Polska szkoła jest chora...

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: wrotkap » 2007-12-08, 20:10

Z wypowiedzi TSW wynika, że na prawdę polska szkoła jest chora, ale również wiele polskich rodzin jest chora, bo rodzice nie potrafią nauczyć kultury swoich dzieci. Ostania uwaga TSW jest naprawdę poniżej krytyki. Popieram usunięcie go z forum, skoro mu się tu nie podoba, wcale nie musi się wypowiadać, może założyć sobie własne forum i tam rozmawiać z ludźmi na swoim poziomie intelektualnym.
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

azis
Posty: 8
Rejestracja: 2007-12-07, 21:08

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: azis » 2007-12-08, 20:56

Myślę, że określenie, iż "polska szkoła jest chora" jest zbyt ogólnikowe. Polska szkoła jest zagubiona. Nauczyciel ma szanować ucznia, traktować go podmiotowo, uczeń ma szanować nauczyciela, a tak właściwie traktujemy się jak wrogowie. Uczeń i nauczyciel często chcą tylko "odpękać godziny" i iść do domu. Nie we wszystkich klasach, ale przyznajcie sami, są takie klasy, w których człowiek czuje się jak za karę i są tacy nauczyciele, których chcielibyśmy omijać szerokim łukiem. Niestety zmienić ten stan rzeczy możemy my sami. :) Żadna ustawa, żaden minister, żaden program nie zmusi do zmiany nauczyciela i ucznia jeśli oni sami tego nie chcą. Taka refleksja nasunęła mi się po 4 latach pracy w zawodzie. Jestem ciekawaWaszych opinii na ten temat. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-12-08, 21:02

No wywalcie go ale w jednym ma racje ten fragment jest zabawny :)
A swoją drogą
TSW pisze:tera idę na imprę procentową więc nie przeszkadzam
To ty sie chciałeś pochwalić bo nie załapałem o co chodziło?
"Someday we gonna rise up on that wind you know
Someday we gonna dance with those lions
Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: chiczi » 2007-12-08, 21:35

Ojjj, chyba jednak to wywalenie z LO było uzasadnione....
Wypowiedź odebrałam jako krzyk rozpaczy...

TSW_powrocil
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-08, 22:03

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW_powrocil » 2007-12-08, 22:03

Ta wypowiedz to cięta riposta. Life is brutal. A u mnie to jest 100% true. Mój ojciec jest alkoholikiem, matka jest ciężko chora na nerwice, życie mi się wali itp... Zrozumcie to i nie oczekujcie ,że bedę pisał wersalem, to nie jest końcik poetycki. I nie mówcie ,że jestem nie wychowany... P....... mnie to co ktoś o mnie mówi. To nie moja wina ,że moja matka po 31 latach pracy na wyższej uczelni jako doktor ekonomii ma 2400 zł netto, a ojciec daje 600 zł renty, reszte przepija, dobrze że jeszcze moja babcia żyje i daje 1200 zł. Mieszkam w Krakowie i powiem wam ,że za sam dom płaci się 1400 zł te wszystkie opłaty, a jedzenie?? A gdzie kasa na przyjemności. Dlatego idę do wieczorówki a w dzień pracuję w żabce za 1400 netto, w weekendy dorabiam na giełdzie RTV w krk. To moja kasa, dziele się z nią z matką ,ale za reszte kasy mogę robić co chce. Czy to żle ,że lubie się napić. Chyba tylko to w tym gó....... państwie i w tym gó....... systemie oświaty mogę zrobić, dlatego wnerwiają mnie tacy lalusie jak Catchmeifyoucan albo pilot prix, ludzie którzy nie wierzą w to co mówię, ludzie którzy tak naprawdę trzeba by na ulicy niezle naj..... zeby poczuli lęk i zapach krwii w ustach...
Prawdopodobnie prix i ten cacus jeden Catchmeifyoucan mieli 1000 razy latwiej odemnie dlatego im sie udało. Ale ja nie ryzygnuje , praca w sklepie za 1400 zł to rzut na taśmę, mam dość dobre warunki fizyczne 194 cm wzrostu, chodzę na siłownię, za rok bede pełnoletni, wtedy zdam prawo jazdy i pujde na jakis kurs ochroniarski do komandosa np bo tam słyszałęm że dają 2500 netto. Nie mam innego wyjscia w tej sytuacji jaka mam tylko to mi pozostalo... I jeszcze jedno jesli ktos znowu powie że jestem napinaczem to obiecuje ze jak go dorwe to caly nie pujdzie dalej, jestem tu bo chce sie podzielic z kims mym za...... zyciem, chce abyscie zrozumieli mój punkt widzenia, jedynie akimonka sie przekonala do mnie bo gadalem z nia na privie i wie jaka byla moja droga...
Jak długo na Wawelu,
Zygmunta bije dzwon,
Tak długo nasza Wisła,
Zwyciężać będzie wciąż.

Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród
Zwycięży nasza Wisła, bo to Krakowski klub

Wierny swojej drużynie,
znów przyjdę na jej mecz,
i smutek z serca zginie,
troski odejdą precz.

Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród
Zwycięży nasza Wisła, bo to Krakowski klub

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-12-08, 22:47

olewając naukę itepe itede dalej pozostaniesz takim "ekhm" jakim jesteś
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

TSW_powrocil
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-08, 22:03

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW_powrocil » 2007-12-08, 23:02

Aleś ty prawy i w dodatku jaki przykładny chyba masz za duzo cash w takim razie podziel się w potrzebie, jak ma się uczyć, pracowac i pomagać w domu?? wtf ?? (dla nie wtajemniczonych what the fu.. ) Chyba napisałeś sobie dwudziestotomowy plan życia i postępujesz zgodnie z jakimiś regułami z tego planu... Przynajmniej nie mam pleców jak ty i zawsze moge liczyć na grono...
Jak długo na Wawelu,

Zygmunta bije dzwon,

Tak długo nasza Wisła,

Zwyciężać będzie wciąż.



Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród

Zwycięży nasza Wisła, bo to Krakowski klub



Wierny swojej drużynie,

znów przyjdę na jej mecz,

i smutek z serca zginie,

troski odejdą precz.



Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród

Zwycięży nasza Wisła, bo to Krakowski klub

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: wrotkap » 2007-12-08, 23:27

Nie przesadzaj TSW.
Po pierwsze, to, że masz ciężkie życie nie uprawnia Cię do ubliżania innym. Ze mną na roku studiował kolega, którego ojciec nie żył, matka miała 600 złotych renty na 4 dzieci, a on mimo tego studiował. nikt nie dał mu na akademik, na komputer (na technicznych studiach nie da rady bez komputera), na ubranie, nawet na śniadanie. Studiował dziennie 2 kierunki równolegle i do tego wieczorami dorabiał na korepetycjach. Od rana do wieczora zajęty, a kiedyś trzeba było się uczyć, pójść do biblioteki, zrobić projekt, przygotować się do laborek, etc, etc.
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

TSW_powrocil2
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-09, 00:20

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW_powrocil2 » 2007-12-09, 00:20

A ty miałeś ciężkie życie czy tylko, słyszałeś o nim. Nie wiem co lepsze nie mieć ojca czy mieć ojca alkoholika który wraca o 22 czasami robi burdy jak jest bardziej trzezwy a jak nie to idzie spać bo nie moze stac na nogach... a moja matka ma przewlekla nerwice, miesiac temu miala stan podzawalowy tez moze umrzec w kazdej chwili...

P.s wezcie mi nie blokujcie kont...

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: wrotkap » 2007-12-09, 01:45

TSW_powrocil2 pisze:A ty miałeś ciężkie życie czy tylko, słyszałeś o nim

To był mój kolega z grupy. Ja nie miałem tak ciężko, ale jako wychowawca spotkałem się z podobnym problemem jak Twój.
TSW_powrocil2 pisze:P.s wezcie mi nie blokujcie kont...

Widzę, że zmieniłeś ton wypowiedzi. Myślę, że jak będziesz się wypowiadał w tym tonie nikt Cię nie zablokuje.

Nie wiedziałem jaką masz sytuację, a trudno się tego domyśleć przez kilka postów, które napisałeś o co Ci chodziło,. Teraz już wiemy czego oczekujesz. Wcale nie zmiany systemu edukacji. Ty po prostu chcesz poczuć się bezpiecznie i pewnie w otaczającym świecie.

Załóż nowy temat, opisz swoje problemy. Może któraś z odpowiedzi Ci pomoże.
Nie dawaj się.
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

TSW_powrocil2
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-09, 00:20

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW_powrocil2 » 2007-12-10, 11:09

Zrozumcie mnie świat mi się zawalił kilka lat temu kiedy byłem w wieku 11 - 12 lat było najciężej, bo byłem bezbronny w stosuku do ojca. Ma chorobe Picka tzn. zanik komórek mózgowych spowodowany wieloletnim piciem. Przykro mi ,że nadal ktoś z was uważa mnie za napinacza. Zniszczył mnie system teraz jestem bez uczuć, może to i lepiej, jak się ma uczucia to się można przejechać bardzo... Muszę teraz pracować po części po to aby utrzymać rodzine, poza tym chce się wyprowadzić z domu jak najszybciej bo 17 lat nape........ w moich uszach to za dużo...

azis
Posty: 8
Rejestracja: 2007-12-07, 21:08

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: azis » 2007-12-10, 14:13

TSW w pewnym sensie Ciebie rozumiem. Choroba alkoholowa niszczy - niestety nie tylko samego alkoholika. Mam kogoś bliskiego, młodego w rodzinie (25 lat), któremu nałóg ojca łamie życie. Patrząc na niego wiem, że mam ogromne szczęście, bo mam fajną, zgodną rodzinę. Napisz mi proszę co daje Tobie ta agresja w wypowiedziach, bo cały świat nie może być zły. Naprawdę nie wokół Ciebie nikogo w podobnej sytuacji. Z racji mojego zawodu znam ludzi, którym życie dało tak popalić, że szkoda słów, ale zachowali pogodę ducha. Nie dla otoczenia, dla siebie. Naprawdę łatwiej żyć, kiedy szklanka jest do połowy pełna. A mama? Nie podziwiasz jej za to choćby, że jest obok Ciebie? Życzę Ci jak najlepiej, byś w wieku 25 lat nie był załamanym i zgorzkniałym starcem.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: akinomka » 2007-12-10, 14:18

TSW, pora już przestać. Wiem, że to, co piszesz to prawda i że jest Ci ciężko, ale po co to robić na forum internetowym?? To "uzewnętrznianie się" w tym miejscu nic nie da, ale dużo by dała wizyta w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej albo innej placówce, która Ci mogłaby pomóc. To jest Twoje życie i czy na pewno chcesz, aby czytało to tysiące nauczycieli zaglądających na forum. Skąd wiesz, że Twoja mama tu nie zajrzy? Trzymam za Ciebie kciuki, ale juz naprawdę wystarczy...

PS. Co do zarobków: wolę zarabiać swoją pensyjkę niż stać za ladą w Żabce, bo to oznacza dla mnie zgon umysłowy. Nie każdy jest do tego stworzony, zrozum...
Ostatnio zmieniony 2007-12-10, 16:45 przez akinomka, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-12-10, 15:52

TSW wybacz, że nie pogłaszczę ciebie po główce i nie pocieszę
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: dushka » 2007-12-10, 16:30

A ja całkiem po prostu nie wierzę - wg mnie chłopiec nieźle się bawi, gdy widzi że udaje się was nabrać na ckliwe historie.


Wróć do „Pogaduszki”