Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ulenka23
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-30, 09:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: Ulenka23 » 2015-04-12, 18:54

Witam. Zastanawiam się czy należy mi się zasiłek na zagospodarowanie dla nauczycieli. W lipcu ubiegłego roku zostałam nauczycielem kontraktowym, więc zostało mi kilka miesięcy, żeby się o to ubiegać. Po skończeniu liceum miałam staż w Urzędzie Gminy, był to staż z urzędu pracy, następnie umowę zlecenie na 3 miesiące a po skończeniu licencjata rozpoczęłam pracę w szkole. Zastanawiam się czy w takim wypadku należy mi się zasiłek na zagospodarowanie. Wiem, że nie można wykonywać wcześniej żadnej innej pracy ale nie wiem jak jest ze stażem, praca ta była wykonywana podczas studiowania zaocznie. Bardzo proszę o pomoc. Wolę się spytać najpierw tu, na forum niż mojej pani dyrektor..

Ulenka23
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-30, 09:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: Ulenka23 » 2015-04-15, 14:58

Bardzo proszę o odpowiedź:)

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: sharkinator » 2015-04-15, 20:58

Tutaj jest chyba bardzo podobny przypadek: http://www.oswiataiprawo.pl/Dyrektor/Pr ... odarowanie

Wygląda na to, że staż ani tym bardziej umowy zlecenie/o dzieło się nie wliczają.

Ja też złożę wniosek, najwyżej będę musiał zwrócić jak nie przepracuję 3 lat w szkole. Czy mogę złożyć wniosek już w czerwcu, jak tylko zostanę kontraktowym czy dopiero we wrześniu (jeśli zostanę)?

Ulenka23
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-30, 09:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: Ulenka23 » 2015-04-16, 22:22

Nie jestem pewna ale wydaje mi się, ze można od razu złożyć wniosek:) dzięki za link:)

Awatar użytkownika
kamakrol
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-19, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: kamakrol » 2015-08-19, 17:08

Dzień dobry!
Też mam podobny problem, bo moja obecna praca w szkole ma miejsce w czasie studiów.
Studiowałam licencjat dziennie i pracowałam dorywczo, na zlecenie, o dzieło, itp. Wiem, że t się nie liczy w kwestii zasiłku na zagospodarowanie. Równo z rozpoczęciem studiów magisterskich zaocznych rozpoczęłam pracę w szkole (09.2014), zdobyłam tytuł n-la kontraktowego (07.2015) i będę pracowała dalej. Czy w związku z tym mogę się starać o zasiłek na zagospodarowanie? To moja pierwsza praca na umowę- co prawda na czas okreslony, ale nie żadne dzieło ani zlecenie, ciągle studiuję zaocznie, ale kwalifikacje uzyskałam na studiach dziennych i po ich zakończeniu podpisałam umowę. Zagmatwane to dla mnie... Proszę o pomoc:)

asiag
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-30, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: asiag » 2015-08-24, 13:09

mój przypadek jest taki:
w lipcu 2014 roku obroniłam tytuł mgr, od września 2014 do 30 czerwca 2015 pracowałam w szkole, była to moja pierwsza praca. W tym czasie odbyłam staż i z dniem 29 czerwca 2015 otrzymałam awans na nauczyciela kontraktowego. Teraz od września będę pracować nadal w tej samej szkole (wciąż pełen etat).
Dowiedziałam się o zasiłku na zagospodarowanie i z tego co czytałam, spełniam wszystkie warunki.
Chciałam zapytać czy faktycznie należy mi się taki zasiłek i czy jest jakiś określony czas do kiedy należy składać wniosek, np do 31 sierpnia przed rozpoczęciem roku szkolnego, czy nie ma tutaj ograniczeń? Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną wzorem wniosku o zasiłek? I w końcu gdzie należy złożyć taki zasiłek? Do dyrektora, czy też do kadr w szkole? Czy takie pieniążki wypłacane są z budżetu szkoły czy też wypłaca go instytucja prowadząca szkołę (urząd gminy)? Czy dyrektor/urząd może odmówić mi wypłacenia takiego zasiłku?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Awatar użytkownika
kamakrol
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-19, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: kamakrol » 2015-08-25, 14:06

Nie ma terminu z tego, co wiem. Podejdź do dyrektora na początku roku i Ci powie:)

asiag
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-30, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: asiag » 2015-08-26, 18:45

Moi Drodzy!
A czy macie wzór takiego wniosku o zasiłek na zagospodarowanie? Szukam wszędzie i nigdzie nie ma.
Będę wdzięczna za pomoc!

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: buzok » 2015-08-27, 08:55

Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku.

Ulenka23
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-30, 09:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zasiłek na zagospodarowanie-czy się należy

Postautor: Ulenka23 » 2015-09-27, 20:24

Hej:) złożyłam wniosek i dostałam taki zasiłek :) tez wczesniej pracowałam na umowę zlecenie ale to nie przeszkadzało. A jesli chodzi o wzór to tez nie znalazłam. Pisałam sama podanie:)


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron