Dyscyplina w pierwszej klasie

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: oramge » 2015-10-25, 21:46

Kontynuuję
"Codziennie otrzymuję skargi, non stop jest kopany w krocze, On zaprzecza jakoby rzucał krzesłami,, ale inne dzieci owszem, rzucają nimi,w domu nie mam z nim problemów nigdy nie miałam,moje tylko oberwało..." Uwierz, to bardzo subiektywne, wypaczone opinie i prawdopodobnie niepełny obraz rzeczywistości.

Tak zdarza się , że nauczyciel nie panuje nad uczniami w klasie (16 chłopców, a ile dziewczynek?) okazuje słabość i krzyczy. Jest bezradny bo przecież nie on uczy dzieci rzucania krzesłami, kopania.. itd, a wymagasz od niego zapewnienia bezpieczeństwa, kompetencji i spokoju na lekcjach. Spokój musi mieć dziecko przede wszystkim w domu. Niestety zdarza się, że dzieci cierpią za błędy rodziców. Miło, że pochylasz się nad trudami pracy nauczyciela i chcesz podrzucić nawet jakąś literaturę. Zawsze warto się doskonalić. Domyślam się, że ty byłabyś idealnym nauczycielem, a może chciałabyś nim być? Na pewno jesteś idealnym rodzicem.

Dlaczego osobie, która zastanawia się nad twoim problemem, insynuujesz hejtowanie?
Cytowane przez ciebie moje zdanie "Niestety każdemu rodzicowi wydaje się, że .." opisuje rzeczywistość i nie zawiera oceny. Jako absolwentka kierunku pokrewnego to psychologii powinnaś to rozróżniać. Dręczy cię ciekawość jak postąpiłam w tamtej sytuacji na boisku. Przecież to nie ma związku z twoim dzieckiem, a zdradza ogromne emocje i niewłaściwie ukierunkowane zainteresowania, ale odpowiem. Zareagowałam profesjonalnie.

Podsumowując, to wszystko z mojej strony. Obawiam się, że cię nie zadowoliłam, ale wierzę, że jak upadną emocje kilka zdań trafi do ciebie i przyniesie dobry skutek.

MISSMESS
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-23, 13:44
Kto: rodzic
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: MISSMESS » 2015-10-26, 10:37

Owszem, opisuję wydarzenia na temat wiedzy którą posiadam. Logiczne jest, że nie będę przedstawiać informacji, których nie mam. Z wychowawcą również rozmawiam. Uważam osobiście, że nauczyciel zawsze ma racje, tak mnie uczono tak przeszłam przez wszystkie lata edukacji. Nie prezentuję formy roszczeniowej wobec jakiegokolwiek nauczyciela mającego styczność z moim dzieckiem. Nie było moją intencją wzbudzić czyjeś uczucia czy pomoc w wąskim znaczeniu tego słowa. Chciałam poznać ogólną opinię ze środowiska szkolnego. Nie uczę na co dzień. Nie tylko moje dziecko ma siniaki. Jest duży problem z dyscypliną, z emocjami również ze strony kadry nauczycielskiej.
W to czy pani problem na boisku/przerwie został załatwiony profesjonalnie śmiem wątpić a moje osobiste ambicje są spełnione, proszę się nie martwić ale widzę już klasyczny syndrom oceniania również poza szkołą. Życzę dalszych sukcesów.
Niemniej jednak dziękuję za wypowiedzi w tym temacie

majowa
Posty: 89
Rejestracja: 2014-04-26, 14:43
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: majowa » 2015-10-28, 19:06

Pani MISSMESS zapewniam ,że żaden nauczyciel nie ma prawa i możliwości skierować Pani syna do szkoły specjalnej. Przedstawiona sytuacja jest bardzo niepokojąca. Zdecydowanie brakuje współpracy nauczyciel-rodzic, wygląda też na to ,że w klasie brakuje też wychowawcy. Bo to on buduje zespół klasowy - uczniowie+rodzice+nauczyciel.
Myślę , ze warto o sytuacji syna porozmawiać w większym gronie ( dyrektor, pedagog szkolny, wychowawca) i wspólnie poszukać konstruktywnych rozwiązań. Jeśli nie przyniesie to efektów może warto zastanowić się nad zmianą klasy.
Nie tak dawno spotkałam się z podobną sytuacją. Dopiero zmiana klasy przyniosła pozytywne efekty. Dziecko z chęcią zaczęło chodzić do szkoły , znalazło grono koleżanek i kolegów , a przede wszystkim przyjaznego nauczyciela.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: dushka » 2015-10-28, 21:10

Ani słowa nie było tu nigdzie o szkole specjalnej. Missmess napisała "klasa specjalna", jednakże nie wyjaśniła, o co chodzi.

majowa
Posty: 89
Rejestracja: 2014-04-26, 14:43
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: majowa » 2015-10-28, 21:19

Z tego co się orientuje nie ma klas specjalnych.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: dushka » 2015-10-28, 21:30

Dlatego pytałam, co autorka miała na myśli.

MISSMESS
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-23, 13:44
Kto: rodzic
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: MISSMESS » 2015-10-29, 11:46

juz tlumacze, szkola posiada oddzialy integracyjne. zeby klasa byla "specjalna" musi w niej byc min 3 uczniow z orzeczeniem o niepelnosprawnosci, wtedy maja kilku nauczycieli (nauczyciel prowadzacy i wspomagajacy np.pedagog). Taka wiedza dysponuje na ten temat w tej konkretnej szkole.
od momentu zamieszczenia pierwszego posta do chwili obecnej pojawily sie nowe okolicznosci, okazalo sie ze zaobserwowana sytuacja nie jest jedynie moim problemem, rodzice zaczeli rozmawiac, wlaczylismy w sytuacje dyrektora, spotkanie zostalo zaplanowane, narazie bez konkretnej daty ale licze na to, ze bedzie to spotkanie motywujace dla wszystkich.
musze stwierdzic, ze jest duzy problem z przemoca i fizyczna i psychiczna... fizyczna glownie miedzy dziecmi ale jeden nauczyciel zlapal dziewczynke za ramie i powstal potezny siniak, dziecko z ADHD jest straszone ze ostanie zamkniete w ciemnym pomieszczeniu z duchami, ów chłopiec byl straszony ze jesli nie zalozy czapeczki na slubowanie, bedzie tam stal nago i w konsekwencji nie pojawil sie na uroczystosci... ja sobie wyobrazam, ze dzieci moga byc niesforne, wina zawsze lezy po srodku ale dzieci nie potrafia do konca w tym wieku zapanowac nad emocjami. My dorosli powinnismy im w tym pomoc.
Mysle, ze sytuacja ze zmiana klasy niewiele zmieni nie chce tez od tego uciekac, bo po przeniesieniu bedzie "tym nowym" i moze znowu pojawic sie cos nowego. Najwiecej tu pomoze swiadomy rodzic/rodzice ale i chetny na sugestie nauczyciel atmosfera życzlisosci i świadomoej wspolpracy
Proszę mi jeszcze powiedziec, kto odpowiada za bezpieczenstwo dzieci w czasie przerwy?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: linczerka » 2015-10-29, 17:09

Za bezpieczeństwo w czasie przerwy odpowiada nauczyciel/nauczyciele dyżurujący lub wychowawca, jeśli w klasach młodszych jest inny system (nie ma tradycyjnych przerw).
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: dushka » 2015-10-29, 19:32

Czyli to żadna klasa specjalna, tylko normalna integracyjna klasa, z takim samym programem i poziomem nauki jak klasa zwykła.

majowa
Posty: 89
Rejestracja: 2014-04-26, 14:43
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: majowa » 2016-01-31, 21:46

Jeśli nauczyciele prezentują takie metody wychowawcze , to zastanawiam się co robią w tym zawodzie :(

Koshi
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-12, 14:44
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyscyplina w pierwszej klasie

Postautor: Koshi » 2017-01-12, 14:50

nooo kto Cie dopuscil do uczenia?


Wróć do „Rodzice”