Advent-scenariusz lekcji

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Advent-scenariusz lekcji

Postautor: agata » 2007-12-05, 15:24

jestem studenką filologi niemieckiej i muszę przeprowadzic w mojej grupie na zajeciach metodyki lekcje, a także napisać konspekt. wybrałam temat advent i zwracam sie z prośba do doswiadczonych nauczycieli jaka ksiązke polecacie mi do przeprowadzenie tej lekcji? Chcialabym tez przyniesc Adventskalender (wykładowcy na pewno to sie spodoba, bo zawsze mowil o nim) ale nie mam pomysłu jak go wykorzystac....moze ktos z Was przeprowadzal juz taka lekcje? bede wdzieczna za kazda podpowiedz:)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: nadia » 2007-12-05, 16:05

A nie lepiej przeprowadzic lekcję na temat Weihnachten?

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: agata » 2007-12-05, 16:47

Własnie wolalam temat Weihnachten ale przegladalam kilka podrecznikow do gimnazjum i liceum i nie znalzlam nigdzie takiego tematu o swietach, w alles klar jest ogólnie o Feste...a musze oprzec sie na jakims podreczniku który wpisze do konspektu:( pewnie latwiej wprowadzic slownictwo zwiazne ze świetami niz z adventem, ale tez potzrbuje jakiegos scenariusza...nie moge tez wprowadzic gramatyki i słownictwa na jednej lekcji.
(przynajmniej moj wykladowca to skrytykowal u mojej kolezanki gdy prowadzila lekcje)
czy masz jakies propozycje?

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: nadia » 2007-12-05, 20:05

No wlasnie jest problem z ta tematyka jeśli chodzi o podręczniki. Temat ten jest nawet niegłupio opracowany w DER, dia, das neu ale to przecież podstawówka. Czy naprawdę jest konieczne abyś oparła się na jakimś podręczniku?

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: agata » 2007-12-05, 20:39

Niestety ale wlasnie musze:/ w konspekcie nalezy wpisac Unterrichtswerk i opierac sie na niej, moge wprowadzic tez własne zadania, jakis dialogii usw. Szukam tylko ciekawych pomysłow na przeprowadzenie tej lekcji, bo wykladowca ma naprawde duze wymogi :/ moze jakis ciekawy sposob wprowadzenia nowego slownictwa...albo jakas koleda?

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: lieblingin » 2007-12-07, 14:03

agata, w dachfenster do 2 klasy gimnazjum jest temat naprawdę sporo a adwencie ;) a piosenka adwentowa tez jest... to znaczy o mikołaju, czyli na 6 grudnia sie nadaje, jesli bedziesz chciala to daj znac, wysle na mejla
i w repetytorium tematyczno leksykalnym "Deutsch" cz. 1, rozowa okladka, Ewa Maria Rostek sa cwiczenia ze slownictwem, moze akurat cos bys znalazla

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: agata » 2007-12-07, 18:04

Byłabym bardzo bardzo wdzięczna:)) w piatek mam lekcje a dalej stoje z tym w miejscu....moj meil: agata171@vp.pl

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: ugryz » 2007-12-09, 18:46

agata pisze:jestem studenką filologi niemieckiej i muszę przeprowadzic w mojej grupie na zajeciach metodyki lekcje, a także napisać konspekt. wybrałam temat advent i zwracam sie z prośba do doswiadczonych nauczycieli jaka ksiązke polecacie mi do przeprowadzenie tej lekcji? Chcialabym tez przyniesc Adventskalender (wykładowcy na pewno to sie spodoba, bo zawsze mowil o nim) ale nie mam pomysłu jak go wykorzystac....moze ktos z Was przeprowadzal juz taka lekcje? bede wdzieczna za kazda podpowiedz:)


w "Hier und da" jest o swietach, moze cos z tego?
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Advent-scenariusz lekcji

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-10-26, 21:46

Uzupełnij czynność, która jednoznacznie łączy się z podanym rzeczownikiem.
Załączniki
Weihnachten.jpg
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Języki obce”