awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-08-22, 13:23

mogway pisze:witajcie :) potrzebuje podpowiedzi na kilka pytań, które mogą się pojawić na mojej rozmowie:

jakie zadanie podniosło najbardziej jakość pracy szkoły?

które metody aktywizujące przynoszą największe efekty?

w jakich obszarach współpracuje z innymi n-lami?

jak promuję szkołę w środowisku lokalnym i jakie to daje efekty?

ktoś może coś podpowiedzieć..? Gdzie szukać przykładowych rozwiązań na takie pytania...


Gdzie szuka odpowiedzi??? W swoim dorobku. ;)

mogway
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-21, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: mogway » 2016-08-22, 17:10

Pytałem poważnie...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-08-23, 00:26

mogway pisze:Pytałem poważnie...
A ja poważnie odpowiedziałam. Pytania na rozmowie dotyczą TWOICH działań!
Masz odpowiedziedziec, które ze swoich działań uważasz na najbardziej podnoszące jakośc pracy twojej szkoły, w jakich obszarach dzielisz się wiedzą z innymi nauczycielami i z nimi współpracujesz, jakie działania mają na celu promocję twojej szkoły...itd.
To nie są pytania egzaminacyjne - to jest wyjaśnianie zadań, które opisałeś w swojej dokumentacji.

porres
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-22, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: porres » 2016-08-28, 15:14

Mam prośbę do wszystkich piszących...
Proszę w kilku zdaniach/ punktach napisać w jaki sposób zabrać się za awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego.
Czy w związku z nowymi wymaganiami w oświacie i edukacji coś na tym polu się zmieniło?!
Proszę o pomoc w tej sprawie? Czy zaczęcie w tym roku szkolnym tj 2016/2017 to nie za późno???
Będę bardzo wdzięczna koleżankom i kolegom nauczycielom - dyplomowanym!!! :D

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-08-28, 16:44

Przepisów jeszcze nie zmieniono i wszystko wskazuje na to, że awansu nie zlikwidują. MENister mówiła przecież o wprowadzeniu kolejnego stopnia. A więc zaczynaj :)
Jak się do tego zabrać??? Na pierwsze działania czasu masz niewiele...
1. Natychmiast składaj wniosek do dyrektora (druk wniosku znajdziesz w necie lub w sekretariacie)
2. Wydrukuj sobie rozporządzenie MEN w sprawie zdobywania stopni....
3. Czytaj w kółko to rozporządzenie (powinności + wymagania), aby zrozumieć, o co chodzi, co MUSISZ robić przez 2 lata. Podkreśl słowa - klucze w każdym paragrafie (podnoszenie jakości pracy szkoły, dzielenie się wiedzą z innymi, program, współdziałanie z innymi, poszerzenie oferty szkoły,....)
4. Napisz plan na okres stażu i oddaj dyrektorowi. Sprawdź termin!!! - wydaje mi się, że do 20 września.

...i na razie tyle. Jeżeli dyrekcji coś się nie spodoba, to może kazać Ci poprawić. No to poprawisz - najważniejsze, aby oddać w terminie pierwszą propozycję.

Plan piszesz wg powinności LUB wg wymagań.
Powinności: co POWINNO SIĘ robić w okresie stażu.
Wymagania: jeżeli je spełnisz, zdobędziesz awans.

:))

porres
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-22, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: porres » 2016-08-28, 19:12

koma pisze:Przepisów jeszcze nie zmieniono i wszystko wskazuje na to, że awansu nie zlikwidują. MENister mówiła przecież o wprowadzeniu kolejnego stopnia. A więc zaczynaj :)
Jak się do tego zabrać??? Na pierwsze działania czasu masz niewiele...
1. Natychmiast składaj wniosek do dyrektora (druk wniosku znajdziesz w necie lub w sekretariacie)
2. Wydrukuj sobie rozporządzenie MEN w sprawie zdobywania stopni....
3. Czytaj w kółko to rozporządzenie (powinności + wymagania), aby zrozumieć, o co chodzi, co MUSISZ robić przez 2 lata. Podkreśl słowa - klucze w każdym paragrafie (podnoszenie jakości pracy szkoły, dzielenie się wiedzą z innymi, program, współdziałanie z innymi, poszerzenie oferty szkoły,....)
4. Napisz plan na okres stażu i oddaj dyrektorowi. Sprawdź termin!!! - wydaje mi się, że do 20 września.

...i na razie tyle. Jeżeli dyrekcji coś się nie spodoba, to może kazać Ci poprawić. No to poprawisz - najważniejsze, aby oddać w terminie pierwszą propozycję.

Plan piszesz wg powinności LUB wg wymagań.
Powinności: co POWINNO SIĘ robić w okresie stażu.
Wymagania: jeżeli je spełnisz, zdobędziesz awans.

:))

Mam jeszcze pytanie o które dokładnie rozporządzenie chodzi czy to z 26 marca 2013 roku???

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-08-28, 19:44

To samo, w oparciu o które robiłaś mianowanego :) - z późniejszymi zmianami oczywiście.
Znajdziesz w necie aktualną wersję.

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Monika Kawka » 2016-10-15, 17:54

witam,

Proszę o pomoc co napisać w § 8 ust.2 pkt 4 e. Nie miałam wychowawstwa, opisalam tylko współpracę z pedagogiem szkolnym i wydawnictwami. Czy to nie za mało? Myślę o tym, ze może opiszę kontakty z rodzicami, ale nie wiem czy jest sens, jesli nie ma się wychowawstwa to kontakt z rodzicami tez nie jest duży?

pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-10-15, 19:06

Kontaktu z rodzicami do "współpracy" raczej nie wkładamy...
To element szerszej pracy wychowawczej, więc raczej do "osiągania pozytywnych efektów" w pracy wychowawczej.

Skoro nie miałaś współpracy z różnymi instytucjami itd. to może odpuść sobie ten punkt?
Jakie masz inne "literki"? Musisz mieć 3...

Fragli
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 12:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Fragli » 2016-10-18, 22:17

Czy napisany program własny umieszczam jako załącznik w teczce na dyplomowanego,czy nie?

Słyszę różne opinie o egzaminie i trochę się obawiam...
Są tacy,którzy mają dobre doświadczenia i miło wspominają ten egzamin? :)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-10-19, 21:43

Nie, nie umieszczasz. Opisujesz i analizujesz go (czyli właściwie to samo, tylko...innym językiem (albo i nie ;)

BasiaK.
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-22, 20:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: BasiaK. » 2016-10-22, 20:04

Witam serdecznie!
Zakończyłam swój awans w maju 2016 roku i aktualnie składam dokumentację. Moje pytanie dotyczy jednak innej kwestii. Od września w szkole mamy nową panią dyrektor. Staż realizowałam i ocenę otrzymałam od poprzedniej. Kto będzie członkiem komisji?

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Monika Kawka » 2016-10-23, 13:50

dziekuję za odpowiedź

Mam jeszcze dwa pytania.
1. We wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego trzeba wpisać wymiar stażu. Staż ( 2 lata 9 miesięcy) miałam przedłużony o 1/2 roku- jak to wpisać?
2. Gdzie należy zlożyć podpis w prawozdaniu do kuratorium. Czy na końcu sprawozdania jeden raz wystarczy?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-10-24, 15:58

BasiaK. pisze:Witam serdecznie!
Zakończyłam swój awans w maju 2016 roku i aktualnie składam dokumentację. Moje pytanie dotyczy jednak innej kwestii. Od września w szkole mamy nową panią dyrektor. Staż realizowałam i ocenę otrzymałam od poprzedniej. Kto będzie członkiem komisji?

Oczywiście osoba pełniąca w tej chwili funkcję dyrektora

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Monika Kawka » 2016-10-24, 16:57

witam,

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi: Czy współpracę z rodzicami mogę wstawić w pkt 2. 4. e


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”