Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aksjowdop88
Posty: 20
Rejestracja: 2016-01-21, 23:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aksjowdop88 » 2016-08-20, 18:24

Madziaczek pisze:
Matshow pisze:Hej, na moim egzaminie było bardzo sympatycznie. Nie stosowałem prezentacji, miałem wystąpienie. Po tym komisja zadała mi pytanie o motywowanie oceną, o kierunki rozwoju osobistego, sposoby dokumentowania pracy wychowawczej, wdrażanie wniosków z ewaluacji. Kawy z dyrektorem nie było. Stres chyba większy niż pierwsza wizyta w domu narzeczonej, ale poszło.

Gratulacje :)

Co odpowiedziałaś w sprawie dokumentacji i wniosków z ewaluacji?


jestem ciekawa odpowiedzi a propo ewaluacji :)
szukam świata
w którym
człowiek człowiekowi
człowiekiem

Ewcia2620
Posty: 29
Rejestracja: 2016-07-22, 17:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ewcia2620 » 2016-08-20, 20:51

aksjowdop88 pisze:
Madziaczek pisze:
Matshow pisze:Hej, na moim egzaminie było bardzo sympatycznie. Nie stosowałem prezentacji, miałem wystąpienie. Po tym komisja zadała mi pytanie o motywowanie oceną, o kierunki rozwoju osobistego, sposoby dokumentowania pracy wychowawczej, wdrażanie wniosków z ewaluacji. Kawy z dyrektorem nie było. Stres chyba większy niż pierwsza wizyta w domu narzeczonej, ale poszło.

Gratulacje :)

Co odpowiedziałaś w sprawie dokumentacji i wniosków z ewaluacji?


jestem ciekawa odpowiedzi a propo ewaluacji :)


Dokumentacja - scenariusze zajęć z wychowawcą, teczka wychowawcy, protokoły z wywiadówek...Ewaluacja - podnoszenie jakości pracy, modyfikacja planów wynikowych, form i metod pracy...Ja tak bym powiedziała. Mam egzamin w poniedzialek - trzymajcie kciuki :cry:

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-20, 22:06

Miałam mieć samą prezentację ustną, ale wpadłam na pomysł, by zrobić broszurkę - w niej około 15 zdjęć ( z podpisami) z realizacji mojego stażu. Tak dla urozmaicenia mojego wystąpienia. Dałabym taką teczkę ze zdjęciami każdej osobie w komisji. Oni by sobie oglądali , a ja bym mówiła. Co o tym sądzicie?

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: ania.j » 2016-08-21, 00:00

Ewcia - zdajemy w tym samym dniu. O której masz godzinie? Ja właśnie skończyłam prezentację. Teraz tylko poczytać trochę i walczyć ze stresem, który coraz większy...

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-21, 00:38

Madziaczek i Izazel - zdajemy tego samego dnia, 24 sierpnia; ja o 9.00. Dziś przeczytałam całe 45 stron tego wątku...ale 2 pierwsze strony jutro czytam od nowa. 9.strona teżż jest ciekawa, o nowelizacjach.
Madziaczek - ja bym dała te zdjęcia, ale nie wiem, czy na początku, czy na końcu? Sama mam prezentację w Power Point i wymyśliłam, że pokażę niektóre swoje wypracowane samodzielnie materiały: scenariusze, sprawdziany, karty pracy, środki dydaktyczne, analizy egzaminu (są b.obszerne, zawsze siedzę nad nimi ponad tydzień), rozkłady materiału (tu mam wymagania z podstawy w formie symboli i dopiski z przeprowadzonych analiz egzaminów). No i też się zastanawiam, czy mam to pokazać na początku, czy na koniec? Chciałabym, aby jednak patrzyli też na prezentację, mam fajne fotki, nie wiem... No i czy mogę pokazać oryginalne materiały, czy kopie? Chciałabym je odzyskać, są potrzebne do pracy!
Co radzicie? W Rozp. o awansie mowa o tym, że zabierają tylko wniosek i te papiery z teczki, a o innych nie ma mowy.

mama3
Posty: 11
Rejestracja: 2016-08-21, 12:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mama3 » 2016-08-21, 12:42

Cześć,
jestem tu nowa :) Wczoraj wieczorem znalazłam to forum szukając przepisów do egzaminu i....do 3 w nocy przeczytałam całe. Dzięki Wam teraz trochę mniej się stresuję. Wielu rzeczy się dowiedziałam i mam nadzieję, że mój egzamin to będzie tylko formalność.
Egzamin mam w najbliższy czwartek. Widzę, że nie tylko mi popsuli wakacje terminem :)
U mnie robi się prezentacje, więc przygotowałam swoją w Prezi. Mam nadzieję, że zrobię dzięki temu dobre wrażenie na komisji i zadadzą mało pytań i same proste. Jestem naiwna? :lol:

Pozdrawiam wszystkich!
Ania

mama3
Posty: 11
Rejestracja: 2016-08-21, 12:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mama3 » 2016-08-21, 12:44

Adriana- o nowelizacjach to bym szukała jeszcze na stronie [url]isap.sejm.gov.pl[/url], bo ten wątek zaczął się w 2014 roku i niektóre przepisy zdążyły się już zmienić.

Miłej niedzieli!

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-21, 13:27

Mama3 - dzięki za radę. Wpisałam w wyszxukiwarce KN i Ust. o syst.ośw. - ostatnie zmiany i wyskoczyły mi obie ustawy z komentarzami o nowelizacjach odnośnie 3 lat stażu, czyli dla nas: od 2013r. Jest tu kilka ciekawych nowelizacji, szczególnie te o kryteriach rekrutacji do przedszkola, gimn. i ponadgimn., udowodnienie niekaralności przez wych. i kier. wypoczynku, 18 tys. dla Profesora Oświaty itd., dotacja celowa - obow.wydania opinii przez rodziców w sprawie podręczników!, ulga na przejazdy dla wszystkich nauczycieli, również przedszkoli niepublicznych i zmieniona ulga dla wszystkich z 37% do 33% - nie wiedziałam;, niepubliczne przedszkola mogą być objęte dotacją na finansowanie opieki powyżej 5 godzin, jeśli będą prowadzić finansowanie jak publiczne placówki..dużo tego jest, a jeszcze są nowe, które na razie w zamyśle: zmiany w urlopach na poratowanie zdrowia i inne.

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-21, 13:31

A jeszcze ciekawa jest rzecz w sprawie likwidacji godzin obowiązkowych w ramach KN. Teraz będzie tak, że nie trzeba prowadzić dzienników i na pewno nie dołożą tych godzin dla świetlicy, ale np.nauczyciele języka polskiego, matematyki i języków obcych dostaną te godziny i jeszcze nawet może więcej tych godzin, bo takie będą potrzeby uczniów, czyt. opinie poradni! Czyli niektórzy będą siedzieli nawet 4 i więcej godzin za darmo, a inni pojadą do domu. Taka dobra zmiana.

mama3
Posty: 11
Rejestracja: 2016-08-21, 12:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mama3 » 2016-08-21, 15:21

No bo to zmiany często ida ku takiemu "lepszemu", niestety. Część z tego wiedziałam, ale o częście nie miałam pojęcia. Dzięki, doczytam wieczorem.

Ewcia2620
Posty: 29
Rejestracja: 2016-07-22, 17:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ewcia2620 » 2016-08-21, 15:44

ania.j pisze:Ewcia - zdajemy w tym samym dniu. O której masz godzinie? Ja właśnie skończyłam prezentację. Teraz tylko poczytać trochę i walczyć ze stresem, który coraz większy...

zdaję-o-9.00 :P

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: ania.j » 2016-08-21, 16:40

Dobrze masz - ja będę się stresować do 13tej. Teraz już nie wiem co robić - czytać jeszcze coś czy już nie...

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: ania.j » 2016-08-21, 18:29

Tak się zastanawiam - brać jutro sprawozdanie czy tylko kartki z prezentacją?? Czym Wy się wspieraliście podczas prezentowania dorobku jeśli nie mieliście prezentacji multimedialnej?

mama3
Posty: 11
Rejestracja: 2016-08-21, 12:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mama3 » 2016-08-21, 19:11

Ania.j- ja niestety nie pomogę, bo mam prezentację.

Słuchajcie, w prezentacji użyłam hasła "dydaktyzacja" rodziców. Koleżanka podważa sens tego słowa. Nie chcę wpaść na głupim słówku. Jak byście to inaczej sformułowali? Prowadziłam kilka razy warsztaty dla rodziców na temat pomocy dzieciom w nauce, na temat samodzielności uczniów i na temat oceniania kształtującego. Jak to ładnie i krótko sformułować?

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-21, 19:28

Ja bym zostawiła "dydaktyzację", u mnie na kursie na mianowanego tak miała kierowniczka ośrodka w swojej prezentacji, użyła dokładnie takiego samego określenia. Albo szkolenia dla rodziców na temat...


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron