Staż

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

frezja880
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-22, 13:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

Staż

Postautor: frezja880 » 2015-08-10, 22:24

Witam!
Chciałabym zapytać, czy aby odrobić staż, trzeba być zatrudnionym na cały etat, czy wystarczy mniejsza ilość godzin? Jeśli tak, to jaka?
Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Staż

Postautor: malgala » 2015-08-11, 10:20

Stażu się nie odrabia, bo to nie jest staż w rozumieniu stażu z UP.
Realizujesz staż na stopień nauczyciela kontraktowego.
Aby móc go realizować, musisz mieć co najmniej pół etatu zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami.

Majka986
Posty: 16
Rejestracja: 2015-09-06, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Staż

Postautor: Majka986 » 2015-12-15, 21:08

witam
Mam pytanie we wrześniu rozpoczęłam pracę w szkole jako nauczyciel wczesnoszkolny jest to moja pierwsza praca i wiem że pierwszy rok jest moim stażem ale czy ja powinnam składać jakieś dokumenty dotyczące awans czy mój staż wchodzi mi tak automatycznie bo zostałam poinformowana, że w przyszłym roku we wrześniu mam złożyć dokumenty awansu zawodowego o odbycie stażu.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Staż

Postautor: Melizabeth » 2015-12-15, 21:19

Podania o awans na kontraktowego się nie składa, wchodzi "automatycznie", ale jakiś plan rozwoju już powinie u dyrekcji być... O staż na mianowanego podanie już trzeba złożyć.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Staż

Postautor: malgala » 2015-12-16, 19:29

Majka, jeżeli pracę zaczęłaś od początku roku szkolnego, to staż rozpoczynasz automatycznie w przypadku, gdy masz co najmniej pół etatu zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami.
Jeżeli tak jest, to na początku września powinnaś mieć przydzielonego opiekuna stażu i z jego pomocą przygotować plan rozwoju zawodowego.

Majka986
Posty: 16
Rejestracja: 2015-09-06, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Staż

Postautor: Majka986 » 2015-12-17, 19:04

malgala tak to jest moja pierwsza praca tylko że mnie coś kręcą w tej mojej szkole bo najpierw mi powiedzieli że awans tylko Ci co kontynuują pracę, jak się potem zaczęłam dopytywać to mi powiedzieli, że już jest za późno, bo powinnam do 14 września złożyć plan rozwoju zawodowego potem mi dadzą opiekuna więc że mogę to rozpocząć w przyszłym roku dopiero. A teraz jeszcze mi kazali się dowiedzieć ale nie wiem gdzie czy ja w ogóle taki awans mogę robić,bo mam ukończony licencjat a magisterkę kontynuuję i że chyba będę mogła dopiero po ukończeniu magisterki,orientujesz się jak tojest jakmam narazie tylko licencjat?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”