awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-20, 14:00

Ok,dziękuję
Jak mam to opisać?obszernie czy krótko?

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-20, 14:02

I jeszcze jedno pytanie czy opisując organizowanie wycieczek szkolnych rozpisuję każdą wycieczkę szczegółowo?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2015-09-20, 14:41

Raczej nie.
Z reguły wiele wycieczek jest do siebie podobnych :)
Jeżeli wycieczkę organizowałaś w ramach jakiegoś programu, to piszesz o niej przy opisywaniu tego programu.
Jeżeli wycieczka wnosiła cos nowego do pracy szkoły, w jakis sposób rozszerzała ofertę szkoły, to o tym napisz...

Organizowanie wycieczek nie jest czymś osobliwym w naszej pracy...musisz opisać te, które cos nowego wniosły.

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-20, 19:49

a może ktoś z forum mógłby mi przesłać swoje materiały z teczki, tak żebym mogła zobaczyć jak to wygląda.
Mam mnóstwo rzeczy, ale zupełnie nie wiem jak to poukładać,niektóre rzeczy ciężko mi opisać.
Pomoże ktoś?
HELP

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2015-09-20, 19:56

Nie wiem, czy ktoś Ci przyśle...
Nie czekaj - pisz sama!

Najpierw poukładaj zadania zgodnie z wymaganiami. To podstawa!
Gdy już to zrobisz, wklej tu - to sprawdzimy i poprawimy.

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-20, 19:59

Nie czekam,piszę sama.
Ale stwierdzam że to totalna głupota,wolałabym ten czas poświecić dzieciom, nie - nie swoim szkolnym żeby było jasne

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-20, 20:02

a tak jeszcze swoją drogą i zupełnie na marginesie
policjant policjantowi pomoże
lekarz lekarzowi też
nauczyciel nauczycielowi nie :ass:
dlatego takie środowisko i to co mamy,bo nie trzymamy się razem

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2015-09-20, 20:16

Nikt Cię nie zmusza do robienia awansu - możesz na zawsze zostać nauczycielem mianowanym, wystarczy.
Po drugie: pomóc a dać spisać to jednak dwie różne sprawy.

Ja udzieliłam pomocy bardzo wielu nauczycielom dyplomującym się, inni myślę także, ale nikomu nie dałam gotowców - nie zarzucaj nam braku solidarności zawodowej.

Napisałam przecież: pogrupuj zadania, wklej tu, a sprawdzimy i pomożemy...ale Ty oburzona zarzucasz brak solidarności. :evil:

abi0312
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-10, 13:14
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: abi0312 » 2015-09-20, 20:59

Witam.
Czy Ktoś podzieliłby się ze mną Planem rozwoju zawodowego na nauczyciela dyplomowanego w PRZEDSZKOLU??
Proszę o pomoc.
mój email: abimoje@o2.pl

kiedyś podzieliłam się esencją swojego sprawozdania z mianowanego z wieloma osobami.
Może teraz ktoś mi pomoże...

pozdrawiam
Abi

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-22, 16:36

Witam,
Mam ogromną prośbę do kogoś kto zna się na rzeczy :)
Chciałabym złożyć teczkę za dwa tygodnie, ale niestety rodzi się ona w bólach.
Bardzo proszę o podpowiedź/pomoc/opinię na temat mojego rozkładu teczki.
Czy niektóre treści można gdzieś przesunąć albo w ogóle wyrzucić?
1. Uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły:
 Współpraca z rodzicami na płaszczyźnie dydaktycznej, opiekuńczej, wychowawczej.
 Organizowanie i prowadzenie zajęć w ramach podnoszenia kultury pedagogicznej rodziców.
 Uczestnictwo w formach doskonalenia zawodowego.
 Realizacja projektu ekologicznego we współpracy WFOŚiGW
2. Wykorzystanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej;
 Wiadomo
3. Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym prowadzenie otwartych zajęć, w szczególności dla nauczycieli stażystów i kontraktowych, prowadzenie zajęć dla nauczycieli w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć;
 Szkolenia WDN
 Praca w klasowym zespole nauczycielskim
 Lekcje otwarte
4. Realizację co najmniej trzech z następujących zadań:
a. opracowanie i wdrożenie programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich,
 Program zajęć pozalekcyjnych SKS
 Program pracy świetlicy szkolnej
b. poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych,
 Organizacja uroczystości i imprez szkolnych
 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”
 Organizacja wycieczek szkolnych
 Organizacja zawodów sportowych

c. wykonywanie zadań na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich we współpracy z innymi osobami, instytucjami samorządowymi lub innymi podmiotami,
 Współpraca z Domem Kultury
 Współpraca ze strażą pożarną
 Współpraca z policją.
 Współpraca z pedagogiem gminnym.
 Współpraca ze świetlicą środowiskową
 Organizowanie i udział w akcjach charytatywnych.
1. Umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych lub innych, z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony.
 Opis i analiza 2 przypadków


Bardzo proszę o odpowiedź

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2015-09-22, 17:27

W paragrafach musisz znaleźć słowa - klucze czyli o co w nich chodzi.
1. Uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły:Tu masz opisać działania, które przyniosły POZYTYWNE EFEKTY i w ten sposób podniosły jakośc pracy szkoły. Teraz pomyśl: czy pedagogizacja rodziców przyniosła pozytywny efekt dla szkoły? Jak to sprawdziłaś??
 Współpraca z rodzicami na płaszczyźnie dydaktycznej, opiekuńczej, wychowawczej.Jak sama piszesz - jest to współpraca - zatem dałabym do c) Chyba że inaczej to opiszesz, na przykład Włączenie rodziców...Wyzwolenie inicjatywy rodziców ...
 Organizowanie i prowadzenie zajęć w ramach podnoszenia kultury pedagogicznej rodziców.jak wyżej
 Uczestnictwo w formach doskonalenia zawodowego.Samo uczestnictwo to jeszcze nic nie znaczy, bo jeszcze nie podnosi jakości pracy. Można iść na sto szkoleń i nic z tego nie wykorzystać. Ale: będzie ok, jeżeli opiszesz, jak wykorzystałaś te szkolenia w swojej pracy, jak udoskonaliłas swoją pracę dzięki tym szkoleniom
 Realizacja projektu ekologicznego we współpracy WFOŚiGW Znów masz: we współpracy. Jeżeli to Ty byłaś autorką projektu, to ok - jeżeli tylko realizowałaś to, co inni wymyślili, to już gorzej i powinnaś to przenieść do współpracy.
2. Wykorzystanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej;
 Wiadomo
3. Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym prowadzenie otwartych zajęć, w szczególności dla nauczycieli stażystów i kontraktowych, prowadzenie zajęć dla nauczycieli w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć;
 Szkolenia WDN Jeżeli to Ty prowadziłaś szkolenia - to O.K. Jeżeli tylko uczestniczyłaś, to nie jest "dzielenie się wiedzą"
 Praca w klasowym zespole nauczycielskimPraca - to za mało. Powinnaś napisać, czym podzieliłaś się, w jakich tematach szkoliłaś koleżanki, co im pokazałaś nowego lub fajnego
 Lekcje otwarte O.K., ale dla kogo one były?
Punk 3. zwykle robi się w takich zadaniach: szkolenie rady pedagogicznej, dzielenie sie wiedzą w ramach zespołu przedmiotowego czy jakiegos innego, pełnienie obowiązku opiekuna stażu, publikacje nauczycielskie poprzez wydawnictwa lub w necie
4. Realizację co najmniej trzech z następujących zadań:
a. opracowanie i wdrożenie programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich,Jak widzisz, mamy JEDEN program, zatem ten drugi możesz przesunąć tam, gdzie jest mało, na przykład do pierwszego. Pamietaj, że ten program musi być duży i musi mieć choć częściową ewaluację. Zatem SKS zostaw tutaj, a świetlicę przerzuć do pkt.1. Chyba że odwrotnie - nie wiem, który jest większy.
 Program zajęć pozalekcyjnych SKS
 Program pracy świetlicy szkolnej
b. poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, Tutaj musisz opisać to, co w szkole jest nowe lub dotąd było słabe, a TY to rozwinęłaś.
 Organizacja uroczystości i imprez szkolnych
 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”
 Organizacja wycieczek szkolnych
 Organizacja zawodów sportowych

c. wykonywanie zadań na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich we współpracy z innymi osobami, instytucjami samorządowymi lub innymi podmiotami, Pamietaj, że jednorazowa współpraca to za mało
 Współpraca z Domem Kultury
 Współpraca ze strażą pożarną
 Współpraca z policją.
 Współpraca z pedagogiem gminnym.
 Współpraca ze świetlicą środowiskową
 Organizowanie i udział w akcjach charytatywnych.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2015-09-22, 17:30

Dodam, że doskonałym "poszerzenie" jest zrobienie podyplomówki i dzieki niej robienie czegoś, czego jeszcze w szkole nie było.
Wszystko, co masz w tym punkcie już w szkołach jest, zatem musisz to opisać tak, aby wyszło na nowe, poszerzone.

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-22, 19:54

bardzo :) ,bardzo dziękuję

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Kasia_29 » 2015-09-22, 20:07

i jeszcze takie pytanie dotyczące punktu ,,uzyskanie innych znaczących osiągnięć w pracy zawodowej"
Widziałam w necie, że nauczyciele wypisują tutaj zazwyczaj nagrody dyrektora,ja ich nie mam.Natomiast chciałabym pochwalić się innymi osiągnięciami.Napisałam to w taki sposób:

,,Jednym z moich największych sukcesów wychowawczych jest fakt, iż absolwenci naszej szkoły (w tym moi wychowankowie) utrzymują ze mną stały kontakt. Wspólnie organizujemy spotkania, podczas których wspominamy dawne czasy „podstawówki” oraz opowiadamy sobie o bieżących sukcesach i problemach. Jest to bardzo miłe doświadczenie dla mnie jako wychowawcy, ponieważ są to już dorośli lub „prawie” dorośli ludzie, którzy darzą mnie sympatią, szacunkiem i zaufaniem.
Moja praca wychowawcza dostarczyła mi dużo satysfakcji i zadowolenia, była doceniana zarówno przez dzieci, jak i ich opiekunów. Ogromnym wyróżnieniem dla mnie było zgłoszenie mnie do Plebiscytu ,,Nauczyciel Roku 2013” który został objęty honorowym patronatem marszałka województwa, prezydenta miasta Lublin oraz lubelskiego kuratora oświaty.

Miarą sukcesów nauczyciela są również sukcesy odnoszone przez jego wychowanków. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca w rozgrywkach międzyszkolnych gminnych oraz powiatowych z okresu ostatnich lat mojej pracy.
Również mój wkład w przygotowanie różnorodnych konkursów,imprez oraz akcji charytatywnych zyskał uznanie.Za wkład swojej pracy w przygotowanie uczniów otrzymywałam wielokrotnie podziękowania i wyróżnienia od różnych instytucji oraz władz gminy".

Czy to pisać czy raczej darować sobie ten punkt?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2015-09-22, 20:37

Ja bym sobie darowała...
Znaczące osiągnięcia to na pewno nie nagroda dyrektora :mrgreen:

To, co tu chciałaś włożyć, lepiej włóż do pozostałych paragrafów.
Osiągnięcia w zawodach - do punktu a) jako rezultat realizacji programu SKS - to będzie też taka ewaluacja, że program wypalił, dał efekty.

Zgłoszenie do nauczyciela Roku...gdybyś nim została, byłoby osiągniecie, a tak...:/
Jeżeli będziesz gdzies pisała o swojej pracy wychowawczej, możesz o tym zgłoszeniu napisać.

Pamiętaj, że umiejętne korzystanie z języka jest skarbem:)). Każde działanie można opisać tak, że wszystko da się upchnąć

Również mój wkład w przygotowanie różnorodnych konkursów,imprez oraz akcji charytatywnych zyskał uznanie - napisz o tym uznaniu w punktach, gdzie te działania opisujesz. Nie można wykorzystywać tego samego działania i róznych punktach - opis musi być okrągły, kompletny. Owszem, nasze działania zawodowe zwykle łączą się, jedno z drugiego wynika, jednak nie można wykorzystywać jednego zadania w kilku paragrafach.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”