Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: iluka » 2014-03-05, 18:58

iwonac7, witaj :!:
I tak to choroba na zdrowie Ci wyszła :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

patryszja
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-05, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: patryszja » 2014-03-05, 23:20

Witam, jestem tu nowa. Prowadziła zajęcia w kierunku TOR, ale po starej podstawie programowej. Obecnie wiem, że ta podstawa uległa zmianie, niestety ale na internecie widzę tylko ogólniki. Prowadziłam wcześniej historie sztuki, pracownie tech reklamy i rys i liternictwo. czy obecnie też zamierzacie to wprowadzać na tym kierunku? co z egzaminami praktycznymi jak to ma wyglądać. Bardzo proszę o poradę :)

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-03-06, 12:23

Patryszja

Na pewno macie program nauczania

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2014-03-06, 19:19

W programie z KOWEZIU takich przedmiotów nie ma ale szkoła ma możliwość uczenia wg własnego programu i możecie mieć przedmioty dowolnie nazwane. Teoretycznie i liternictwo i historię sztuki. Problem w tym że te treści obecnie nie zostały przewidziane w efektach ani ogólnych ani szczegółowych. I to jest absurd nowej podstawy programowej. Bo wydają się ważne w kształceniu w tym kierunku a ich nie ma.
Ps. Poczytaj podstawę programową na KOweziu i sprawdź jaki macie zatwierdzony program dla TOR.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: linczerka » 2014-03-06, 21:19

itd pisze:Witam , Cieszę się, że znalazłam TO forum.

TO forum znalazłaś w 2009 roku
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

patryszja
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-05, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: patryszja » 2014-03-06, 21:28

no właśnie także uważam, ze akurat rysunek i liternictwo to podstawa zresztą sama historia reklamy jej rozwój to też jednak ważne a tego nie ma...i co z tech. poligraficznymi, przecież to podstawa...masakra ta nowa podstawa programowa mnie załamuje nikt nic nie wiem i nie ma pojęcia co gdzie i jak...a egzamin praktyczny to już w ogóle kosmos...jest już marzec a komisja OKE nadal miliczy...:/

patryszja
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-05, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: patryszja » 2014-03-06, 21:39

hm...na stronie MEN jest wykaz z 2013 r. w co powinna być wyposażona pracownia plastyczna na kierunku TOR
http://new.koweziu.edu.pl/wyposazenie-pracowni
...sztalugi, deski kreślarskie..skoro w podst. programowej nie ma kierunku rysunek to po jakiego diabła to jest w wykazie wyposażenie pracowni...hm... :shock:

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-03-07, 12:35

Witam
Mam pytanie jak Wy uczycie klasyfikacji mediów tzn. co to jest środek reklamy a co nośnik reklamy. Bo ja uczę według DIFINa i tam jest np:
media: telewizja, środek: TVP1, nośnik: spot reklamowy.

A w zadaniu z października 2013 jest na odwrót tzn to co u mnie jest nośnikiem tam jest środkiem. W związku z tym mam pytanie błąd w zadaniu czy inne nazywnictwo?. Napiszcie jak Wy uczycie i co myślicie na ten temat.
Pozdrawiam misiapl

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-03-07, 14:35

Misiapl

Podałam Tobie na priv mój adres e - mailowy z prośbą o wysłanie arkuszy. Mam nadzieję, że wiadomość dotarła bo wygenerowało mi błąd.
Odnośnie Twojego pytania - niestety mamy chyba z tym problem bo różne źródła podają różnie.

Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2014-03-07, 22:00

Też już mam. Więc mogę się podzielić.
A może ktoś wpadł na to by poprosić o rozwiązanie praktycznego najlepiej z kryterium oceniania?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: linczerka » 2014-03-08, 10:10

Nie Twoja wina :)
Taki urok forum.
Klikaj raz w wyślij i to samo na pw.
Ignoruj informacje o błędzie.
Posprzątałam :D
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: linczerka » 2014-03-08, 10:16

My też nie możemy usuwać, przenosimy do kosza.
I musimy być wszyscy wyrozumiali.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-03-08, 12:02

itd
Błąd wyświetla wszystkim więc to zignoruj. Urok tego forum ;).
Efekt jest ogólny ale to dlatego, że szkoły korzystają z różnych programów, więc autor zostawił wybór szkołom (oczywiście należy mieć na uwadze egzamin zawodowy). Według mnie chodzi tutaj o programy finansowo - księgowego np. Insert - moduł Subiekt (np. sporządzanie faktury VAT sprzedaży, korekty faktury VAT, paragonu itp. ). Jeśli się mylę to bardzo proszę o poprawienie mnie przez koleżanki mające większe doświadczenie w tym zawodzie.

Pozdrawiam

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-03-09, 20:46

itd.
jesli chodzi o program finanswo-księgowy to wydaje mi się, że powinien być wymieniony nawet ogólnie czyli program fin-księgowy w wyposażeniu stanowiska egzaminacyjnego, na czerwiec nie ma nic wymienionego no i moja myśl czy będzie czy nie? jak Wy myślicie?
Z tego co wiem na technika ekonomistę jest dokładnie podany program i jaka jego wersja a tu nic by nie było.... Dla mnie wygląda na to że tego po prostu nie będzie - bo skąd ma wiedzieć administrator co wgrać na stanowisko skoro nie jest wymienione?
Pozdrawiam misiapl

McDa
Posty: 6
Rejestracja: 2014-03-24, 09:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: McDa » 2014-03-24, 09:31

Witam
jestem tu nowa, uczę dopiero 2 rok, w TOR organizacji sprzedaży i od września pracownie sprzedaży reklamy na zastępstwo, uczy mi się tam cholernie ciężko, nie potrafię znaleźć dobrych podręczników, więc uczę gł. z książek to technika handlowca (tam też mam wiekszość godzin i te tematy są mi zdecydowanie bliższe niż reklama) jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone podręczniki do sprzedaży reklamy to bardzo prosze o autora...
ktoś pytał o program do faktur, ja ucze Subiekta z pakietu Insert. właśnie go przerabiamy z 2 klasą. Chcę z nimi przerobić jakiś próbny egzamin no i szukam tak jak Wy testów...
Misiapl bardzo proszę o te arkusze na maila, odwdzięczę się tym co mam, choć nie mam za wiele:( jesli chodzi o program finansowo-księgowy, my mamy cały pakiet Insert więc pewnie by poszedł Rewizor lub Rachmistrz...

w informatorze jest to przykładowe zadanie, ktoś wie dokładnie jak ma wyglądac rozwiązanie, bo wg mnie to bradzo łatwe, ale pewnie gdzieś jest haczyk :?

no a jeśli chodzi o te zadania ze sporządzaniem wycen to kompletnie nie mam pojęcia o co może im chodzić?????? :(


Wróć do „Przedmioty zawodowe”