zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

hales
Posty: 96
Rejestracja: 2015-06-30, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: hales » 2015-10-22, 16:43

W związku z nowym rozporządzeniem dotyczącym zwalniania z zajęć wychowania fizycznego akceptujecie zwolnienia napisane przez rodziców? Powody zwolnień to zazwyczaj powrót po chorobie albo kaszel i obawa przed chorobą. Przecież ruch to zdrowie. Nie jestem pewna czy mogę przyjmować takie zwolnienia czy też w każdym przypadku konieczne jest zwolnienie lekarskie. Mam w klasie dziewczynkę, która bardzo rzadko ćwiczy- mama pisze zwolnienia albo przyprowadza dziecko na drugą lekcje (wf jest pierwszy ). Dziecko jest często chore, a mama twierdzi, że po wuefie będzie chore na pewno.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: laurka78 » 2015-10-22, 17:58

Hales, ja uznaję zwolnienia od rodziców i nie zgodzę się, że po chorobie sport to samo zdrowie. Zwlaszcza po powaznej chorobie. Oczywiście jeśli rodzic nadużywa zwolnień rozmawiam z nim na ten temat .

hales
Posty: 96
Rejestracja: 2015-06-30, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: hales » 2015-10-22, 18:39

Mam na mysli choroby typu-grypa itp. Pytam jak to wygląda zgodnie z rozporządzeniem - czy mogę przyjmować takie zwolnienia czy też nie. W mojej szkole zdania są podzielone. Dziecko od początku września cwiczylo dosłownie kilka razy.

hales
Posty: 96
Rejestracja: 2015-06-30, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: hales » 2015-10-22, 18:41

Obecnie mija 2 tydzień po chorobie, a dziecko nadal nie ćwiczy - mama ma obawy, że znowu będzie chora.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: linczerka » 2015-10-22, 19:19

Rozporządzenie mówi o 2 przypadkach zwolnienia z WF.
https://men.gov.pl/ministerstwo/informa ... esnia.html
O zwolnieniach przez rodziców nie wspomniano.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

nastawienie
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-14, 10:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: nastawienie » 2015-10-22, 20:16

O! Ostatnio dziecko u mnie miało złamaną rękę, jak ma gips to wiadomym jest, że nie ćwiczy. Także powiedziałam rodzicom, że potem pewnie też przez jakiś czas będzie musiał być zwolniony, więc proszę o zaświadczenie od lekarza.
Lekarz rzekł im, że w klasach 1-3 to rodzic pisze zwolnienia z wf, a nie on. I co wtedy mam zrobić? Naciskać na rodziców dalej czy jak?

turela
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-24, 10:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubuskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: turela » 2015-10-22, 20:25

W mojej klasie chłopiec miał złamaną rękę. Przyniósł zwolnienie z zajęć w-f na czas noszenia gipsu i po nim. Rodzic przedkłada zwolnienie w sekretariacie i pisze wniosek o zwolnienie dziecka z ćwiczeń. Drobne "jednozajęciowe" zwolnienia uwzględniam na prośbę rodzica.

hales
Posty: 96
Rejestracja: 2015-06-30, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: hales » 2015-10-22, 20:39

Turela zwolnienie raz na jakiś czas rozumiem i uwzgledniam. Mialam tez zwolnienie lekarskie na caly tydzień po chorobie. Jednak w tym przypadku gdzie jest więcej nieobecności/zwolnień - nie wiem jak postąpić.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: zwolnienie z zajęć wych. fizycznego

Postautor: hanamat » 2015-10-25, 05:34

W takich przypadkach ja nie zwalniam. Zawsze na pierwszym zebraniu tłumaczę rodzicom, że dziecko które przychodzi do szkoły po "chorobowym" jest już zdrowe. Owszem, może być osłabione i wtedy na prośbę rodzica ćwiczy mniej intensywnie. W szatni moi uczniowie maja woreczki ze strojem o dres, więc jak jest w sali/na dworze chłodniej (są "po chorobie"), ćwiczą w dresach.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”