Zastępstwo z fizyki

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

chemik-biolog
Posty: 6
Rejestracja: 2016-02-11, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Zastępstwo z fizyki

Postautor: chemik-biolog » 2016-02-25, 10:58

Witam
Od trzech lat uczę chemii w gimnazjum, a od września również biologii. Od tego semestru dostałem także 3 klasy z fizyki. Dlatego właśnie mam następujące pytania:
- W ubiegłym semestrze pani od fizyki wpisala dwie oceny z kartkowek na nowy semestr. Czy mogą uczniowie poprawić te oceny u mnie
- Pani od fizyki podawała im zawsze zakres materiału na sprawdzian a ja należę do nauczycieli którzy tego nie robią. Czy muszę również im podawać ten zakres.
-Pani od fizyki robiła sprawdziany z książki nauczyciela wydawnictwo Nowa era a wiadomo że te spr są dostępne dla wszystkich, ja też uczę na nowej erze i zawsze sam pisze spr. Czy mogę pisać sam spr czy muszę robić je z książki dla nauczyciela?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Bartosz2104
Posty: 46
Rejestracja: 2015-08-02, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język polski, WOS, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zastępstwo z fizyki

Postautor: Bartosz2104 » 2016-02-25, 11:17

1) Skoro dostałeś godziny poprzedniej nauczycielki to uczniowie poprawiają u Ciebie oceny, które wpisała pani od fizyki,
2) Uczniom zawsze należy powiedzieć z czego jest sprawdzian,
3) Sprawdziany możesz sam układać i tu nie ma znaczenia, że poprzednia nauczycielka korzystała z gotowców.

chemik-biolog
Posty: 6
Rejestracja: 2016-02-11, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zastępstwo z fizyki

Postautor: chemik-biolog » 2016-02-25, 11:22

2) zawsze mówię czego mogą się spodziewać Ale nigdy nie podaje punktów czy zadań które będą na 100% na sprawdzianie moje powtórzenia wgl tak że omawiamy zadania i teorię który była w danym dziale

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Zastępstwo z fizyki

Postautor: julka8 » 2016-02-25, 13:17

Każdy nauczyciel ma swoje wymagania i metody nauczania ( w tym zasady sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów )- oczywiście zgodnie z WSO. Warto uprzedzić uczniów o nowościach jakie ich czekają w związku ze zmianą nauczyciela. Sprawdziany z wydawnictwa to jedynie pomoc dla nauczyciela - nauczyciel sam decyduje czy z nich korzysta, czy układa samodzielnie testy i kartkówki.

chemik-biolog
Posty: 6
Rejestracja: 2016-02-11, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zastępstwo z fizyki

Postautor: chemik-biolog » 2016-02-25, 13:51

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi na pewno mi się przydadzą mam jeden problem ponieważ mam fizykę z klasą drugą i dwiema klasami trzecimi należy do nauczycieli którzy się wyrabiaja z materiałem Ale klasa druga(fizyka) ma podręcznik do klasy 1 a zostały jeszcze 2 działy na 3 czy potem będę miał z tego powodu jakieś konsekwencje ?

Bartosz2104
Posty: 46
Rejestracja: 2015-08-02, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język polski, WOS, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zastępstwo z fizyki

Postautor: Bartosz2104 » 2016-02-27, 18:53

A jak wygląda w Twojej szkole siatka godzin? W cyklu na fizykę są przeznaczone 4 h. I jak one zostały rozłożone 2,1,1 czy 1,2,1 bądź 1,1,2 ? Bo jeżeli obowiązuje wariant trzeci to masz szanse nadrobić materiał w przyszłym roku szkolnym i jest szansa, że wtedy przerobisz ramówkę. W pozostałych wariantach jest to raczej już nie możliwe, chyba, że będziesz łączył tematy...
P.S. Nie możesz być rozliczany za poprzedniego nauczyciela, które spowodował taki poślizg...

chemik-biolog
Posty: 6
Rejestracja: 2016-02-11, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zastępstwo z fizyki

Postautor: chemik-biolog » 2016-02-27, 23:48

Niestety 121 a książka jest przygotowana na 211 wydawnictwo WSIP


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”