mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ana221
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-27, 21:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: ana221 » 2014-06-22, 19:16

Bardzo jestem zapracowana, wiadomo jak każdy teraz:) Szefowa chciała dołozyć mi jeszcze okazało się 3 "rzeczy" do zrobienia w nowym roku. Powiedziałam, że nie wiem, po prostu nie będę w stanie w związku z brakiem czasu i tyloma obowiązkami ktore mam. Z jednej funkcji zrezygnowałam na rzecz innej, nowej. Grono ped. było najpierw w szoku ale potem stwierdzili, że faktycznie mam dużo i zapieprzam jak robot.

Jeszcze nigdy nie byłam tak zmęczona przed końcem roku jak teraz, ale zaczynam myśleć o urlopie w cieplych krajach, który już niedługo :D Poza tym przestałam się przejmować kilogramami i fałdą na brzuchu i kupiłam sobie boskie bikini :D
Życze wszystkim forumowiczom udanych wakacji

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: koma » 2014-06-22, 19:39

ana221 pisze:Poza tym przestałam się przejmować kilogramami i fałdą na brzuchu i kupiłam sobie boskie bikini

Brawo! Tak trzymaj:)))

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: iluka » 2014-06-22, 21:03

ana221 pisze:Z jednej funkcji zrezygnowałam na rzecz innej, nowej.
Ale to nie jest zamiana na zasadzie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"???
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

ana221
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-27, 21:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: ana221 » 2014-06-23, 08:01

Powiem tak, te rozmowy o rezygnacji mialy być na konferencji w sierpniu ale tak wyszło, że omawialismy wstępnie przydzial czynności teraz. Zrezygnowałam z funkcji ,której nikt nie chce- SKO i caly program banków spółdzielczych talentowisko na rzecz innej która mi pasuje i mniej czasochłonnej. Gdybym chciała być przedstawicielem handlowym banku, twarzą banku pracowałabym w banku, nie będę na siłę zapisywać dzieci do SKO. Szefowa była zdziwiona ale nie kontestowała.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: iluka » 2014-06-23, 11:46

To dobrze ana, zawsze krok do przodu zrobiłaś i we właściwym kierunku :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: Peonia » 2014-06-23, 19:45

Ja jestem wykończona.

W weekend, zamiast jak wszyscy normalni ludzie wypoczywać, to robiłam ostatnie wiszące na mnie zadanie, czyli pisałam raport z ewaluacji wewnętrznej. Tylko, bagatela, 25 arkuszy A4. Poza tym standardowo, jak wszyscy: oceny opisowe, świadectwa, arkusze, wklejki ocen do dziennika, sprawdzanie diagnoz, wprowadzanie na platformę, sprawdzanie testów za ostatni miesiąc itp. Koleżanki ze szkoły jęczą, że są zapracowane, a co ja mam powiedzieć? One nawet tego nie rozumieją, co to znaczy być obarczonym dodatkową pracą.

Normalnie się buntuję!!! Aż zaczynam się bać kolejnej rady. :(

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: linczerka » 2014-06-23, 22:27

Peonia pisze:wklejki ocen do dziennika

Wklejacie ???
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: Peonia » 2014-06-24, 06:21

Tak, drukujemy i wklejamy oceny opisowe, jest to zgodne z przepisami. Potem stemplujemy małą okrągłą pieczątką w miejscu łączenia wklejki z kartką.

leszekdudek
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-16, 14:40
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: leszekdudek » 2014-07-16, 14:44

a zasada usiądz i porozmawiaj z przełożonym nie działa? Może warto umówic się na spotkanie w celu uświadomienia dyrektora ze inni robią zdecydowanie mniej, a ty masz też swoje życie prywatne, którego nie możesz reazliować, bo masz zdecydowanie za dużo obowiązków w szkole? Jak nie to, to może przedstaw mu to na liczbach, zrób zestawienie czasowe ile pracujesz itd. to już powinno go przekonać, bo jakies zasady pracy 40 h w tygodniu obowiązują...

Usunęłam reklamę z podpisu
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 17:20 przez leszekdudek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: mam za dużo obowiązków a inni mało co robią...

Postautor: iluka » 2014-07-16, 17:21

leszekdudek pisze:spotkanie w celu uświadomienia dyrektora ze inni robią zdecydowanie mniej,
Donosicielstwo w naszym kraju ma wielowiekowa negatywną konotację, reklamiarzu :twisted:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Pogaduszki”