Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: haLayla » 2014-07-15, 22:27

Naprawdę piszecie "mgr Kowalski"? :mrgreen:
<3

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: alicja23 » 2014-07-15, 22:51

niestety sa dyrektorzy ktorzy moga sie obrazic jak nie napiszesz mgr przy nazwisku... a lepiej sprawdzic czy przypadkiem nie mgr inż. bo to juz w ogole faux pas

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: alicja23 » 2014-07-15, 22:53

niestety niektorzy na punkcie swoje mgr maja fioła, widzialam kiedys pieczatke sklepu rtv agd gdzie bylo nazwisko wlasciciela : mgr xyz

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: haLayla » 2014-07-15, 23:03

Tak szczerze powiedziawszy to epatowanie tym mgr jest dla mnie zabawne. Teraz już prawie każdy ma wyższe wykształcenie. Zresztą, pan magister to jest w aptece :mrgreen:
<3

Malweroska
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-16, 08:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Malweroska » 2014-07-16, 09:04

Hej jestem tutaj nowa :oops: :oops:

Mam pytanie, czy teraz na wakacjach opłaca się roznosić CV po przedszkolach, żłobkach zarówno prywatnych jak i państwowych ? czy niestety jest już zdecydowanie za późno?

Wysyłam swoje aplikacje jak się pojawiają ogłoszenia/oferty. Jednak przeczytałam na tym forum, że bardziej efektywne jest roznoszenie CV lub wysyłanie pocztą. Teraz nie wiem, czy nie za późno się 'obudziłam' :(

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: iluka » 2014-07-16, 09:28

Lepiej późno niż wcale :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: xsunrise » 2014-07-16, 10:14

Jak wygląda praca sekretariatów w szkołach i przedszkolach podczas wakacji? Czy w ostatnim tygodniu sierpnia już działają?

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: alicja23 » 2014-07-16, 10:54

xsunrise, o czlowieku a czemu mialyby nie dzialać w wakacje???
dzialaja całe wakacje bo administracja w szkole normalnie pracuje!!!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: iluka » 2014-07-16, 11:44

xsunrise pisze:Jak wygląda praca sekretariatów w szkołach i przedszkolach podczas wakacji?
Normalnie. Cały czas pracują.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: xsunrise » 2014-07-16, 11:49

iluka - dziękuję za odpowiedź.

Slamacowiec
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-05, 16:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Slamacowiec » 2015-05-26, 19:20

Z własnego doświadczenia wiem, że pierwszą i najważniejszą wizytówką kandydata są dla dyrekcji szkół i placówek dokumenty aplikacyjne (CV, list motywacyjny i - ostatnio coraz bardziej popularne - zawodowe portfolio nauczyciela). Wiele wskazówek, jak powinno wyglądać dobre CV nauczyciela, opublikowano tutaj: https://akademiakreatywnejedukacji.word ... -pedagoga/

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sowanna » 2015-07-08, 16:19

A ja jako doradca zawodowy, ale też i nauczyciel (czyli z własnego doświadczenia), że portfolio to jedno( bo co jak portfolio jeszcze nie ma? :) ), ale kontakt osobisty jest równie istotny. Nie ma niczego lepszego jak telefon do placówki i/lub ewentualna wizyta.

ehhe
Posty: 42
Rejestracja: 2012-07-18, 16:09
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ehhe » 2016-07-13, 08:54

W jaki sposób znaleźć pracę w szkole?

Nie będę rozpisywał się o tym, jak bardzo chcę pracować właśnie jako nauczyciel. Wiem, że to co chcę robić to praca w szkole.

Pytanie brzmi - jakie kroki podjąć, aby w końcu tę pracę znaleźć? Szukam od dwóch lat.

- Roznoszenie CV do szkół osobiście. Było. W ubiegłym roku zaniosłem ok. 30 (tak, wiem, w sumie niewiele), ale odzewu nie było żadnego.
- Wysyłanie maili do szkół.
- Poszukiwanie na stronach urzędów pracy
- Poszukiwanie na stronach wydziałów edukacji urzędów miejskich
- Banki ofert pracy dla nauczycieli (w moim województwie takiego nie ma)
- Poszukiwanie na klasycznych stronach z ogłoszeniami
- Przekazanie CV do wydziału edukacji urzędu miasta

Może jednak źle się do tego zabieram?

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: kinguska01 » 2016-07-18, 21:38

ehhe pisze:W jaki sposób znaleźć pracę w szkole?

Nie będę rozpisywał się o tym, jak bardzo chcę pracować właśnie jako nauczyciel. Wiem, że to co chcę robić to praca w szkole.

Pytanie brzmi - jakie kroki podjąć, aby w końcu tę pracę znaleźć? Szukam od dwóch lat.

- Roznoszenie CV do szkół osobiście. Było. W ubiegłym roku zaniosłem ok. 30 (tak, wiem, w sumie niewiele), ale odzewu nie było żadnego.
- Wysyłanie maili do szkół.
- Poszukiwanie na stronach urzędów pracy
- Poszukiwanie na stronach wydziałów edukacji urzędów miejskich
- Banki ofert pracy dla nauczycieli (w moim województwie takiego nie ma)
- Poszukiwanie na klasycznych stronach z ogłoszeniami
- Przekazanie CV do wydziału edukacji urzędu miasta

Może jednak źle się do tego zabieram?

Nie należy się poddawać. Znalezienie pracy w szkole nie jest łatwe, nie ma dużej rotacji pracowników. Na pewno wszystkie twoje kroki są właściwe. Przydaje się też szczęście, czasem ktoś idzie na urlop zdrowotny, poszukują kogoś na zastępstwo i wtedy można wskoczyć, ale raczej rzadko.
Czy jeśli jest ogłoszenie w internecie, a ty wysyłasz cv to jest odzew od szkoły czy raczej nie? Jeśli nie, to może trzeba poszukać czegoś co przyciągnie uwagę do twojego cv? Czegoś co mogłoby cię wyróżnić spośród innych kandydatów i sprawiłoby, że dostaniesz telefon z zaproszeniem na rozmowę. Czy posiadasz już jakieś doświadczenie?
Jeśli nie ma ofert to niestety z pustego nie nalejesz i trzeba czekać na okazję.
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

Awatar użytkownika
Kamillatka
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-02, 13:59
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Kamillatka » 2016-08-02, 14:14

Próbuj od pracy "za darmo", to znaczy od wolontariatów, staży, praktyk. Zdobądź potrzebne kwalifikacje, daj się poznać pracodawcy, przyjrzyj się swojej branży, zobacz na co jest zapotrzebowanie, nieustanie poszerzaj swoje umiejętności. Cokolwiek byle nie siedzieć w domu. Reklamuj sie na forach, na których rodzice szukają opiekunów, korepetytorów (a to zawsze coś, na pewno otworzy szerzej drzwi do kariery nauczyciela), animatorów czasu wolnego.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”