Nauczyciel wspomagający

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant

Re: Nauczyciel wspomagający

Postautor: ms.elephant » 2015-09-23, 21:21

Szczerze mówiąc pamiętam taki czas, gdy i dyr, i szkoleniowcy zwracali nam uwagę na tę zmianę nazewnictwa, a teraz nadal każdy mówi nauczyciel wspomagający ;)

Kamil12341996
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Historia, ...

Postautor: Kamil12341996 » 2016-01-12, 10:46

Cierpliwość przede wszystkim, opanowanie i życzliwość. Będzie dobrze, a i kontakt od początku z uczniami :)

mlena
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne

Postautor: mlena » 2017-01-09, 23:51

xsunrise pisze:Czy ktoś orientuje się jak wygląda staż nauczyciela wspomagającego na kontraktowego - jak wygląda w tym przypadku kwestia hospitacji zajęć przez opiekuna, czy wspomagający ma prowadzić wtedy zajęcia dla całej klasy czy opiekun hospituje wspomaganie albo np. zajecia rewalidacyjne prowadzone przez stażystę?

jestem teraz w tej samej sytuacji.
Czytam różne strony i mam coraz wiekszy mętlik.
od 2 semestru mam być n-lem wspomagającym dla ucznia o upoś.w st. lekkim. jest w 2 kl. szkoły podstawowej nie umie czytać, pisać (tylko po śladzie), dobrą ma pamięć słuchową, a to co robi szybko zapomina.
Mam siedzieć z nim na każdej lekcji i przerwie.
Mam pisać jakieś tygodniowe plany pracy. i tutaj moje pytanie:
Czy te plany pracy mają być w tej samej tematyce co zajęcia prowadzone przez panią wychowawczynię? Jak to wszystko wygląda?
Wspomnę, że nie mam doświadczenia w tym zakresie, pomagałam Pani w przedszkolu.

Awatar użytkownika
linczerka

Postautor: linczerka » 2017-01-10, 14:50

mlena pisze:
xsunrise pisze:Czy te plany pracy mają być w tej samej tematyce co zajęcia prowadzone przez panią wychowawczynię? Jak to wszystko wygląda?

Uczeń realizuje tę samą podstawę programową, więc tematyka ta sama. Robisz po prostu dostosowania.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

mlena
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne

Postautor: mlena » 2017-02-06, 20:51

dziękuję za odp.

wrzesiaa
Przedmiot: Inne

Postautor: wrzesiaa » 2017-10-24, 19:23

Witam, przeczytałam cały wątek ale i tak mam pełno pytań i wątpliwości :) Jak uzyskam od was rady będę wielce zobowiązana ;)
Zaczynam od listopada pracę w charakterze nauczyciela wspomagającego w klasie 7. Dostałam wymiar pracy 27 godzin.
Jak to wszystko wygląda od strony praktycznej? Czy to oznacza że ja muszę zostać alfą i omegą np. z geografii i matematyki? Żeby wytłumaczyć dane zadania dzieciom? Bo tego obawiam się najbardziej. Z góry dziękuję za informacje :)

Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”