Uczennica się mnie boi

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

MariuszF
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-06, 12:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Uczennica się mnie boi

Postautor: MariuszF » 2016-02-12, 07:41

Witam, w mojej klasie wychowawczej (I kl. LO) pojawił się problem. Moja uczennica się mnie boi. Przyniosła wczoraj zaświadczenie od psychiatry z zaleceniem indywidualnego toku nauczania mojego przedmiotu.

Jestem bardzo zaskoczony, do tej pory była aktywna, uśmiechnięta, brała udział w konkursach, które organizowałem i działała w wolontariacie - też jestem opiekunem tego koła, nie groziła jej zła ocena na semestr. Aż tu nagle po feriach... taka informacja. Może wystraszył ją sprawdzian (?) i zdecydowała, że tak ucieknie od problemu...? Nie mam pojęcia co myśleć.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobną sytuacją? Dodam, że jestem młodym i otwartym nauczycielem... nie stosuje terroru i innych starych metod budowania "szacunku".

Pozdrawiam! :)

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Uczennica się mnie boi

Postautor: oramge » 2016-02-12, 13:40

Rzeczywiście dziwna sytuacja. Czy jak będziesz chodził do niej do domu to będzie się mniej Ciebie bała?
W mojej szkole uczennica nieśmiała i wycofana pod każdym względem przyniosła zaświadczenie o ADHD. Niestety, nawet biegli sądowi nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za to, co napiszą. To jest tylko ich OPINIA.

zochola
Posty: 9
Rejestracja: 2016-02-11, 07:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Muzyka, WOS, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uczennica się mnie boi

Postautor: zochola » 2016-02-12, 14:23

Nigdy nie słyszałam o czymś takim. W mojej szkole jest coraz bardziej powszechny autyzm i różne jego formy. Ty będziesz dalej ją uczył?
Just smile Obrazek

Verbin
Posty: 34
Rejestracja: 2011-10-17, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uczennica się mnie boi

Postautor: Verbin » 2016-02-15, 00:58

Nie bardzo rozumiem skąd wiesz, że uczennica boi sie? Rozmawiałeś z dyrekcją na ten temat czy wiesz od niej?

lewkonia
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-11, 16:19
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uczennica się mnie boi

Postautor: lewkonia » 2016-02-16, 09:33

A może to jakieś zauroczenie, a nie lęk? :*

katarzynazzz
Posty: 1
Rejestracja: 2019-05-08, 14:56
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uczennica się mnie boi

Postautor: katarzynazzz » 2019-05-08, 15:09

Dziwna sprawa, może warto byłoby porozmawiać z rodzicami dziewczynki.
Czasami dzieci mają różne nieuzasadnione lęki. Jeśli Twoje zachowanie względem dziewczynki było odpowiednie, to warto to omówić z rodzicami, żeby nie było niedomówień, które mogą skutkować pojawieniem się różnych plotek.

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uczennica się mnie boi

Postautor: WarTad » 2019-05-08, 22:41

A czy katarzynazzz patrzyła na datę :D? 3 latka minęło i dziewczyna pewnie już szkołę skończyła.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”

cron