Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-10-23, 19:37

Julkaska dziękuję Ci za odpowiedź. Pisząc o blankietach miałam na myśli gotowe druki. Powiedz mi czy na organizacji korzystałaś z jakiś podręczników? Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2015-01-13, 19:34

Hej. Czy ktoś dzisiaj pisał praktyczny? Moje dziewczyny piszą jutro rano. Co dziś było? Cennik? Oferta? Prezentacja?

a_nie_wiem
Posty: 1
Rejestracja: 2015-03-23, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Technik organizacji reklamy, kwalifikacja a26

Postautor: a_nie_wiem » 2015-03-23, 19:55

Ma ktoś jakieś egzaminy praktyczne próbne,ćwiczenia,cokolwiek?
Jeśli tak,jest możliwość mi wysłać?

87Artemizja
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-31, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Technik organizacji reklamy, kwalifikacja a26

Postautor: 87Artemizja » 2015-04-03, 08:29

Witam, mam zadania, które układam samodzielnie. Przygotowane są na wzór egzaminu państwowego. Czas potrzebny na wykonanie - blok 2 x 45 min. Poproszę o przesłanie swojego maila, ponieważ przez www.45minut.pl uzyskuje inf, że .rar jest za duży. Pozdrawiam

szpilka86
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-25, 22:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technik organizacji reklamy, kwalifikacja a26

Postautor: szpilka86 » 2015-04-04, 17:27

Będę wdzięczna za zadania: dkndesigns@tlen.pl
Dziękuję

grafikpraktyk
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-10, 11:33
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: grafikpraktyk » 2015-08-10, 11:45

Witam,
Mam uczyć w TOR kwalifikacji A.26 - to zupełna dla mnie nowość:(
Będę wdzięczna za przesłanie rozkładu materiałów z organizacji i technik reklamy na 2 lata.
Chętnie wymienię rozkłady na przykłady moich autorskich projektów, dysponuję np. własnymi reklamami dla szkół, w których uczę, ale nie tylko.
Nadmienię, że od 4 lat prowadzę agencję graficzno-reklamową, jestem grafikiem od 10 lat i służę praktyczną wiedzą w temacie projektowania.
Maile proszę kierować na adres: gazeta.puchaczow@gazeta.pl..
Z góry dziękuję za pomoc :D .

kuband
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-20, 21:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kuband » 2015-08-23, 13:25

Kochani, jestem tu nowiutki jak czysty zeszyt przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2015/2016. Choc stary już ze mnie nauczyciel, to młody stażem w profilu TOR, w mojej szkole dopiero mamy klasę I i II. W roku ubiegłym dano mi Marketing w działalności reklamowej i jakoś poszło, ale w tym roku mam uczyć: Organizacji i technik reklamy (całość podzielona na klasę II - 2 godz; klasę III - 3 godz. i klasę czwartą 2 godz., ale zaczynam od klasy II bo takowa tylko jest. Jak przeglądam wszystkie informacje na temat przedmiotu włos na głowie się jeży !!!! W starym programie było wszystko ok, ale z KOWEZIU tak naprawdę nie wynika nic. Nie wiem jak, od czego zacząć, co robić, z czego korzystać ????? Jedynie mam podręcznik do starej podstawy programowej Roberta Nowackiego Podręcznik reklamy wyd. Difin. Tak naprawdę szukam osób które już z tym przedmiotem są za PAN BRAT i być może użyczyłyby mi wskazówek, a może planu dydaktycznego ??? za co byłbym ogromnie wdzięczny i zobowiązany. Może i ja komuś w jakiś sposób będę mógł pomóc??? Dla jasności jestem po studiach podyplomowych grafiki komputerowej i multimedialnej na których z reklamy było co nie co,ale..................
Za pomoc bardzo dziękuję, podaje też mojego maila: kuband@poczta.fm

DZIĘKUJĘ :):):)

wacpanna
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-10, 14:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: wacpanna » 2015-09-10, 14:14

Dzień dobry,

jestem tutaj nowa. Wcześniej uczyłam plastyki, teraz dostałam
propozycję uczenia w TOR historii sztuki oraz rysunku. Oczywiście
w trybie modułowym, z którego nic nie rozumiem :(. Mam napisać
plan, nie wiem, czy historia sztuki ma obejmować całość,
czy tylko zagadnienia związane z reklamą? Czy rysunek ma być
z martwej natury, czy coś innego :/. Proszę o pomoc bardziej
doświadczonych.

mail - wacpanna.karolcia@gmail.com.

Z poważaniem
K.

Kreskach
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-10, 21:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Kreskach » 2015-09-13, 21:33

Witam serdecznie,

jestem absolwentką Uniwersytetu Artystycznego, a na stażu nauczycielskim, który zaczynam otrzymałam przedmiot Projektowanie Kampanii Reklamowej (A.27) aż 300 godzin z jedną klasą (10 tygodniowo). Będę wdzięczna za wszelką pomoc, zwłaszcza za plan roczny: myszez@poczta.onet.pl
Czytałam Koweziu i od dwóch tygodni poszukuję innych materiałów, odkryłam, że nie ma podręczników (jestem załamana). Powiedziano mi, że mam uczyć Corela i Photoshopa, ale obawiam się, że to nie wystarczy na A.27

szpilka86
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-25, 22:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: szpilka86 » 2015-09-16, 18:14

[podręcznik A.26.1]
Wszedł nowy podręcznik do kw. A.26.1 Przygotowanie oferty p. i u. r.
Przygotowany przez wyd. Difin, autorzy: małżeństwo Państwo Nowaccy.
Podręcznik jest ok i przystępnie zrobiony oraz dopuszczony przez MEN jako podręcznik.

http://www.ksiegarnia.difin.pl/branza-e ... wacka/2468

W końcu coś wychodzi!

Jagodachorzow
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-23, 18:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Jagodachorzow » 2016-08-23, 18:52

Witam wszystkich,
bardzo proszę o podpowiedź - mam propozycję pracy jak nauczyciel przedmiotów zawodowych i teoretycznych TOR.
Z wykształcenia jestem ekonomistą (kierunek marketing i zarządzanie).
Czy takie kwalifikacje wystarczą? Moja Pani Dyrektor ma pewne wątpliwości...
Powiedzcie proszę jak u Was z kwalifikacjami do ww. zawodu.
Pozdrawiam
Jagoda

agapera
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-17, 03:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: agapera » 2016-09-06, 09:36

Cześć, ja również jestem ekonomistą, potem zrobiłam podyplomówkę z reklamy. Kwalifikacja A.26 to prawie jak marketing, pisanie pism, kalkulacje, cenniki, więc ekonomista jak najbardziej sobie z tym poradzi. Natomiast A.27 to grafika komputerowa (rastrowa i wektorowa), więc tu raczej grafik ma pole do popisu. ;)

techtor93
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-06, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: techtor93 » 2016-12-06, 09:22

Witam,
Jako 21-letnie absolwentka dziennikarstwa na specjalności reklama, promocja, rzecznictwo prasowe, otrzymałam ofertę pracy jako nauczyciel w technikum organizacji reklamy. W międzyczasie zrobiłam przygotowanie pedagogiczne i awansowałam na nauczyciela kontraktowego, Rzucona na głęboką wodę zaczęłam tworzyć testy i zadania samodzielnie. Brak szczegółowych wytycznych w ustawie/koweziu jest koszmarem i niestety strasznie zaburza realizowanie programu (często nie wiadomo co robić). Osoba, która powinna oczyć w torze to, moim zdaniem, osoba po grafice, informatyce, marketingu i reklamie, ekonomii i nie wiem czym jeszcze ;) Nie mówiąc o rysunku odręcznym!
Jest to gigantyczny błąd w systemie edukacji, ale niestety nic na to nie poradzimy. Cieszę się, że znalazłam to forum!

mirrek556s
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-11, 12:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Chemia, Geografia, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: mirrek556s » 2016-12-11, 12:14

Możesz zainspirować się tym, co robi się w agencjach reklamowych, popytać. Może uda ci się wysłać uczniów na praktyki, ew. doczytaj czym się w ogóle tam zajmują :)

mbartol
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-08, 09:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witam

Postautor: mbartol » 2017-09-08, 10:14

basiax pisze:Od września będę uczyć Projektowanie kampanii reklamowej A.27 , nie ukrywam że jest to dla mnie nowość.. Chętnie podzielę się tym co mam. Znalazłam cały dział odnośnie parametrów medialnych związanych z efektywnością reklamy. Ja by ktoś potrzebował to chętnie wyślę.


Byłabym chętna...
Od września zaczynam przedmiot ocena efektywności i skuteczności reklamy... HELP... nie mam pojęcia co z tym, ma ktoś coś?


Wróć do „Przedmioty zawodowe”