"Dobra zmiana"

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-07-01, 22:03

Siatka godzin z żadnego przedmiotu niestety nie jest znana. Ale z tego co zrozumiałem w szkole średniej nie będzie możliwości nauki języka od zera, ale to chyba chodzi o pierwszy język.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: haLayla » 2016-07-02, 10:33

bbar pisze:- planuje się obowiązkowy wolontariat (sic!) dla uczniów i nauczycieli


Obowiązkowy wolontariat to antynomia :D
<3

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-07-02, 13:27

Wzmocniona rola kuratoriów, większy nadzór, narzucanie treści programowych (nawet na godziny wychowawcze), planowane zwolnienia nauczycieli (zapewne w ramach oszczędności), upchanie dzieciaków do jednych budynków (dwuzmianowość- wszak szkoły mają pracować do 16.00) i zapewne upychanie jak największej liczby dzieci do jednej klasy (jakoś nie słyszałam, aby pan minister planowała zmniejszanie liczebności klas), zabranie jednego języka ze szkoły "powszechnej" (ale religia zostaje!)....doprawdy, "dobra zmiana" :P
Ostatnio zmieniony 2017-11-18, 13:27 przez Łosoś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oliweczkaS » 2016-07-03, 22:20

Ja pracuję w gimnazjum i liceum. Większość godzin mam w gimnazjum i bardzo się boję o pracę. Godzin będzie coraz mniej. Szkoda gadać. Kolejna *** reforma a rząd ma nauczycieli gdzieś i bezczelnie kłamie! !!
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-07-08, 07:14

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017
1.Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
2.Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach.
3.Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
4.Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-07-08, 10:22

Łojeju, no same nowości.
Bo dotąd nie staraliśmy się "upowszechniać czytelnictwa" (ciekawe, jakimi metodami chce pani minister zachęcić naszych milusińskich do czytania :P ), nie rozwijaliśmy "kompetencji informatycznych" (jak dadzą kasę, to porozwijamy, jak nie, to skończy się na gadaniu, jak zwykle), nie "kształciliśmy do wartości" ( a tak w ogóle- to do jakich niby...?), co do ostatniego punktu- nie wiem, nie pracowałam w tego typu szkołach.

Zapewne skończy się na kolejnych "rządowych projektach" (czytaj: ulotki, robienie gazetek ściennych, apeli i narzucanie tematyki godzin wychowawczych) i konieczności pisania z tego "cudu" sprawozdań (oczywiście, już teraz prognozuję, że -na podstawie tych sprawozdań- MEN odniesie pełny sukces :mrgreen: ). Oczywiście to bzdet i nic z tego nie będzie, ale MEN żyje iluzjami, jak widzę/
Do czytania dzisiaj nikogo nie zmuszą, nie te czasy. Czytanie na głos po 15 minut w klasach? Masakra...Będą mi spać na ławkach...No i jakbym do tej pory z nimi na lekcjach niczego nie czytała...Lektury zmienią? I co z tego. Stronki ze streszczeniami i opracowaniami szybko sobie z tym poradzą.

A myślalam, że szkoły będą bardziej autonomiczne i skończą się te śmieszne rządowe "priorytety".... :crazy:

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-07-10, 07:14

Projekt rozporządzenia o rozpoczęciu roku szkolnego
http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja ... kolny.html
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: dushka » 2016-07-10, 12:00

Bardzo słusznie akurat.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-07-14, 06:50

Tysiące dyrektorów przeciwko reformie
http://wyborcza.pl/1,75398,20395911,tys ... awiac.html
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: haLayla » 2016-07-14, 17:58

dushka pisze:Bardzo słusznie akurat.


To tak jak z wagonami. Ponoć najgorzej się jedzie w ostatnim, a najmniej bezpieczny jest pierwszy. Więc aby to rozwiązać trzeba odpiąć pierwszy i ostatni.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-07-14, 20:29

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-07-16, 17:18

Ja już nie mogę słuchać tych zapewnień typu "nauczyciele nie stracą pracy przez likwidację gimnazjów".
OCZYWIŚCIE, ŻE STRACĄ. Mnóstwo nauczycieli zupełnie straci pracę, a większość będzie doginała na 1/2 etatu lub mniej :cry:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: malgala » 2016-07-16, 20:47

A teraz już z 1-3 tracą.

wiolamar
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-15, 01:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: wiolamar » 2016-07-16, 23:24

marek474 pisze:Tak jak piszecie zero informacji o siatce godzin, itp. Dla mnie w ogóle jest dziwne, że szósta klasa idąca inną podstawą programową nagle pójdzie do klasy siódmej. Według mnie nowa podstawa powinna tylko wchodzić od klasy I SP. A poza tym, czwarta klasa EW, to pomyłka. Pozdrawiam!
Też właśnie zmieniłem szkołę. Nie wiem po co, zero stabilizacji.


Też tak myślę. Nie da rady zmienić programu bo jest w trakcie realizacji. No wiadomo ze program bedzie inaczej rozłożony. Nie da sie zrobić tego na tych rocznikach co sa teraz. Bo co w połowie zmienimy i wyjdzie ze polowa rzeczy z planu nie zrealizowana?

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-07-17, 09:09

Bo co w połowie zmienimy i wyjdzie ze polowa rzeczy z planu nie zrealizowana?


A co to kogo obchodzi? "Dół", czyli my, nauczyciele, mamy sobie "poradzić". A jak, to mają to w nosie. Tak jak mają w nosie to, że NIE DA SIĘ indywidualizować pracy z dzieckiem z upośledzeniem w klasie, gdzie masz 20 i więcej uczniów. Fizycznie człowiek nie wytrzymuje. Gdybym miała uczciwie to wszystko robić, co się ode mnie wymaga, to musiałabym chyba nie spać, tyle miałabym pracy. Zero życia prywatnego, harówa od rana do nocy i w nocy. Więc wiadomo- uprawia się papierową fikcję, wszak "sprawozdawczość" najważniejsza, a nie to, co naprawdę. Napiszesz, że zrealizowałaś, ładny dokumencik wyrychtujesz i git. Bo przecież w tym wszystkim WCALE NIE CHODZI O RZETELNĄ PRACĘ I DOBRO DZIECI.


Wróć do „Pogaduszki”

cron