Biurokracja!!!!!!!!!!!!

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: koma » 2016-09-16, 12:44

Matshow pisze:Ciekawi mnie, czy MEN jest ktoś, kto sprawdza, co się dzieje w szkołach i jak stosuje się prawo stanowione

A czy Ty znasz to prawo??
Rozumiesz, na czym polega nowelizacja??
Mam wrażenie, że nie...

Nasłuchaliście się, że "zlikwidujemy godziny karciane".
Owszem, zlikwidowali! Tu się wszystko zgadza!
Zlikwidowali dwie - zastąpili ilością...dowolną, zgodnie z potrzebami szkoły i decyzją dyrektora.

Podobnie z likwidacją papierologii...
Puste słowa!
Jest rozporządzenie dot. prowadzenia dokumentacji i nikt tego rozporządzenia nie zmienił!!
To tylko MENister tak sobie pogadała do łatwowiernych nauczycieli.

Ogarnijcie się wreszcie, Nauczyciele, bo dalej będziecie sie budzić z ręką w nocniku!

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: fragola » 2016-09-16, 15:18

Matshow pisze:Ciekawi mnie, czy MEN jest ktoś, kto sprawdza, co się dzieje w szkołach i jak stosuje się prawo stanowione. Czasem wydaje mi się, że MEN jest w Warszawce na raucie, kuratoria są niepodzielną władzą lokalną, a dyrektorzy przyjmują rolę oddziałowych.


Myślę, że musi być jakiś 'donos', wtedy reagują. Pamiętam 4 lata temu obłęd z zasadą, że temat musi brzmieć identycznie,że do realizacji podstawy programowej nie wlicza się sprawdzianów itp. Dopiero na stronie MEN pojawiło się wyjaśnienie i "zelżało" to.
Rozumiem te osoby przywalone biurokracją , bo sama mam dyrekcję kochającą papiery. I rady, aby się tym nie przejmować są niedorzeczne. Nie zrobisz papierów-podpadniesz, możesz nawet dostać upomnienie.
Niestety to skutkuje pracą z uczniem na połgwizdka.

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Adriana » 2016-09-16, 22:34

No i właśnie postanowiłam, że napiszę do MEN, w sprawie tych papierów do "karcianych", których nie ma (tych papierów), szczególnie że jestem z rządem, trzymam z nimi, zawsze na nich głosuję i wiem, że chcą dobrze. Tylko jakoś w szkołach dziwnie to wychodzi, może trzeba przekazać... A do Fragoli mam jeszcze pytanie: z jakich podręczników korzysta się na Podkarpaciu, że macie takie dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych? Pytam serio. Interesuje mnie język polski. U mnie "na Zachodzie" najpierw muszę nieźle ich zmotywować, niekiedy nawet negatywnymi ocenami, żeby zechcieli się uczyć przedmiotu. Jak Wy to robicie??

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: fragola » 2016-09-17, 13:12

Adriana pisze:A do Fragoli mam jeszcze pytanie: z jakich podręczników korzysta się na Podkarpaciu, że macie takie dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych? Pytam serio. Interesuje mnie język polski. U mnie "na Zachodzie" najpierw muszę nieźle ich zmotywować, niekiedy nawet negatywnymi ocenami, żeby zechcieli się uczyć przedmiotu. Jak Wy to robicie??


Ja uczę w szkole średniej- liceum i technikum. I też co roku jestem zszokowana tak dobrymi wynikami, tym, że 100% moich uczniów zdaje(bo na maturze jest zdawalność) i to jeszcze tak dobrze i część wybiera interpretację wiersza (w technikum!).
Podręczniki to rzecz drugorzędna w klasach 2-4 technikum i 2-3 liceum, prawie nikt ich wtedy nie ma, nawet do tego trudno ich zmotywować.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Matshow » 2016-09-17, 15:55

koma pisze:
Matshow pisze:Ciekawi mnie, czy MEN jest ktoś, kto sprawdza, co się dzieje w szkołach i jak stosuje się prawo stanowione

A czy Ty znasz to prawo??
Rozumiesz, na czym polega nowelizacja??
Mam wrażenie, że nie...

Nasłuchaliście się, że "zlikwidujemy godziny karciane".
Owszem, zlikwidowali! Tu się wszystko zgadza!
Zlikwidowali dwie - zastąpili ilością...dowolną, zgodnie z potrzebami szkoły i decyzją dyrektora.

Podobnie z likwidacją papierologii...
Puste słowa!
Jest rozporządzenie dot. prowadzenia dokumentacji i nikt tego rozporządzenia nie zmienił!!
To tylko MENister tak sobie pogadała do łatwowiernych nauczycieli.

Ogarnijcie się wreszcie, Nauczyciele, bo dalej będziecie sie budzić z ręką w nocniku!
Co tak nerwowo? Wyraziłem opinię, że MEN nie ma wglądu w szkoły. Ty koma nie jesteś nauczycielem, czy jesteś ogarniętym nauczycielem?

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Adriana » 2016-09-20, 22:42

fragola pisze:
Adriana pisze:A do Fragoli mam jeszcze pytanie: z jakich podręczników korzysta się na Podkarpaciu, że macie takie dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych? Pytam serio. Interesuje mnie język polski. U mnie "na Zachodzie" najpierw muszę nieźle ich zmotywować, niekiedy nawet negatywnymi ocenami, żeby zechcieli się uczyć przedmiotu. Jak Wy to robicie??


Ja uczę w szkole średniej- liceum i technikum. I też co roku jestem zszokowana tak dobrymi wynikami, tym, że 100% moich uczniów zdaje(bo na maturze jest zdawalność) i to jeszcze tak dobrze i część wybiera interpretację wiersza (w technikum!).
Podręczniki to rzecz drugorzędna w klasach 2-4 technikum i 2-3 liceum, prawie nikt ich wtedy nie ma, nawet do tego trudno ich zmotywować.




Zazdroszczę! U nas chcą się uczyć tylko angielskiego. I wszyscy myślą o wyjeździe...Robię, co mogę, w sensie literatury patriotycznej i to trochę pomaga, przynajmniej wychowuję młodzież, ale jeszcze te wyniki, kiedyś też miałam wysokie, a teraz, od kilku lat...tylko angielski.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: koma » 2016-09-20, 23:59

Matshow pisze: Co tak nerwowo? Wyraziłem opinię, że MEN nie ma wglądu w szkoły. Ty koma nie jesteś nauczycielem, czy jesteś ogarniętym nauczycielem?

Sorry, jeżeli za nerwowo...
Ale dziwię się, że teraz nagle pojawiło się "dodatkowych miało nie być - tak minister w tv mówiła".

Mówiła - a potem napisała w Ustawie co innego.
Nie ma 2 karcianych, ale są "inne zajęcia w zależności od potrzeb".

A nauczycielką jestem. Od 35 lat... ;)

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Łosoś » 2016-09-21, 07:23

dodatkowych miało nie być - tak minister w tv mówiła"


Niektórzy piszą tak nie dlatego, że jej naiwnie wierzyli, ale żeby podkreślić jej zakłamanie. I nadają swojej wypowiedzi nutkę sarkastyczną.
Jak tak obserwuję naszą "ministrę", to myślę, że w obłudzie prześcignęła wszystkich poprzednich.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: koma » 2016-09-21, 10:20

We wszelkich wypowiedziach pani minister skupia sie na samej sobie, a właściwie na swojej "mowie".
Przesadzona artykulacja.
Wielokrotnie powtarzane slogany - z wykorzystaniem bliskoznaczności wyrażeń i wyrazów.
Nieostrość używanego słownictwa.
Niewłaściwe akcentowanie.
(że nie wspomnę o treści...)

system...naprawimy system...zmienimy i wygasimy...wola rodziców...szerokie konsultacje społeczne...wybitni eksperci...nowoczesna szkoła...szerokie konsultacje (??)...szerokie konsultacje (???)...
Natomiast zero konkretów o finansowaniu, przystosowaniu szkół, drugoroczności w newralgicznym momencie, spiętrzeniu roczników, opłacaniu nauczycieli, kwalifikacjach, uznaniu podyplomówek, siatce, dostosowaniu, nauczaniu domowym...itd.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: fragola » 2016-09-21, 18:33

Adriana pisze:
fragola pisze:
Adriana pisze:


Zazdroszczę!


Wyników? Też się sama dziwię. To jest orka, nie mają w wyższych klasach nawet podręcznika. W technikum mają za to mnóstwo innych przedmiotów i o polskim nie myślą wcale.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Łosoś » 2016-09-21, 19:51

Koma- świetna charakterystyka. I rzeczywiście gada jak zaprogramowana.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Matshow » 2016-09-21, 20:17

Musi tak gadać, bo ją premier jarosław pozbawi stołka i będzie musiała wracać do Świebodzic. A krzesła w starostwie pozajmowane.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: linczerka » 2016-09-21, 20:40

koma pisze:system...naprawimy system...zmienimy i wygasimy...wola rodziców...szerokie konsultacje społeczne...wybitni eksperci...nowoczesna szkoła...szerokie konsultacje (??)...szerokie konsultacje (???)...

Tu troszkę o wybitnych ekspertach:
http://natemat.pl/190281,od-tej-pani-be ... atolickich
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: Matshow » 2016-09-21, 21:36

Mimo mojego sprzeciwu wobec działalności pis, nie obawiam się o matematykę. Ta na pewno nie podda się indoktrynacji. Wiadomym jest, że "Bóg stworzył liczby naturalne, inne są dziełem człowieka" [Leopold Kronecker]. Nawet przejarosław nie jest w stanie rozmontować matematyki - on tego nie ogarnia.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Biurokracja!!!!!!!!!!!!

Postautor: koma » 2016-09-21, 21:50

Z tą matematyką też nie byłabym taka pewna.
Wyliczenia na 500+ posypały się...
19% stało się "wolą narodu"... ;)


Wróć do „Pogaduszki”