Język angielski - temat pracy mgr

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

no.karolina
Posty: 2
Rejestracja: 2012-11-15, 20:33
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: no.karolina » 2012-11-15, 20:40

Witam wszystkich serdecznie. Studiuję wczesne nauczanie języka angielskiego i jestem na etapie wyboru tematu pracy magisterskiej. Prosiłabym o podsunięcie jakiś pomysłów czym mogłabym się zająć. Bardzo pomogłoby mi to w podjęciu decyzji.
Dziękuję z góry za wszelki przejaw zainteresowania.

Awatar użytkownika
creative
Posty: 51
Rejestracja: 2012-11-13, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: creative » 2012-11-15, 23:27

no.karolina pisze:wczesne nauczanie języka angielskiego

Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest :)

Domyślam się, że tematy kulturowe, literatura brytyjska / amerykańska czy historia nie wchodzi w grę, bo Twoje studia opierają się w ogromnej większości na metodyce nauczania? Tematy z metodyki są generalnie dość oklepane, chyba o wszystkim już napisano i nic innowacyjnego nie wymyślisz. Natomiast najlepiej przed wyborem tematu rozejrzeć się w dostępnych źródłach. Pisz o tym, z czego będziesz miała materiały. Ciekawy temat i brak jakichkolwiek profesjonalnych źródeł by poprzeć swoje tezy zatrzymało wiele osób przed ukończeniem pracy mgr.

Generalnie rzecz biorąc ciekawe są tematy dotyczące nauczania o kulturze i osobiście właśnie tę dziedzinę bym Ci polecała.

no.karolina
Posty: 2
Rejestracja: 2012-11-15, 20:33
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: no.karolina » 2012-11-16, 16:05

dziekuję za odpowiedź, temat kultury wydaje mi się ciekawy i chętnie poszukam jakiś materiałów i informacji, mało jestem z tym obszarem zaznajomiona, ale może własnie dlatego czemu nie miałabym tego zbadać. Myśłałam też z racji swoich psychologicznych zainteresowań o np. takim temacie: stres a uczenie się (w tym przypadku języka angielskiego) ale podejrzewam że jest to własnie oklepane. Chyba muszę po prostu prześledzić wszelką możliwą literaturę, nie mam jeszcze noża na gardle bo jestem na 4 roku, ale zawsze byłby to większy komfort mieć jakiś plan.

Dziękuję za zainteresowanie, będę wdzięczna za każdą uwagę;)

Awatar użytkownika
creative
Posty: 51
Rejestracja: 2012-11-13, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: creative » 2012-11-16, 19:28

Żaden z moich znajomych nie pisał pracy na podobny temat (stres a uczenie się). A zarówno przy pracy licencjackiej jak i mgr na roku było mnóóóstwo osób :) także to każe mi sądzić, że temat jednak nie jest aż tak oklepany. Aczkolwiek ręki uciąć sobie za to nie dam. W każdym razie wydaje się ciekawy, można by wiele od siebie w takiej pracy dać, wiele przykładów bazując na konkretnej grupie uczniów i testując z nimi różne metody opanowania stresu oraz przełamywania bariery językowej. A następnie napisać rozdział oparty w większości na Twoich badaniach. Wiadomo, mgr nie samymi źródłami stoi :) Powodzenia w przeglądaniu literatury.

bossik
Posty: 82
Rejestracja: 2012-05-14, 19:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

a może coś o nauczaniu dwujęzycznym?

Postautor: bossik » 2012-11-21, 16:33

Niby też metodyka, ale nauczanie to dopiero rozkwita. Powstaje mnóstwo przedszkoli, gdzie duży nacisk kładzie się na nauczanie i zabawy w j obcym. Powstają oddziały dwujęzyczne przy gimnazjach i liceach...

apa1975
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-27, 19:36
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: apa1975 » 2015-11-27, 19:42

witam serdecznie

aktualnie piszę pracę magisterską na temat Formal and informal language in films.
staram się porównać film sensacyjny i komedię
proszę o pomoc odnośnie literatury...
niestety strasznie mało udało mi się odszukać

z góry dziękuję za Waszą pomoc

Anna

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: Melizabeth » 2015-11-27, 20:24

Szuakałaś na stronie academia.edu? Tam jest mnóstwo artykułów, często naukowych na różne tematy i w wielu językach.

hnoor0055
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-29, 12:28
Kto: uczeń
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Język angielski - temat pracy mgr

Postautor: hnoor0055 » 2016-03-29, 12:29

Tematy z metodyki są generalnie dość oklepane, chyba o wszystkim już napisano i nic innowacyjnego nie wymyślisz. Natomiast najlepiej przed wyborem tematu rozejrzeć się w dostępnych źródłach. Pisz o tym, z czego będziesz miała materiały.


Wróć do „Poszukuję ...”