Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: linczerka » 2014-09-08, 22:14

Też tak myślę.
Ale malgala musi sprawdzić.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: psyikoty » 2014-09-08, 22:15

nie można zbanować adresu IP?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: linczerka » 2014-09-08, 22:17

ja szukam, nie mogę
nie mam takich uprawnień
jak zbanuję, to znowu pod innym nickiem się zarejestruje
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: iluka » 2014-09-08, 22:19

Ratunkuuu :cyclopsani:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

zenekzewsi
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-08, 21:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: zenekzewsi » 2014-09-08, 22:30

I mówicie, że jesteście rozliczani z tego jak uczycie, ale pewnie wygląda to tak, że papier przyjmie wszystko. Jak chodziłem do szkoły to zdarzali się nauczyciele, którzy wystawiali na koniec. same 4 i 5 i nawet osoby, które miały same 2 z tego jednego przedmiotu miały 5 i nikogo ze szkoły to nie zainteresowało. Wiadomo, że to forum dla nauczycieli to każdy mówi, że ciężko pracujecie, ale polecam iść w następne wakacje do pracy np. na produkcję. Zarobicie może nawet trochę więcej niż będąc nauczycielem, ale zobaczycie jak to jest naprawdę pracować. Pełno jest informacji, że pensja nauczycieli jest niska, ale podawane są pensję bez dodatków, trzynastek, czternastek. Mówiono też, że nauczyciel pracuje ponad 40 godz. tygodniowo, ale może lepiej policzyć czy rocznie pracuje tyle co inni na pełen etat, zwłaszcza że pojawiły się głosy o tym, że soboty znów mogą być pracujące?

I dlaczego dostaje ostrzeżenia za to, że wyrażam swoje zdanie. I takie zdanie ma większość osób to chyba coś w tym jest. Nie dziwcie się, że nikt nie ma do was szacunku bo sami na to pracujecie. Wasze zarobki wysokie może nie są, ale w porównaniu do innych zawodów nie jest tak źle, zwłaszcza biorąc pod uwagę dni wolne. I ciekawe ilu nauczycieli z waszych szkoł spędzało wakacje za granicą?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: haLayla » 2014-09-08, 22:41

Obstawiam frustrację seksualną. Tutaj mamy przykład intelektualizacji, jako próby poradzenia sobie z niezaspokojonymi potrzebami. Jest na to jedna rada: Nie karmić!
<3

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: malgala » 2014-09-08, 22:53

psyikoty pisze:nie można zbanować adresu IP?

Właśnie to zrobiłam.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: vuem » 2014-09-09, 18:06

zenekzewsi pisze:Poszukajcie sobie opini o nauczycielach to znajdziedzie te nazwiska.


Pierwsze co się pojawiło, to raport stwierdzający, że mamy mały przerost zatrudnienia, więc po zwolnieniu części nauczycieli, reszta mogłaby pracować więcej. Nic odkrywczego, tylko trudno ludzi pozbawić nabytych praw.

Kto sugeruje, że to jest tożsame ze stwierdzeniem, że nauczyciele to lenie? FAKT.
Nie czytaj tego szmatławca, to się nawet na papier toaletowy nie nadaje.
W ten sam sposób leniami sa górnicy, księża, lekarze itd. ;)


zenekzewsi pisze:czy rzeczywiście nie mieliście prawie 2 miesięcy wakacji, a za chwilę ponad tydzień wolnego na święta?


Czy którykolwiek rząd chciał zreformować rok szkolny i zmniejszyć liczbę dni wolnych do średniej światowej (CZYLI O JAKIES 2 TYGODNIE)?

Skąd to wolne wynika?

Z potrzeby leniwego nauczyciela do długiego odpoczynku, czy potrzeb uczniów?
Dla ciebie pewnie to nieistotne.

zenekzewsi pisze:I dlaczego skoro w szkole jest tak źle to tak trudno tam sie dostać i każdy siedzi do emerytury a nawet dłużej jak go nie zwolnią?


Ale człowieku, nikt nie narzeka na brak czasu wolnego. Mało kto tu pisze o tym jak mu źle w szkole, chyba, że w wątkach o zmianie zawodu,a więc ludzie, którzy źle wybrali swój zawód.

Jedynie prostowane są niektóre wypowiedzi, które mówią o tym, że SKORO MÓJ ZNAJOMY NIC NIE ROBI, TZN. ŻE WSZYSCY NAUCZYCIELE TO LENIE. ;)

zenekzewsi pisze:Nauczyciele Języka Polskiego czy przedmiotów gdzie jest dużo sprawdzianów może mają dużo roboty w domu, ale sami nie zazdrościcie np. nauczycielom wf?


Ale sie czepiłeś tych wuefistów. No są oczywiście przedmioty, które wymagają mniejszego nakładu pracy, ale są możliwości wyrównania, np:
a) wuefistom dołożyć obowiązków
b) innym wyrównać "straty" dodatkiem

zenekzewsi pisze:Nauczyciele powinni być wynagradzani wg. jakości swojej pracy i rzeczywiście powinni wymyślić jakąś ewidencje czasu pracy


Nawiązuując do powyższej mojej wypowiedzi, istnieje dodatek motywacyjny, dyrektor może "kształtować" obowiązki. Jeśli tego hnie robi, to JEST PROBLEM ZŁEGO DYREKTOROWANIA, A NIEKONIECZNIE CAŁEGO SYSTEMU EDUKACJI. ;)

Ewidencję czasu pracy już wymyślono, choć nie jest ona potrzebna w 100%, bo nasz zawód to praca "zadaniowa", więc nie jest to istotne ile czasu dany nauczyciel potrzebuje na jego wykonanie.
Skoro posiadając doświadczenie, potrzebuję 2-3 razy mniej czasu na wszelkie przygotowania niż "świeży" nauczyciel, to miałbym być "karany" dodatkową pracą, by "wyrównać zegar"?

Wszystkich hydraulików też miałbyś wynagradzać wg stawek godzinowych?

zenekzewsi pisze:a w wakacje powinno sie organizować zajęcia w szkołach i zmniejszyć urlop.


Takie zajęcia bywaja organizowane, tylko TY O NICH NIE WIESZ, NO I TWÓJ ZNAJOMY ICH NIE PROWADZI. ;)

Co miałby robić nauczyciel w tym czasie?
Skoro wypełnił wszystkie obowiązki, to czym byś go zajął p
zenekzewsi pisze:amiataniem ulic? Może leczeniem?

zenekzewsi pisze:Bo kto z pracujących w innych miejscach nie chciałby płatnego 2 miesiecznego urlopu nie licząc ferii i świąt?


Specyfika zawodu, tak jak emerytura po 15 latach pracy w różnych służbach, dyżury co dwa dni u innych, dodatki za cos tam jeszcze.

Ty też mógłbyś być nauczycielem... ;)

zenekzewsi pisze:W większości szkół na stanowiska nauczycieli zatrudnia się byle kogo, byleby etat był zajęty,


Jeśli zdarzają się takie sytuacje, to oznacza złe wypełnianie obowiązków przez dyrektora, a nie błąd systemu edukacji.

zenekzewsi pisze:a pieniądze z podatków płyną do kieszeni szkoły.


Sorry, ale brzmi to idiotycznie.

zenekzewsi pisze:I mówicie, że jesteście rozliczani z tego jak uczycie, ale pewnie wygląda to tak, że papier przyjmie wszystko.


Nie.

Możesz sprawdzić jakie sukcesy odnosi każda szkoła, monitoruj wyniki egzaminów, konkursów, ilość organizowanych zajęć dodatkowych i wiele innych rzeczy.

Jesli uważasz, że jest tam dno, to nie posyłasz tam swojego dziecka.
Po pewnym czasie brakuje nauczycielom uczniów, szkoła do zamknięcia - to tak w skrócie.

Chcesz powiedzieć, że jeśli moi uczniowie uzyskują średnio 35% na egzaminach, to ja mogę napisac, że 95%, BO PAPIER PRZYJMIE WSZYSTKO?

zenekzewsi pisze:Jak chodziłem do szkoły to zdarzali się nauczyciele, którzy wystawiali na koniec. same 4 i 5 i nawet osoby, które miały same 2 z tego jednego przedmiotu miały 5 i nikogo ze szkoły to nie zainteresowało.


Człowieku, czemu jakąś pewnie w części chociaż wyimaginowana patologię i doświadczenia swojego ZNAJOMEGO uważasz za normę.

Spotkasz dennego lekarza i będziesz twierdzxił, że w Polsce zamiast wyrostka wycinają serca?
Spotkasz agresywnego policjanta i stwierdzisz, że w POlsce mordują mundurowi?

Ile Ty masz lat chłopcze?

zenekzewsi pisze:ale polecam iść w następne wakacje do pracy np. na produkcję. Zarobicie może nawet trochę więcej niż będąc nauczycielem, ale zobaczycie jak to jest naprawdę pracować.


A skąd wiesz, że nie mamy takich doświadczeń?

Myślisz, że jak od kilku miesięcuy nie jesteś na garnuszku rodziców, to już masz wielkie życiowe doświadczenie?

Chłopczykiem jesteś.

zenekzewsi pisze:Pełno jest informacji, że pensja nauczycieli jest niska, ale podawane są pensję bez dodatków, trzynastek, czternastek.


trzynastki to nie jest domena nauczycieli. Praktycznie cała budżetówka je otzrymuje.

Ty na taśmie produkcyjnej zarabiasz więcej, więc nam to wyrównują.

Boli Cie to? Trzeba było sie uczyć.

zenekzewsi pisze:Mówiono też, że nauczyciel pracuje ponad 40 godz. tygodniowo, ale może lepiej policzyć czy rocznie pracuje tyle co inni na pełen etat, zwłaszcza że pojawiły się głosy o tym, że soboty znów mogą być pracujące?


Te głosy, to znów Twój znajomy?

Skończ człowieku z tym liczeniem czasu pracy i zrozum, że TO JEST SPECYFIKA ZAWODU.

Nie można uczyć pustych sal,a jednocześnie nie można zmusić człowieka zatrudnionego na określonym stanowisku do wykonywania pracy, której umowa nie przewiduje.
Pomyśl co byś zrobił, gdyby Tobie zatrudnionemu na stanowisku magazyniera szef kazał myć kible, bo wg niego za mało pracujesz.

zenekzewsi pisze:I dlaczego dostaje ostrzeżenia za to, że wyrażam swoje zdanie.


Za żenujące wypowiedzi, trollowanie i ponoć (bo tego nie zauważyłem, ale nie czytam dokładnie) wypowiedzi niekulturalne, to znaczna różnica.

Możesz mieć odmienne zdanie, ale jeśli tu po to, by "szczekać", a nie rozmawiać, to idź sobie, oszczędzisz swój czas.

Gdybys chciał jednakże czegoś sie dowiedzieć, to zapraszam do rozmowy, bo widzę że Twoja wiedza na temat tego zawodu pochodzi z Faktu, od tajemniczego znajomego, a czasem sugeruje źródło gdzieś obok "budki z piwem". ;)

zenekzewsi pisze:I takie zdanie ma większość osób to chyba coś w tym jest. Nie dziwcie się, że nikt nie ma do was szacunku bo sami na to pracujecie.


Wg badań opinii społecznej ponad 70% społeczeństwa darzy nasz zawód szacunkiem.

http://polska.newsweek.pl/prestiz-zawod ... 692,1.html

Jeśli natomiast reprezentantem społeczeństwa jest Twój znajomy i Fakt, to już zmienia postać rzeczy ;)

zenekzewsi pisze:Wasze zarobki wysokie może nie są, ale w porównaniu do innych zawodów nie jest tak źle,


Oczywiście, część pracujących ma gorzej.

zenekzewsi pisze:zwłaszcza biorąc pod uwagę dni wolne.


Nikt nie pracuje by mieć wolne.

zenekzewsi pisze:I ciekawe ilu nauczycieli z waszych szkoł spędzało wakacje za granicą?


A jakie to ma znaczenie? ;) Chryste, na Kołobrzeg dla dzieci wydałem tyle samo, co sąsiad na obóz we Włoszech.

Chłopczyku, pożyj trochę, czytaj dużo (żadnego Faktu) i słuchaj nie tylko znajomego ;)

Ja wyczerpałem możliwości.... z Bogiem.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Basiek70 » 2014-09-09, 19:11

vuem pisze:Ty też mógłbyś być nauczycielem... ;)


zlituj się vuem - nie, tylko nie to!
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: linczerka » 2014-09-09, 19:26

zlituj się vuem - nie, tylko nie to!

:rotfl:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
NiebieskiKoralik
Posty: 56
Rejestracja: 2014-05-31, 19:14
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: NiebieskiKoralik » 2014-09-09, 19:35

Ainah86 pisze:Ciasto i kanapki to nawet osobiście robiłam z przedszkolakami i to w oddziale specjalnym (ciasto z piosenki "Najłatwiejsze ciasto w świecie"


Czy ciasto z piosenki wyszło zjadliwe? Mój małżonek w dzieciństwie próbował tego wypieku i ma bardzo przykre wspomnienia ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: vuem » 2014-09-10, 23:07

Basiek70 pisze:zlituj się vuem - nie, tylko nie to!


Ale czemu, skoro jego znajomy już nim jest ...

Ainah86
Posty: 58
Rejestracja: 2014-08-21, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Ainah86 » 2014-09-14, 12:57

NiebieskiKoralik pisze:
Ainah86 pisze:Ciasto i kanapki to nawet osobiście robiłam z przedszkolakami i to w oddziale specjalnym (ciasto z piosenki "Najłatwiejsze ciasto w świecie"


Czy ciasto z piosenki wyszło zjadliwe? Mój małżonek w dzieciństwie próbował tego wypieku i ma bardzo przykre wspomnienia ;)


Wyszło dobre :)

radkis
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-15, 14:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: radkis » 2014-12-15, 15:01

Witam. Pwle nie słuchaj i nie czytaj tego forum nauczyciele to jedna wielka klika. wszyscy beda mowic to samo: małe zarobki trzeba było się uczyć itd. itp. obojętnie którego się zapytasz poda ci wszystko na tacy tak żebyś mu współczuł. Teraz napisze dlaczego tak uważam 15 lat pracowałem fizycznie w trakcie robłlem studia teraz pracuje jako nauczyciel już 10 rok. Pamiętam jak dziś jak wyglądala moja praca w pierwszym roku może kasy nie było za wiele ale wszystkie dni wolne wakacje święta ferie po prostu bajka a do tego jeszcze te 18 h - smiech na sali nie doceniaja bo nigdy nie pracowali 40h. Teraz pewnie napisza ze drugie tyle godzin siedza i sie przygotowuja do lekcji sciema pierwsz i moze drugi rok tak pozniej samo to przychodzi i zalatwiasz wszystka max 2h. Pomysl logicznie ile z tego profitow mozna dorwac drugi etat a wtedy sumka leci juz w gore i to znacznie grono nauczycielskie jest nauczone tylko stekania a to glosno na przerwach ciekawe co gornik na to powie a to duzo godzin pracy bo w domu trzeba sie przygotowac a co ma powiedziec np. obsluga biedronki gdzie wczesniej musza przyjsc i rozladowac towar. Po 10 latach pracy mam 2700zł na reke bez motywacyjnego za te 18 godzinek ktore pykam z przyjemnoscia to uwazam ze jest dosc sporo. RADA NA PRZYSZLOŚĆ JEŻELI ZACZNIESZ PRACE W SZKOLNICTWIE DOCENIAJ TĄ PRACĘ BO PRACA WZBOKACA I NIE TYLKO FINANSOWO. W KAZDYM ZAWODZIE MOZNA DOSZUKAC SIE JAKIŚ MANKAMENTÓW A NASZE SZANOWNE GRONO PEDAGOGICZNE NIECH ZAKASA REKAWY I SIE BIERZE DO ROBOTY. A JEZELI SIE NIE PODOBAJA IM ZAROBKI TO W BIEDRONCE ZARABIA SIE TYLE SAMO CO Z ICH OPINI WYNIKA W SZKOLNICTWIE I MOZNA PRZECIEZ SIEDZIEĆĆĆĆ CALYYY DZIEŃŃŃŃ NA KASIE NO PRACA SIEDZĄCA MOŻE KTOŚ Z SZANOWNYCH PEDAGOGÓW PODEJMIE SIE WYZWANIA.

KONCZE TEMAT BO MOGL BYM JESZCZE PISAC I PISAC - PODSUMOWUJAC PRACA NAUCZYCIELA JEST DLA MNIE REWELACYJNA WYDUSZAJACA ZE MNIE DUZA ILOSĆ OPTYMIZMU MOZE W ZWIAZKU Z TYM ZE LUBIE PRACOWAC Z MLODZIEZA. :D

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Kamila86 » 2014-12-15, 16:38

Odezwał się nauczyciel WF :)


Wróć do „Pogaduszki”