Czy mogę uczyć... ?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Niewidzialna
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-17, 21:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: Niewidzialna » 2016-03-17, 21:40

[list=] Witam,
Czy w trakcie studiow podyplomowych mozna uczyc w szkole? Czy dopiero po?[/list]

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: koma » 2016-03-18, 19:43

Trochę mało tych informacji...

Saltas
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-10, 14:58
Kto: student
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: Saltas » 2016-04-10, 15:32

Witam, czy po tym jak skończyłem chemie 1 stopnia inzynierską, a teraz studiuje inżynierię chemiczna bedę mógl nauczać w szkole? Dodatkowo robię studia podyplomowe zaocznie. Czy to ze mój 2 stopien jest przedmiotem pokrewnym do chemii nie bedzie przeszkadzać aby uczyć chemii?

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: julka8 » 2016-04-15, 17:35

Aby uczyć chemii nie wystarczy być chemikiem, trzeba być nauczycielem chemii, czyli mieć przygotowanie pedagogiczne ( metodyka, dydaktyka, psychologia, pedagogika itp)

marta91
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-02, 12:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: marta91 » 2016-05-02, 14:11

Jak rozumieć zapis "posiada przygotowanie pedagogiczne" w kontekście pracy jako nauczyciel angielskiego w przedszkolu? W ubiegłym roku skończyłam studia magisterskie z historii specjalność nauczycielska z językiem angielskim (wcześniej licencjat na tym samym kierunku), pracuje w szkole językowej, ale mam teraz szansę dostać się zespołu szkół (przedszkole+szkoła podst.) Mam wątpliwości dotyczące tego, czy mogę prowadzić zajęcia z angielskiego w przedszkolu. W suplemencie do dyplomu jest mowa o szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej, ale z drugiej strony posiadam przygotowanie pedagogiczne, a ono nie jest szerzej sprecyzowane w rozporządzeniu dotyczącym kwalifikacji dot. nauczania języka obcego w przedszkolu. Czy ktoś wie jak to wygląda?

gotanek
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-16, 00:13
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: gotanek » 2016-06-29, 13:30

Dzień dobry,

Proszę o pomoc. Jestem magistrem fizjoterapii z przygotowaniem pedagogicznym, ktory w czerwcu odbyl ostatnie zajecia na studiach podyplmowych z wychowania fizycznego. Od wrzesnia chcialem podjac prace jako nauczyciel. W trakcie zaawansowanych rozmow z dyrektorem potencjalnej szkoly dowiedzialem sie ze uczelnia zaplanowala mi obrone pracy dyplomowej na 24.09.2016. Dodam ze wszystkie przedmioty i praktyki okreslone programem studiow zaliczylem i mam na to zaswiadczenie organizatora w/w. Czy jest jakas formalna mozliwosc zeby zatrudnic sie bez okazania dyplomu?

dori333
Posty: 1
Rejestracja: 2016-07-03, 10:48
Przedmiot: Matematyka, Chemia, Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: dori333 » 2016-07-03, 11:20

Witam,
Przejrzałam z grubsza ten temat i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Nadal nie rozumiem zapisów rozporządzenia.
Skończyłam studia na politechnice - biotechnologię - zaczynałam ją na kierunku międzywydziałowym. Mam dyplom ukończenia Wydziału Chemii. Jak to na uczelni technicznej było też dużo matematyki i fizyki.
Co do możliwości nauczania biologii i chemii nie mam większych wątpliwości (oczywiście po skończeniu kursu pedagogicznego). Niemniej mnie interesuje nauczanie matematyki. Powiedzmy, że w późnej podstawówce. Na studiach miałam 3 semestry matematyki. Czy to wystarczy?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: sharkinator » 2016-07-03, 13:55

Miałaś dydaktykę matematyki i praktyki?

Rescue
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-24, 22:00
Kto: student
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: Rescue » 2016-09-24, 22:11

Witam,

Z racji, tego że w internecie jest strasznie mało intormacji na temat kwalifikacji nauczyciela w przedmiocie Edukacji dla bezpieczeństwa chciałbym się dowoedzieć czy po magisterce z np. Bezpieczeństwa Narodowego i przygotowaniu pedagogicznym będę mógł nauczać ww. przedmiotu w szkole ponadgimnazjalnej?
Ewentualnie ma ktoś jakiś lepszy pomysł na magisterkę w moim wypadku? Aktualnie jestem licencjatem Ratownictwa Medycznego i z tego co się orientuje był niezły bałagan z nauczaniem pierwszej pomocy w szkołach..

grusza26
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-26, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy mogę uczyć... ?

Postautor: grusza26 » 2017-06-26, 19:20

Witam,
Ukończyłam studia I stopnia Biologia z chemią ze specjalnością nauczycielską na UP w Krk, studiowałam II stopień tych samych studiów, zaliczyłam wszystko, tylko jeszcze nie oddałam pracy mgr i się nie obroniłam (wg regulaminu uczelni mam na to jeszcze 2 lata), wszystkie egzaminy i przedmioty mam zaliczone, została mi tylko praca i obrona. Dostałam propozycję nauczania biologii w gimnazjum (wg suplementu z I stopnia mam do tego uprawnienia), ale dyrektor chciał mi dodać inne przedmioty, abym miała więcej godzin. I tutaj moje pytania:
1) na I stopniu miałam anatomie, fizjologię i seksuologię człowieka, profilaktykę i terapię pedagogiczną, psychologię rozwojową - czy mogę uczyć WDŻ? Kto w ogóle może tego uczyć?
2) na II stopniu miałam przedmiot "przyroda w LO", ale nie posiadam jeszcze tytułu magistra- czy dyrektor może mnie zatrudnić do nauczania tego przedmiotu?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”