadzałoby to do jakiegoś dziwnego pleonazmu. W języku angielskim mówi się o gender (ideology), jako zjawisku i systemie poglądów, idei) oraz gender studies - o dyscyplinie badawczej.

Proponuję zatem zamknąć Wikipedię i wyrzucić gazety toaletowe.


Co za bełkot.

Kideshi pisze:
Ja myślałem, że do rodzenia dzieci to kobieta ma macicę, ale jak się okazuje, całe życie w kłamstwie


O widzisz, człowiek uczy się całe życie. Pochwa jest przedłużeniem macicy, a więc można chyba było wywnioskować, że nie jest to element, w moim rozumieniu, oddzielny. Szczególnie, gdy kontrastowany z męskim narządem rozrodczym, co? ; ))


Jest. Pochwa i macica wraz z jajnikami i jajowodami co najwyżej składają się na układ rozrodczy. Ale pochwa jest narządem od macicy odrębnym i brak pochwy nie przesądza o dysfunkcji macicy i vice versa. Kobieta pozbawiona pochwy może, pod pewnymi warunkami, z powodzeniem urodzić dziecko, a kobieta bez macicy odbyć stosunek i czerpać z niego satysfakcję :wink:

Nie ma to jak stygmatyzacja ludzi. Ja proponuję pójść krok dalej. Małżeństwa tylko dla białych i katolików. Reszta może mieć związki partnerskie.


Dlaczego stygmatyzacja? Ja szukam kompromisu, między tradycją, a nowoczesnością. Czymś, co znamy, i czymś, co mamy poznać. Czymś, z czego korzystamy, i czymś, z czego mamy korzystać, jako społeczeństwo. Ja nie wiem, po japońsku piszę, czy co? そうしても、ごめん


Ty idź chłopie na jakiś wiec wyborczy, bo połowa z tego co piszesz to takie sztuczne pompowanie formy. Albo wszyscy ludzie są równi wobec prawa, albo nie są. Jeżeli już stwierdzamy, że są, to przyjmijmy to z całym inwentarzem czy nam się to podoba czy nie. Albo stwierdźmy, że to fikcja i nie ma tematu.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Gender

Postautor: linczerka » 2014-02-01, 20:34

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2014-02-03, 18:15

Po wystąpieniu w Sejmie wielu mówiło, że w ten sposób kontynuuję najpiękniejsze tradycje ks. Piotra Skargi, kard. Wyszyńskiego czy kard. Wojtyły walczących o Polskę i Kościół. Jestem porównywany do ks. Popiełuszki, Kołakowskiego, Dietricha von Hildebranda i ks. Tischnera (który zresztą, zachwycony moim drugim doktoratem, pisał jednak, że jestem w nim zbyt pojednawczy) - mówi w wywiadzie dla "Do Rzeczy" ksiądz Dariusz Oko.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-dariu ... ozby/pf05h
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Pogaduszki”