CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alicja24
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-18, 19:52

CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: alicja24 » 2007-11-20, 12:05

ZBLIŻAJA SIE ŚWIETA, czas wiec pomyslec o lekcji związanej ze świetami Bożego Narodzenia, macie jakies propozycje?

Maciek12345
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-20, 17:20

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: Maciek12345 » 2007-11-20, 17:37

Ja na swojej lekcij włącze jakąs koledę po angielsku najlepiej taka której nieznaja wtedy się szybko niezniechecą!!wydrukuj im słowa piosenki tak aby mogli śpiewać razem z toba a najlepiej z wiezą.Potem opowiedz im jakąs historyjke związana ze świętami!!

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: nadia » 2007-11-20, 18:32

Poszukajcie w internecie jakichś ciekawych scenariuszy. Wystarczy wpisać hasło i na pewno coś znajdziecie. Ja tak właśnie znalazłam scenariusze na Boże Narodzenie z niemieckiego. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: ugryz » 2007-11-21, 00:49

Maciek12345 pisze:Ja na swojej lekcij włącze jakąs koledę po angielsku najlepiej taka której nieznaja wtedy się szybko niezniechecą!!wydrukuj im słowa piosenki tak aby mogli śpiewać razem z toba a najlepiej z wiezą.Potem opowiedz im jakąs historyjke związana ze świętami!!


zapowiada sie mega-nudna lekcja, na miejscu dzieciakow juz bym sobie zalatwial zwolnienie... :*

wlaczysz kolede, dzieciaki sobie posluchaja - rewelka! opowiesz im jakas historyjke - w klasie pelne szalenstwo! ;D
no prosze sie, badz chociaz troche bardziej kreatywnym i wymysl cos oryginalnego. serwowanie odgrzewanego kotleta nie jest najlepszym pomyslem.
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 14:58 przez ugryz, łącznie zmieniany 1 raz.
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

alicja24
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-18, 19:52

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: alicja24 » 2007-11-21, 17:59

a co proponujesz???

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: lieblingin » 2007-11-22, 10:56

ugryz pisze:
Wysłany: 20 Listopad 2007, 23:49
Maciek12345 napisał/a:
Ja na swojej lekcij włącze jakąs koledę po angielsku najlepiej taka której nieznaja wtedy się szybko niezniechecą!!wydrukuj im słowa piosenki tak aby mogli śpiewać razem z toba a najlepiej z wiezą.Potem opowiedz im jakąs historyjke związana ze świętami!!


zapowiada sie mega-nudna lekcja, na miejscu dzieciakow juz bym sobie zalatwial zwolnienie... :*

wlaczysz kolende, dzieciaki sobie posluchaja - rewelka! opowiesz im jakas historyjke - w klasie pelne szalenstwo! ;D
no prosze sie, badz chociaz troche bardziej kreatywnym i wymysl cos oryginalnego. serwowanie odgrzewanego kotleta nie jest najlepszym pomyslem.


no wlasnie ugryz krytykujesz ale nie podajesz wlasnego pomyslu?? Co ty robisz z dzieciakami na lekcji dotyczacej swiat, napisz nam i pamietaj ----> Sei kreativ!!!

alicja24
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-18, 19:52

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: alicja24 » 2007-11-22, 17:15

no to teraz dajemy propozycje lekcji

jakie puścić im piosenki?
-o rudolfie dla 4-6??
- o białych świętach w gimnazjum??
hmm, pomożcie

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: grey_wolf2 » 2007-11-22, 20:55

White Christmas w wykonaniu Georga Michaela zawsze się dzieciom podoba (chociaż dla mnie jest to juz baaaaardzo nudne). Ale co roku włączam i widze ożywienie wśród uczniów. Dlas starszych proponuję Happy Xmas w wykoniu Johna Lenona.

Ja zawsze robię w ten sposób, że daję dzieciom tekst z dziurami i muszą uzupełniać w czasie słuchania. Jeżeli klasa jest słaba to z boku wypisuję im trzy słówka z których jedno jest prawidłowe i muszą wybrać właściwe.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: lieblingin » 2007-11-22, 21:15

dla nauczycieli języka niemieckiego ciekawa stronka z piosenkami dla dzieci, nie tylko bożonarodzeniowe ;)

http://www.kulturumsonst.com/weihnachts ... ieselt.php

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: ugryz » 2007-11-22, 23:42

lieblingin pisze:
ugryz pisze:
Wysłany: 20 Listopad 2007, 23:49
Maciek12345 napisał/a:
Ja na swojej lekcij włącze jakąs koledę po angielsku najlepiej taka której nieznaja wtedy się szybko niezniechecą!!wydrukuj im słowa piosenki tak aby mogli śpiewać razem z toba a najlepiej z wiezą.Potem opowiedz im jakąs historyjke związana ze świętami!!


zapowiada sie mega-nudna lekcja, na miejscu dzieciakow juz bym sobie zalatwial zwolnienie... :*

wlaczysz kolende, dzieciaki sobie posluchaja - rewelka! opowiesz im jakas historyjke - w klasie pelne szalenstwo! ;D
no prosze sie, badz chociaz troche bardziej kreatywnym i wymysl cos oryginalnego. serwowanie odgrzewanego kotleta nie jest najlepszym pomyslem.


no wlasnie ugryz krytykujesz ale nie podajesz wlasnego pomyslu?? Co ty robisz z dzieciakami na lekcji dotyczacej swiat, napisz nam i pamietaj ----> Sei kreativ!!!


nie zastanawialem sie jeszcze nad taka lekcja, ale jest kilka elementow, ktore mi spontanicznie przychodza do glowy:
- przedstawienie swietowania w niemczech
- cechy wspolne w D oraz PL
- piosenki rolfa zuckowskiego + koleda spiewana bez muzyki, pozniej z melodia
- przedstawienie weihnachtsmarktu, niemieckich potraw oraz zwyczajow w postaci przyporzadkowania dat do wydarzen

to takie pierwsze moje pomysly.
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: agata » 2007-12-01, 10:04

nadia pisze:Poszukajcie w internecie jakichś ciekawych scenariuszy. Wystarczy wpisać hasło i na pewno coś znajdziecie. Ja tak właśnie znalazłam scenariusze na Boże Narodzenie z niemieckiego. Pozdrawiam.



czy mogłabym wiedziec na jakiej stronie znlazlas te scenariuse? z góry dziękuję za odpowiedź

alicja24
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-18, 19:52

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: alicja24 » 2007-12-06, 15:44

noi nikt sie nie chce pochwalic jaki ma scenariusz na lekcje swiateczną..........

Ola--16
Posty: 19
Rejestracja: 2007-12-06, 15:15

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: Ola--16 » 2007-12-06, 16:20

A u nas w szkole ma zostać zorganizowany konkurs "Piosenki Językowej".
Uczniowe będa śpiewać po angielsku, rosyjsku, niemiecku i włosku.
Ja jestem w klasie angielskiej zaśpiewamy: Last Christmas, Jingl Bells i na koniec We wish you a Merry Christmas. Według mnie fajny pomysł, w kilka dni przed świętami będzie się można dobrze pobawić i nie siedzieć w ławkach. Dziś już błagalismy naszą nauczycielke muzyki, żeby z nami trochę pośpiewała te piosenki :lol: .

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: ugryz » 2007-12-09, 18:53

alicja24 pisze:noi nikt sie nie chce pochwalic jaki ma scenariusz na lekcje swiateczną..........


nikt ci chyba nie chce pomoc :)

[ Dodano: 9 Grudzień 2007, 18:54 ]
Ola--16 pisze:A u nas w szkole ma zostać zorganizowany konkurs "Piosenki Językowej".
Uczniowe będa śpiewać po angielsku, rosyjsku, niemiecku i włosku.
Ja jestem w klasie angielskiej zaśpiewamy: Last Christmas, Jingl Bells i na koniec We wish you a Merry Christmas. Według mnie fajny pomysł, w kilka dni przed świętami będzie się można dobrze pobawić i nie siedzieć w ławkach. Dziś już błagalismy naszą nauczycielke muzyki, żeby z nami trochę pośpiewała te piosenki :lol: .


tak, u nas tez cos takiego jest. moje dzieciaki mnie blagaly, zebym ich nauczyl jakas niemiecka kolende, wiec jutro cos pocwiczymy. szalenstwo!! :D
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

alicja24
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-18, 19:52

Re: CHRISTMAS - scenariusze lekcji, macie jakies pomysly??

Postautor: alicja24 » 2007-12-10, 15:19

no wlasnie ugryz.....ja jestem mloda nauczycielka nie chce dzieci zanudzac
a wy wszyscy tacy madrzy jestescie i jak przychodzi co do czego to nie potraficie wkleic tu nawet jednego scenariusza lekcji swątecznej
wstydzcie sie!! o!!


Wróć do „Języki obce”