Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anna Litwinek
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-31, 14:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: dolnośląskie

Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: Anna Litwinek » 2015-09-15, 11:44

Dyrekcja zafundowała nam dziennik elektroniczny, choć większość grona pedagogicznego była przeciw. Czy macie doświadczenia z tym narzędziem?Jest pomocne, czy wręcz przeciwnie. Trochę przeraża mnie ilość danych, które trzeba tam nanieść.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: Melizabeth » 2015-09-15, 12:00

U nas dziennik elektroniczny jest obowiązkowy dla wszystkich szkół w mieście. Najgorzej było jak były oba dzienniki, teraz jest trochę lepiej, ale firma, która obsługuje dziennik miała ogromne problemy przez pierwsze 10 dni września i właściwie nic się nie dało zrobić. Idealnie nie jest, dużo czasu zajmuje wpisanie i załadowanie wszystkich informacji, ale nauczyciele, którzy korzystali z innych dzienników elektronicznych mówią, że to ten nasz miejski jest taki felerny, inne były bardzo proste i szybkie w obsłudze.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: qjaf » 2015-09-25, 20:07

Jesli nauczyciel przyzwoicie radzi sobie z komputerem to dziennik elektroniczny moze stanowic ulepszona wersje tradycyjnego odpowiednika. Chociazby ze wzgledu na gotowa srednia ocen, bezposredni kontakt z rodzicami itd. W praktyce jednak bywa z tym roznie. Pracowalem w szkolach gdzie obowiazywal tylko librus, ale ze wzgledu na niedostateczna liczbe stanowisk komputerowych niezwykle trudno bylo uzupelnic frekwencje czy wpisac oceny w godzinach pracy. Teoretycznie mozna bylo zostawic tzw. karty do skanowania, ale w przypadku niewielkiego bledu caly proces konczyl sie niepowodzeniem.
Obecnie wydaje mi sie, ze kazdy rodzic w mojej szkole ma bezplatny dostep do wynikow i frekwencji swojej pociechy, a mimo tego wielu opiekunow w ogole nie loguje sie do systemu. Krotko mowiac nauczyciel uprawia taka "sztuke dla sztuki", uzupelnia okienka dla blizej nieokreslonej idei.
Zalozenia chlubne, ale ich realizacja pozostawia sporo do zyczenia, czyli jak zwykle - nic nowego pod Sloncem...

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: Lydia » 2016-06-12, 21:24

A co z rodzicami, którzy logują się do systemu regularnie i wykorzystują e-dziennik w pełni?
Korzystam z Librusa i Vulcana (Dzienniczek+) w wersji komputerowej oraz aplikacji mobilnej. Lubię mieć poczucie, że ktoś po drugiej stronie poświęca swój czas dla mnie, dla mojego zadowolenia. Z tego powodu Librus wydaje się być przodownikiem.
Doceniam poprawne i pełne aktualizowanie danych przez szkołę oraz odpowiadanie na wiadomości (!). Bywa różnie. Przeszkodą jest brak dostatecznych umiejętności obsługi komputera i internetu, zarówno u rodziców jak i nauczycieli.

...i trochę nieswojo się czuję słysząc, że rodzice się nie logują, nie korzystają, brak z nimi kontaktu, to i aktualizować nie ma po co. ;) Statystyki nie są dla nas łaskawe, ale mam nadzieję, że się poprawią. :)

Jak dawno mnie tu nie było...
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: oliweczkaS » 2016-07-03, 22:01

U nas od września tez będzie dziennik elektroniczny. Przez pierwszy rok mamy też równolegle prowadzić wersję papierowa. Trzeba będzie się przyzwyczaić. Ale sporo papierologii w ten sposób się uprosci.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: malgala » 2016-07-03, 22:49

A nie możecie wystąpić do organu prowadzącego o zgodę na prowadzenie tylko elektronicznego?

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: oliweczkaS » 2016-08-22, 11:53

Z tego co wiem to nie organ prowadzący karze prowadzić dwa dzienniki to decyzja dyrekcji.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: malgala » 2016-08-24, 18:23

Może dyrekcja nie wie, że za zgodą organu prowadzącego teraz można jeden.
Wcześniej trzeba było i elektroniczny, i jednocześnie przez rok papierowy.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dziennik elektroniczny w szkole. Pomoc, czy dodatkowa robota?

Postautor: koma » 2016-08-24, 20:07

Jednoczesne prowadzenie obu dzienników nie jest bezzasadne.
Tyle można w elektronicznym napaprać, że głowa boli...Ludzie wciąż różnie sobie radzą z komputerem ;)
U mnie przez dwa miesiące - maj i czerwiec - prowadziliśmy dziennik elektroniczny ćwiczebnie, aby towarzystwo zdążyło się "naumieć".
Od nowego roku już tylko elektroniczny.


Wróć do „Pogaduszki”

cron