Nowa praca

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
kamakrol
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-19, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa praca

Postautor: kamakrol » 2015-08-19, 20:59

Z biegiem czasu u mnie wyszło, że połowy zadań na dywanie nie robilismy, bo te rzeczy "wyszły" niejako w czasie innych cwiczeń, poza tym moje dziwne dzieciaki nie lubią dywanu- one chcą się uczyć w ławkach! :D Aczkolwiek ze łzami w oczach (ze smiechu) wspominam naukę uczenia dzieci chodzenia jak koń- różnymi sposobami w zależnosci od rodzaju kroku. Płakałam ze smiechu jak sama się tego uczyłam:D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa praca

Postautor: linczerka » 2015-08-19, 21:21

dushka, nie mówię o opiekunie stażu, bo to inna para kaloszy :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nowa praca

Postautor: iskra » 2015-08-20, 08:51

Jakie zasady wrowadzic od sameo poczatku w klasie, tak zeby nie weszly mi na glowe. Jakie macie sposoby na gadajace dzieciaki

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nowa praca

Postautor: dushka » 2015-08-20, 09:12

Przeszukaj dział edukacja wczesnoszkolna, jest taki temat.

hamajka
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-20, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nowa praca

Postautor: hamajka » 2015-08-20, 16:21

Witam, jestem tu nowa szukałam kogoś kto mnie wesprze bo 1 września zbliża się a z nim ogromny stres, ale jak widzę nie tylko ja obawiam się tego dnia :) niby nie jestem zielona bo ponad 8 lat pracowałam w przedszkolu (z przerwą na urodzenie dziecka ;)) ale nowe miejsce, praca, ludzie to chyba tak naprawdę nas stresuje. O kontakt z dziećmi się nie martwię o rodziców trochę choć z nimi nie miałam wcześniej problemów boję się czy odnajdę się w szkolnej rzeczywistości czy uda mi się przestawić na szkolny rytm...ja uwielbiam ruch i przestrzeń mam nadzieję, ze inni to zrozumieją bo nie wiem czy długo usiedzę w ławkach ;) jesli chodzi o dokumentację czeka mnie rada wiec sukcesywnie zapisywałam sobie różne zagadnienia i zapytania choc i tak myślę ze zanim zapytam i tak P.Dyrektor o tych sprawach powie ale odhaczę je sobie wtedy z listy dla pewności :) Jestem po przestudiowaniu wszelkich dostępnych na stronie szkoły dokumentów i regulaminów czytałam je z nerwów hehe ale przeraża mnie ocenianie!!! Jak do tego się przygotować??? W przedszkolu prowadziłam karty obserwacji które obowiązkowo wypełniane były 2 razy w roku i osobny zeszyt obserwacji z którego korzystałam przy wypełnianiu kart gdy miałam wątpliwości. Czy myślicie, że założenie takiego zeszytu na każdy miesiąc żeby uzupełniać każdemu utrwalone umiejętności z danego zakresu będzie mi pomocne? I czy będę miała na to czas...
A może tylko strach ma wielkie oczy?
Udanej końcówki wakacji! Łapcie słońce a z nim dobry humor na caly rok!

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Nowa praca

Postautor: maia3 » 2015-08-20, 18:19

Hamajka. Jasne że możesz założyć sobie taki zeszyt obserwacji. Jednak w szkole mogą Ci do tego służyć kontrolne karty pracy, sprawdziany, które możesz robić po jakimś zakresie tematycznym, dziale, wprowadzonych pojęciach itp. Wtedy wyjdzie Ci czarno na białym z kim musisz jeszcze popracować w danym temacie, a kto już wszystko opanował.
Jeśli każdy sprawdzian podsumujesz sobie potem w tabeli czy w zeszycie (jak wolisz) będziesz mieć zestawienia dla całej klasy i poszczególnego ucznia.

hamajka
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-20, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nowa praca

Postautor: hamajka » 2015-08-20, 18:36

Maia3 właśnie pocieszam się tym, ze są karty pracy zeszyty aktywność itp tylko boję się czy na koniec semestru coś mi nie umknie nie chciałabym nikogo skrzywdzić oceną...

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Nowa praca

Postautor: maia3 » 2015-08-20, 18:45

U nas w szkole na semestr wypełniamy Arkusz Oceny Semestralnej. Jest to arkusz przygotowany przez zespół nauczycieli, podejrzewam że w Twojej szkole może być podobnie.
Nasz arkusz wygląda tak, że podkreślamy osiągnięcia dzieci, np: "Uczeń liczy w zakresie 10: biegle, na konkretach, oczekuje pomocy, ma trudność z liczeniem." (coś w tym stylu) To samo z wszystkimi umiejętnościami i zachowaniem. Nie ma siły, żebyś nie pamiętała takich inf. o swoich uczniach z którymi jesteś kilkanaście godzin w tygodniu. Więc naprawdę nie masz się co martwić :)

fela2
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa praca

Postautor: fela2 » 2015-08-21, 17:59

Witajcie, jestem nowym narybkiem na tym forum i mam strach w oczach ponieważ do tej pory pracowałam w Biedronce jako Zastępca Kierownika a teraz taka szansa, praca w szkole jako nauczyciel 1-3 i wychowawstwo. Wszystko super tyle tylko że doświadczenia żadnego a tu takie wyzwanie, bardzo proszę o pomoc i o wskazówki, bo praktyka zawodowa nie odzwierciedla tego wyzwania. Pomóżcie z tymi planami dla stażysty i wychowawcy, bo to czarna magia jakaś, a tu trzeba przebrnąć wszystko i wszystkich. Bardzo proszę o wszelaką pomoc

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa praca

Postautor: linczerka » 2015-08-21, 18:01

fela2, na górze po lewej są publikacje. Kliknij tam, znajdziesz, jak się pisze plan.
Poczytaj tu ostatnie wątki, sporo się dowiesz.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa praca

Postautor: linczerka » 2015-08-21, 18:09

Będziesz miała opiekuna.
Jakimi ćwiczeniami idziesz? Znaczy jakiego wydawnictwa, wiesz może?
Poczytaj Statut szkoły - to ważne, bo tam są istotne informacje, o ocenianiu też.
I pytaj.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

fela2
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa praca

Postautor: fela2 » 2015-08-21, 18:15

a powiedzcie jak mam to rozumieć plan np dla nauczyciela j.angielskiego jest taki sam jak dla nauczyciela 1-3

fela2
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa praca

Postautor: fela2 » 2015-08-21, 18:15

jak to rozumieć?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa praca

Postautor: linczerka » 2015-08-21, 18:27

nie, wszędzie wpisuj: nauczyciela EW (edukacji wczesnoszkolnej) lub nauczania zintegrowanego albo nauczyciela klas 1-3
Resztę pomijaj
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

fela2
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa praca

Postautor: fela2 » 2015-08-21, 18:32

opiekuna mam, a ćwiczenia wsip ćwiczenia z pomysłem


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”