Strój na w-f w kl.2 SP

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
arwena2
Posty: 48
Rejestracja: 2009-01-25, 17:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: arwena2 » 2016-09-02, 00:05

Zdecydowana większość rodziców oprócz jednego zaakceptowali moją prośbę o przynoszenie przez dzieciaki strojów na w-f w kl.2 SP w typowej kolorystyce(białe koszulki,ciemne-granatowe,niebieskie bądź czarne spodenki).Rodzic ten stwierdził,że jest to moje widzimisię i on takiego stroju dzieciakowi dawać nie będzie,czyli będzie dawał to,co będzie miał pod ręką w danym momencie,byle było czyste i schludne.Rodzic ten jest wyjątkowo roszczeniowy,ma rozliczne pretensje o wiele rzeczy,nie tylko dotyczące stroju.Poradźcie jaka argumentacja byłaby najlepsza w takim wypadku,zaakceptowalibyście takie wyłamanie się?Nie przekonują go absolutnie moje argumenty o uczeniu się w ten sposób określonych reguł,o dyskomforcie dzieciaka dość nieśmiałego i wycofanego itd.Czy można się oprzeć na jakimś rozporządzeniu w kwestii kolorystyki strojów.Czy szkoła może tego wymagać,czy może odpuścić. Poradźcie proszę!

Awatar użytkownika
arwena2
Posty: 48
Rejestracja: 2009-01-25, 17:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: arwena2 » 2016-09-03, 14:29

Wuefiści nie macie nic do powiedzenia w tej kwestii? :shock: Jakie stroje na w-f noszą wasi uczniowie?

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: julka8 » 2016-09-03, 15:26

Nie jestem wuefistą, ale uważam, że strój nie jest na wuefie najważniejszy. U mnie w szkole dzieciaki mają mieć strój czysty i niekrępujący ruchu. Część dzieci nie chce nosić krótkich spodenek np. dziewczynki (zwłaszcza te co uważają, że mają grube nogi, duży tyłek itp - nastolaty) wolą spodnie z dresu i jakiś T-shirt. Nikt się nie czepia, bo potem dzieciaki wymyślają i chcą się zwalniać z wuefu.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: linczerka » 2016-09-03, 18:10

U nas jest strój ustalony i zapisany w Statucie. I nikt nie ma problemów.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Mikkoo
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-18, 23:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: Mikkoo » 2016-09-03, 21:58

W mojej głowie pojawia się pytanie - w jakim to ważnym celu zostaje narzucony strój do zajęć wychowania fizycznego ? Mam poczucie, że to jakiś rodzaj opresywności. Osobiście nie kruszyłbym w tej kwestii kopii.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: linczerka » 2016-09-03, 22:30

Mikkoo pisze: w jakim to ważnym celu zostaje narzucony strój do zajęć wychowania fizycznego ? Mam poczucie, że to jakiś rodzaj opresywności.

Po "epidemii" koszulek na ramiączkach, różnorodnych spodni z paskami i sandałami/klapkami na WF zostały określone odpowiednie zapisy. Dla bezpieczeństwa.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Mikkoo
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-18, 23:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: Mikkoo » 2016-09-03, 23:11

Tu się zgodzę w 100%. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Pytanie czy konieczne jest aż tak dokładne określenie (poprzez konkretny kolor) wymaganego stroju. Czy nie wystarczyłoby wymaganie obuwia sportowego, z nieślizgającą, nie pozostawiającą smug podeszwą oraz nie krępującej ruchów odzieży ?
Jestem młody stażem jeśli chodzi o funkcjonowanie w oświacie i aż kłuje mnie w oczy jak często nauczyciele starają się zunifikować zbyt wiele sfer w tej przestrzeni - wtłoczyć w ciasne ramy. Oczywiście niekiedy jest to konieczne (zwłaszcza w rzeczonych kwestiach bezpieczeństwa), ale niestety często mamy do czynienia z przesadą.

Ara Doris
Posty: 6
Rejestracja: 2015-12-28, 23:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strój na w-f w kl.2 SP

Postautor: Ara Doris » 2016-10-07, 09:16

U mnie nie ma zadnego nacisku na kolorystyke strojow, jedynie istotne jest zeby byl czysty. Nie wszystkich stac na kupowanie nowej koszulki czy spodenek na wf, wiec tego nie wymagamy. Pozdrawiam!


Wróć do „Wychowanie fizyczne”