Odpowiedzialność za uczniów podczas przerwy w prywatnej placówce

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kielbo3
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-16, 00:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: małopolskie

Odpowiedzialność za uczniów podczas przerwy w prywatnej placówce

Postautor: kielbo3 » 2016-10-19, 08:55

Drodzy Nauczyciele,
od jakiegoś czasu prowadzę zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 6-8 lat w prywatnej placówce. Ze względu na wiek, dzieci są przywożone przez rodziców, którzy są także obecni na zajęciach. O ile podczas zajęć utrzymanie dyscypliny spoczywa na mnie (rodzice nie wtrącają się jak widzą, że ich dziecko zachowuje się nieodpowiednio), to problem pojawia się podczas przerwy. I tutaj kieruje swoje pytanie: Czy podczas przerwy odpowiedzialność za dzieci spoczywa na mnie czy na rodzicach?

januszak
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-19, 10:08
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Odpowiedzialność za uczniów podczas przerwy w prywatnej placówce

Postautor: januszak » 2016-10-19, 11:02

To w sumie ciekawe pytanie. Jak to wyglada ze strony prawnej? Bo niby nauczyciele pilnuja uczniow na korytarzu, ale nie musi to byc akurat wychowawca... no wiec, gdyby sie cos stalo, to co, odpowiedzialnosc zbiorowa? Jak uczniowie jednej klasy maja podzielone lekcje to opiekun klasy nie moze przeciez wszystkich miec na oku. Jestem ciekaw jak to wyglada :)

januszak
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-19, 10:08
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Odpowiedzialność za uczniów podczas przerwy w prywatnej placówce

Postautor: januszak » 2016-10-19, 11:03

Ach, nie doczytalem, to prywatna placowka, a wiec dzieci jest tez mniej. No coz, tak czy siak nadal mnie to zastanawia, wiec poprosze rowniez o opinie innych.

kielbo3
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-16, 00:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Odpowiedzialność za uczniów podczas przerwy w prywatnej placówce

Postautor: kielbo3 » 2016-10-19, 13:31

Dodam też, że w trakcie przerwy rodzice są cały czas obecni i wszystkiemu się przyglądają.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”