Podyplomówka - która?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mgrendus
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-08, 10:45
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Podyplomówka - która?

Postautor: mgrendus » 2017-03-15, 10:20

Witam serdecznie.

Mam ukończone studia I stopnia o specjalności pedagogika resocjalizacyjna oraz studia II stopnia - pedagogika szkolna z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Dodatkowo ukończyłam kurs z behawioralki. Pracuję w swoim zawodzie na stanowisku terapeuty w przedszkolu. W tym roku chcę zrobić jeszcze podyplomówkę. Myślałam o oligofrenopedagogice jednak nie wiem czy jest sens skoro mam ukończoną terapię pedagogiczną? Może jednak lepsza dla mnie bedzie podyplomówka z wczesnoszkolnej i przedszkolnej skoro pracuje w przedszkolu?

Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Podyplomówka - która?

Postautor: linczerka » 2017-03-15, 19:17

mgrendus pisze:Myślałam o oligofrenopedagogice jednak nie wiem czy jest sens skoro mam ukończoną terapię pedagogiczną

A co ma wspólnego jedno z drugim?
Osobiście uważam, że to ma sens (ologofrenopedagogika) jakąś perspektywę.
Ewentualnie zrób logopedię, to masz w rękawie poważne atuty do pracy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podyplomówka - która?

Postautor: sowanna » 2017-03-31, 10:10

Oligo daje szerokie perspektywy. Zapotrzebowanie jest na logopedów, Johansena etc. oraz na specjalistów SI. Z logopedia jednak należy uważac. jeśli nie mam predyspozycji do zawodu (np. prawidłowa wymowa, krzywy zgryz- to lepiej odpuścić). Etyka zawodowa tu wchodzi, no i nie ukrywajmy... rynek Cie zweryfikuje

toro
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-21, 10:24
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podyplomówka - która?

Postautor: toro » 2017-05-10, 14:05

Proponuję zajrzeć na stronę Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Korczaka, w której studiowałam. Jest tam duży wybór podyplomówek, także takich, których nie znajdziesz na innych uczelniach. WSP trzyma rękę na pulsie i reaguje na aktualne trendy, więc programy tych studiów są ściśle powiązane z wymaganiami rynku pracy. Zauważyłam na przykład, że już teraz część oferty edukacyjnej uczelni stanowią studia podyplomowe dla nauczycieli gimnazjalnych, bo nie czarujmy się, wielu z nich wkrótce zostanie na lodzie.

Langa
Posty: 5
Rejestracja: 2019-09-06, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podyplomówka - która?

Postautor: Langa » 2019-09-18, 01:13

Wiele ciekawych kierunków podyplomowych studiów dla nauczycieli znajdziecie też w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi na AHE. M. in. sa to kierunki: Akademia Trenerów Biznesu, Andragogika, Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii, Arteterapia, Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, Choreoterapia w edukacji, Coaching, Diagnoza i terapia integracji sensorycznej ...


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”