Praktyki studenckie

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: haLayla » 2013-10-08, 22:05

Ja nie uważam. Ja mam rację :mrgreen:
<3

ehhe
Posty: 42
Rejestracja: 2012-07-18, 16:09
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: ehhe » 2013-10-09, 15:08

Na razie jesteś tylko pewny siebie. Podaj przepis to uwierzę. Tylko nie dwa zdania wyrwane z kontekstu i żeby były na temat, a nie to co poprzednio przytaczałeś.

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: oliweczkaS » 2013-10-25, 10:56

Papierów do wypełnienia mnóstwo, pomoc studentowi przy przygotowaniu się do zajęć; jeszcze miałam tak nie odpowiedzialnego studenta, że scenariusze lekcji wysyłał mi o 1.30 na maila w nocy. Brutto 100 zł-żałosne.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: tecumseh » 2013-10-30, 07:48

Oliweczko,

ale z tym mnóstwem papierów to chyba przesadzasz.
Miałem do czynienia z praktykami jako student, jako hospitujący praktyki słuchaczy kolegium językowego i jako opiekun w szkole średniej i z tego co pamiętam z papierów to nauczyciel musiał wypełnić jedno czy dwustronicową opinię z oceną i uzasadnieniem i podpisać kilka konspektów.
Trochę więcej było w kolegium, bo tam były dzienniczki praktyk i pod każdym dniem musiał być podpis nauczyciela i jakiś komentarz.
Ale nigdy nie było to mnóstwo.
No chyba że są jakieś dziwne procedury w niektórych uczelniach.

kawartt23
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-23, 18:35
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: kawartt23 » 2015-07-23, 18:37

Jeśli szukacie dobrych praktyk w swoim przyszłym zawodzie to proponuję złożyć aplikację o praktykę na : http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-n ... l-talents/ mają niesamowite praktyki dla studentów i absolwentów do 2 lat od skończenia studiów !

Awatar użytkownika
brebi
Posty: 57
Rejestracja: 2015-06-03, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: brebi » 2015-07-29, 15:08

Trochę to smutne, że nauczyciele sami siebie przedstawiają jako ludzi, którym zależy głównie na pieniądzach (nie obrażajcie się, ale taka konkluzja nasunęła się po przeczytaniu dyskusji). Owszem, musimy z czegoś żyć, jak wszyscy. Uważam również, że praktyki są kiepsko zorganizowane (właściwie bez względu na uczelnię). Rzeczywiście student powinien mieć zapewnione miejsce, w którym odbędzie praktyki (na zasadzie umowy podpisanej między szkołą a uczelnią). Sądzę też, że taka "próba" powinna trwać więcej niż miesiąc (może nawet cały rok szkolny). Jest szansa, że wtedy byłoby mniej nauczycieli z przypadku, a więcej takich, którzy faktycznie chcą pracować w szkole.
Znajdź własną drogę, zdobywaj szczyty!

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: qjaf » 2015-07-29, 23:56

brebi pisze: Sądzę też, że taka "próba" powinna trwać więcej niż miesiąc (może nawet cały rok szkolny). Jest szansa, że wtedy byłoby mniej nauczycieli z przypadku, a więcej takich, którzy faktycznie chcą pracować w szkole.
Pomysl niezly, ale od razu nasunelo mi sie wiele watpliwosci m.in. w kwestii...wynagrodzenia dla opiekunow praktyk. Ile mieliby zgarnac za swoja robote? Czy praktykant nie bylby traktowany jak 5 kolo u wozu? Skoro juz dzisiaj bywa niemile widziany. A wreszcie, jak zorganizowac zajecia na uczelni zeby nie kolidowaly z praktykami. Obecnie praktyki zazwyczaj (?) odbywaja sie w czasie przerwy miedzysemestralnej lub np. we wrzesniu. Chyba nie ma dobrego wyjscia, dobrego systemu. Fikcja pogania fikcje...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Praktyki studenckie

Postautor: koma » 2015-08-29, 19:16

brebi pisze:Trochę to smutne, że nauczyciele sami siebie przedstawiają jako ludzi, którym zależy głównie na pieniądzach.


Nie rozumiem, dlaczego mieliby pracować za darmo???
Oświeć mnie, proszę.

Awatar użytkownika
brebi
Posty: 57
Rejestracja: 2015-06-03, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: brebi » 2015-08-31, 16:00

Tu nie chodzi o pracę za darmo, ale czy rzeczywiście pieniądze są w pracy nauczyciela najważniejsze? Wiadomo, że bez nich żyć jest trudno, ale raczej nie dla "kokosów" wybiera się taki zawód. Takie jest moje zdanie :)
Znajdź własną drogę, zdobywaj szczyty!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Praktyki studenckie

Postautor: koma » 2015-08-31, 18:05

brebi pisze:Tu nie chodzi o pracę za darmo, ale czy rzeczywiście pieniądze są w pracy nauczyciela najważniejsze?

Są tak samo ważne, jak w innych zawodach.
Za pracę nalezy się zapłata.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praktyki studenckie

Postautor: haLayla » 2015-08-31, 19:28

koma pisze:
brebi pisze:Tu nie chodzi o pracę za darmo, ale czy rzeczywiście pieniądze są w pracy nauczyciela najważniejsze?

Są tak samo ważne, jak w innych zawodach.
Za pracę nalezy się zapłata.


Zwłaszcza, że wiele osób myśli, że jak coś jest z głowy, to już jest za darmo. I tylko jak ktoś się namacha łopatą to jest to praca.
<3


Wróć do „Pogaduszki”