Polska szkoła jest chora...

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-15, 20:16

popieram zmianę sygnaturki bo my o uczniach takich rzeczy nie piszemy....więc i uczniowie powinni trzymac fason:)
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: pilot Pirx » 2007-11-15, 22:04

Popieram usunięcie TSW z forum. To zwykły prowokator.
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
agama18
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-11, 17:35

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: agama18 » 2007-11-16, 17:03

Nie powinniście usuwać TSW z forum. Każdy ma wolność słowa i może pisać to co chce.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: dushka » 2007-11-16, 17:06

Pod warunkiem, że nie obraża nikogo.

laudanum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-23, 15:05

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: laudanum » 2007-11-23, 16:53

wyczytalem z postow TSW - po co tyle uczyc sie glupot.

to nie sa glupoty. Nigdy nic nie wiadomo co sie w zyciu zdarzy i co sie przyda.

jak to moja babcia mowi:

CZLOWIEK INTELIGENTY POWINIEN UMIEC WYPOWIEDZIEC SIE NA KAZDY TEMAT

:)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: renati23 » 2007-11-23, 17:49

laudanum pisze:jak to moja babcia mowi:

CZLOWIEK INTELIGENTY POWINIEN UMIEC WYPOWIEDZIEC SIE NA KAZDY TEMAT

Twoja babcia to bardzo inteligentna kobieta :wink:

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: pilot Pirx » 2007-11-24, 21:03

Popieram. Albo przynajmniej umieć trzymać język za zebami.
A ja lecę i lecę .... od lat

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: walllly » 2007-11-24, 23:32

pilot Pirx pisze:Popieram. Albo przynajmniej umieć trzymać język za zebami.


I tu się zgadzam! W szkole najlepiej siedzieć cicho. Nie opłaca się być niezależnym, odważnym, wypowiadać kontrowersyjnego ale swojego zdania :] Nie chce uogolniac bo napewno sa ludzie ktorzy starają się odchodzic od zasady "nauczyciel ma zawsze racje" szkoda tylko ze takich nie znam.

Wiem, wiem jestem niereformowalny ale wrócę do tematu z watku "Czy niechec do szkoly jest nieuleczalna"

Oto notka z bloga/blogu (wybaczcie, nie wiem jak odmienic :oops: ) Pana Dariusza Chętkowskiego

A jednak autorzy “Raportu o Rozwoju Społecznym Polska 2007 - Edukacja dla Pracy” sugerują, że należałoby zwiększyć kształcenie praktyczne. Idea piękna, ale niemożliwa do zrealizowania. Dlatego nie rozumiem, co robił minister edukacji na konferencji poświeconej omawianiu wyników tego raportu. Przecież nic się nie zmieni. Nie stworzymy nagle nowoczesnych pracowni do nauki fizyki czy chemii, nie damy młodzieży nowoczesnych narzędzi do ćwiczeń praktycznych, nie wyślemy w teren, nie zapewnimy kontaktu z fachowcami pozaszkolnymi, gdyż to przerasta możliwości finansowe Państwa. Musimy pozostać przy nauczaniu teorii. Uważam, że minister marnuje czas. Chyba że potrafi wyciągnąć królika z kapelusza, ale Ryszard Legutko jakoś na czarodzieja mi nie wygląda.

Jestem całym sercem za nauczaniem praktyki, także jeśli chodzi o mój przedmiot, czyli język polski. Wolałbym uczyć komunikacji międzyludzkiej w hipermarkecie, np. ćwiczyć technikę rozmowy przedstawiciela handlowego z klientem, ale wiem, że muszę tkwić w “Bogurodzicy” i “Odzie do młodości”. To prawda, że dzieciakom do niczego się nie przyda znajomość archaizmów czy nawiązań do antyku. Ale przynajmniej ta nauka nie jest fikcyjna. Tzn. teorii uczymy się naprawdę. Obawiam się, że próby nauczania języka polskiego w praktyce szybko zakończyłyby się fiaskiem. Bez dużych nakładów finansowych i bez totalnej zmiany formuły egzaminów moglibyśmy jedynie udawać, że ćwiczymy jakąś praktykę. Np. postawilibyśmy w sali gimnastycznej namiot udający hipermarket, ja udawałbym klienta, a uczniowie udawaliby sprzedawców. Ubaw po pachy, ale z praktyczną nauką miałoby to niewiele wspólnego. Więc lepiej nie próbujmy. Pozostańmy przy teorii, chyba że totolotek zostanie sponsorem strategicznym edukacji. Wtedy może będzie nas stać na nauczanie praktyki.
''Chcąc zdobywać wiedzę trzeba być naiwnym jak dziecko''

Jestem Młodym Polakiem!
Nie Kradnę Samochodów I Nie Jestem Pijakiem.

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: elinka » 2007-11-26, 23:12

Czytam i czytam ... i czytam :) Żeby móć uczyć się rzeczy praktycznych po pierwsze trzeba znać choć trochę teorii. I taka jest prawda. Można sobie powiedzieć że żyć bez znajomości "Bogurodzicy" na pamięć można. Bez znajomości mnożenia, dodawania odejmowania też można - mamy kalkulatory, komputery... No niby można ale... Szkoła ma za zadanie uczyć :) Nie ma co dyskutować czego powinno się uczyć a czego nie. Nie pasuje komuś nauka w LO-to po szkole podstawowej można od razu uczyć się praktyki w gimnazjach przyuczających do zawodu (są takie). Chcesz zarabiać 3700 zł na budowie - wystarczy chcieć - nie idź do liceum na studia, po co? gimnazjum przysposabiające do zawodu - ewentualnie zasadnicza szkoła zawodowa. Przecież nikt nie zmusza nikogo aby szedł do LO i uczył się !!! A co do nauki rzeczy praktycznych - w życiu przydać się może na prawdę wszystko - łącznie ze znajomością "Ody do Młodości"
A INTELIGENTNI LUDZIE POWINNI ZNAĆ :evil: I HISTORIę, I MUZYKę, I FZYKę, I MATEMATYKę, I LITERATURę. Bo właśnie dlatego są inteligentami :wink:

A pieniądze... coż i tak najważniejsza jest wiedza bo tej przynajmniej nam nikt nie ukradnie :twisted:

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: pilot Pirx » 2007-11-27, 21:05

Walllly, kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Moja wypowiedź miała sens następujący: Jeżeli nie masz pojecia o przedmiocie dyskusji, to trzymaj jezyk za zębami. Rzecz w tym, że bardzo łatwo w takim wypadku wyjść na ignoranta. A słowa raz wypowiedziane, już nie wróca.
A ja lecę i lecę .... od lat

TSW
Posty: 18
Rejestracja: 2007-10-09, 13:59

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW » 2007-12-08, 16:19

Widze ,że dostałem ostrzeżenie ,dlatego bo wyrażam wolno swoje myśli.... hmm to chyba gorsze niż stalinizm.... a tak swoją drogą pragnę wam poprawić chumor(to nie tyczy się akimonki czyli jedengo nauczyciela na tym forum który mnie rozumie) Dialod z świata według bundych(mojego ulubionego serialu komediowego)

Jefferson: Al co się stało??
Al: wiesz uświadamiam sobie że zawsze będe tylko sprzedawcą butów
Jeferson: nie przejmuj sie mogło byc gorzej
Al: jak??
Jeferson: Mogeś zosta nauczycielem
Al i Jefferson: hahaahahah

a swoją DROGą TO MNIE WYWALILI Z lo I idę do wieczorowej ale nie mam czasu na poważne dyskusje z panem pilotem prixem 1100 zł miesięcznie bo ja w żabce zarabiam 1400 zł miesięcznie, tera idę na imprę procentową więc nie przeszkadzam

Aha pilociku nie zrównuj się ze mną poziomem ani mnie nie przewyższaj 1100 zł < 1400 zł hahahaah
nauczyciel to nienormalny zawód...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: dushka » 2007-12-08, 16:23

Żenada.

Awatar użytkownika
Monia79
Posty: 8
Rejestracja: 2007-12-07, 23:19

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Monia79 » 2007-12-08, 16:59

Nic dodać nic ująć...ale o co chodziło temu kto konstruował ten przekaz...Rodzaj używanego języka świadczy że nie bardzo potrafi swoje myśli precyzować....cóż.... :D



TSW pisze:Widze ,że dostałem ostrzeżenie ,dlatego bo wyrażam wolno swoje myśli.... hmm to chyba gorsze niż stalinizm.... a tak swoją drogą pragnę wam poprawić chumor(to nie tyczy się akimonki czyli jedengo nauczyciela na tym forum który mnie rozumie) Dialod z świata według bundych(mojego ulubionego serialu komediowego)

Jefferson: Al co się stało??
Al: wiesz uświadamiam sobie że zawsze będe tylko sprzedawcą butów
Jeferson: nie przejmuj sie mogło byc gorzej
Al: jak??
Jeferson: Mogeś zosta nauczycielem
Al i Jefferson: hahaahahah

a swoją DROGą TO MNIE WYWALILI Z lo I idę do wieczorowej ale nie mam czasu na poważne dyskusje z panem pilotem prixem 1100 zł miesięcznie bo ja w żabce zarabiam 1400 zł miesięcznie, tera idę na imprę procentową więc nie przeszkadzam

Aha pilociku nie zrównuj się ze mną poziomem ani mnie nie przewyższaj 1100 zł < 1400 zł hahahaah
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nawet gdyby niebo zmęczyło sie błękitem..Ty nie gaś nigdy światła nadziei- Bob Dylan

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-12-08, 17:15

jestem ewidentnie za usunięciem TSW z forum
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

TSW
Posty: 18
Rejestracja: 2007-10-09, 13:59

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW » 2007-12-08, 17:53

........................................
(jeśli wougle rozumiesz o co w tej wypowiedzi chodzi zatem kumasz to??)
jak ja lubię jezdzić po takich lizuskach...



część wycięłam - malgala
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 21:07 przez TSW, łącznie zmieniany 1 raz.
nauczyciel to nienormalny zawód...


Wróć do „Pogaduszki”