dokumenty w teczce

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: dokumenty w teczce

Postautor: dushka » 2007-11-28, 21:49

Ok, ale popatrz szerzej na sprawę - stażysta idzie do dyrektora, mówi, że wie, że nie musi tych dupereli wkładać. po czym dyrektor skutecznie do końca stażu uprzykrza życie, a po stażu a0 nie przedłuża umowy, b0 nie zalicza stażu.

Oczywiście - nie jest tak zawsze i wszędzie. Ale takich dyrektorów z pewnością jest wielu - bo łamanie prawa to dla nich wygoda.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dokumenty w teczce

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-28, 21:53

dushka pisze:Ok, ale popatrz szerzej na sprawę - stażysta idzie do dyrektora, mówi, że wie, że nie musi tych dupereli wkładać. po czym dyrektor skutecznie do końca stażu uprzykrza życie, a po stażu a0 nie przedłuża umowy, b0 nie zalicza stażu.

Oczywiście - nie jest tak zawsze i wszędzie. Ale takich dyrektorów z pewnością jest wielu - bo łamanie prawa to dla nich wygoda.

jestem raczej daleko od takich sądów bo nie wiem choćby tego jaka to wygodę ma dyrektor? Żeby cos robić to trzeba miec motyw, no chyba żeby pokazac kto tu rządzi ale to krótkie nogi ma

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: dokumenty w teczce

Postautor: dushka » 2007-11-28, 21:56

A widzisz - a jednak też sie tak zdarza ;) Wiele, baaaaardzo wiele zależy od kultury osobistej dyrektora ;)

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dokumenty w teczce

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-28, 22:03

dushka pisze:A widzisz - a jednak też sie tak zdarza ;) Wiele, baaaaardzo wiele zależy od kultury osobistej dyrektora ;)

ja nie mówiłem nigdzie że sie nie zdarza :-)

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: dokumenty w teczce

Postautor: eldog » 2007-11-29, 12:09

Najlepiej niestety niech Ewita gromadzi w swojej teczce różne niepotrzebne pierdoły bo ogólnie wbrew przepisom dyrektorzy to lubią i niech się nie wychyla ze znajomością przepisów bo dyrektorzy niestety tego nie lubią, ona ma się dopiero uczyć a nie poprawiać dyrekcję, może ewentualnie czegoś nie rozumieć ...
Straszne to co piszę ale niestety w oświacie najczęściej spotyka się dyrektorów przeświadczonych o swojej wiedzy i swoich kompetencjach, koło którego stażyści powinni latać wypełniając wszelkie polecenia bez wychylania się!
Straszne to ale niestety taka jest najczęściej nasza szkolna rzeczywistość!
Przykro mi to pisać ale tak jest, powinno to się zmienić ale ... na to potrzeba odwagi!
A odwaga to ... to drogie rzeczy są jak mówi Kiepski,
Wiem, że Jeryho masz rację ale ... pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

jostka
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-27, 16:47

Re: dokumenty w teczce

Postautor: jostka » 2007-11-29, 14:12

Do teczki nic nie trzeba, ale dyrektor ma prawo życczyć sobie dowodów realizacji do wystawienia oceny stażu - przecież może zechcieć obejrzeć konspekty, świadectw kursów itp. zanim wystawi ocenę.

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: dokumenty w teczce

Postautor: eldog » 2007-11-29, 14:15

No właśnie niby do teczki nic nie trzeba ale ... jednak trzeba!
trzeba robić swoje, dokumentować swoją pracę, za wiele nie dyskutować i tyle!
Pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: dokumenty w teczce

Postautor: koma » 2007-11-29, 18:29

Dziewczyny....chyba coś mylicie :wink:


Stwierdzenie, że 'do teczki nic nie trzeba" niezupełnie pasuje do nauczyciela-stażysty, który awans robi u dyrektora. Stażysta ma opiekuna, ale to dyrektor monitoruje staże swoich pracowników i musi wiedzieć, jaką ocenę wystawić. Do tego potrzebuje dowodów pracy.
Nauczyciel robiący dyplomowanego może komisji nie przedstawiać różnych dowodów, ale dyrektor tych dowodów potrzebuje, aby zaliczyć staż nauczycielowi i wystawić ocenę pracy. To on bierze na siebie odpowiedzialność, to jemu przedstawiamy sprawozdanie.
Dlatego mówienie trochę niemiłych słów o dyrkach w kontekście 'kwitów' jest chyba nie na miejscu.
Pozdrawiam.

świetliczanka
Posty: 152
Rejestracja: 2007-10-11, 21:00

Re: dokumenty w teczce

Postautor: świetliczanka » 2007-11-29, 22:14

a co w takim razie powinno sie znaleźć w segregatorku świetliczanki??

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dokumenty w teczce

Postautor: chiczi » 2007-11-29, 22:16

Jethro Tull pisze:winnaś złożyć razem z wnioskiem o postępowanie kwalifikacyjne następujące dokumenty:

1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe
2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu
3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji
4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu

oraz ewentualnie inną dokumentację świadczącą o osiągnięciach zawodowych.


To na bank :mrgreen:

2sawanna2
Posty: 31
Rejestracja: 2008-01-07, 18:10

Re: dokumenty w teczce

Postautor: 2sawanna2 » 2008-01-11, 19:12

jestem stazysta i raz w miesiacu obserwuje lekcje u innych nauczycieli. potem wypelniam karte obserwacji z tej lekcji. i tu rodzi sie moje pytanie: czy nauczyciel prowadzacy lekcje powinien dac mi konspekt tej lekcji?
teoria a praktyka

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: dokumenty w teczce

Postautor: eldog » 2008-01-11, 20:24

Fajnie, że obserwujesz lekcje doświadczonych koleżanek, nie muszą one dawać Ci konspektów bo zapewne ich nie piszą, to twoja sprawa w jakiej formie opiszesz obserwacje przeprowadzonego zajęcia, zbierz tylko podpis nauczycielki i opisz krótko lekcje tak jak to zapewne robisz, pozdrawiam, nie martw się i korzystaj z doświadczeń starszych koleżanek na pewno będą przydatne, przydadzą się w przyszłej pracy, pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: dokumenty w teczce

Postautor: koma » 2008-01-11, 23:09

2sawanna2 pisze:jczy nauczyciel prowadzacy lekcje powinien dac mi konspekt tej lekcji?

Nie, nie musi dawać Ci konspektu, bo i po co?
On konspektu z reguły nie pisze - na pewno ma swoje notatki, ale nie bedzie dokładał pracy, aby z tego zrobic konspekt :D
Nie ma obowiązku pracować więcej tylko dlatego, że Ty chcesz byc nauczycielem.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dokumenty w teczce

Postautor: chiczi » 2008-01-12, 13:38

koma pisze:Nie ma obowiązku pracować więcej tylko dlatego, że Ty chcesz byc nauczycielem.


Chyba już jest nauczycielem :wink:
Twoją wypowiedź odebrałam jako delikatny atak na początkującego stażystę :wink:
Z takim nastawieniem i podejściem do pracy chyba za dużo w życiu się nie osiągnie :roll:
Nie można tylko brać....

fizyczka
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-07, 18:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Sprawozdanie i teczka stażysty

Postautor: fizyczka » 2008-01-22, 19:07

w maju kończę staż i chciałabym sie dowiedzieć co musi zawierać teczka. Trochę już do niej powkładałam. A moje drugie pytanko tak przy okazji dotyczy sprawozdania-jak takie coś ma wyglądać?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron