Propozycja współpracy dla nauczycieli informatyki i kodowania

miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli przedmiotów informatycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Lidia Witkowska
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-07, 10:27
Kto: rodzic
Lokalizacja: pomorskie

Propozycja współpracy dla nauczycieli informatyki i kodowania

Postautor: Lidia Witkowska » 2015-09-16, 11:55

Witam,

Pracuje w firmie będącej jednym z najnowocześniejszych dostawców produktów cyfrowych i technologii edukacyjnych. Wierzymy, że nauka może być świetną zabawą, a nowoczesna edukacja - inspirować młodych ludzi do poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań i kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów.

Obecnie poszukujemy autorów do nowego projektu Computer Science & Coding, przeznaczonego do nauczania informatyki i kodowania w szkołach na wszystkich poziomach edukacyjnych. W tej chwili realizowana jest jedynie wersja demonstracyjna tego projektu i pilnie potrzebujemy osoby/osób do napisania:
1. struktury kursu do nauki informatyki i programowania (rozdziały, tematy lekcji) na wszystkich poziomach edukacyjnych, tj klas: I-III, IV-VI, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna
2. scenariusza jednej lekcji (szkoła ponadgimnazjalna; sugerowany temat: sieci bezprzewodowe)
3. konspektu dla nauczyciela do projektu edukacyjnego (nasza propozycja to projektowanie do Minecraft ale jesteśmy otwarci na inne tematy).

Dodatkowe informacje:
TOC (struktura kursu) powinna być uniwersalna, zgodna głównie z brytyjską podstawą programową. Możemy udostępnić takie podstawy programowe, a także brytyjskie podręczniki do nauczania informatyki. Dysponujemy także przykładowym scenariuszem lekcji, a nawet gotową przykładową zrealizowaną już lekcją.

Osoby zainteresowanych współpracą w powyższym zakresie bardzo proszę o kontakt mailowy ze mną.
Życzę miłego dnia i pozdrawiam.
Lidia Witkowska

Wróć do „Informatyka”

cron