Dziecko niewidome w przedszkolu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Przedemerytka
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-24, 22:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Dziecko niewidome w przedszkolu

Postautor: Przedemerytka » 2017-06-24, 23:17

Witam , mam pytanie:
1.Jakie wymagane są kwalifikacje aby prowadzic grupe 25osobową z dzieckiem niewidomym ? ( jest to grupa najmłodsza gdzie jest pomoc (ze względu na najmłodsze dzieci - a nie ze wzgl na dziecko niewidome) a nauczyciel wspomagający ma przysługujące 2 godz TYGODNIOWO ! dla dziecka niewidomego.
2. Czy dyrektor placówki moze mnie zmusic do pracy z takim dzieckiem ( w grupie 25 dzieci) skoro moje wykształcenie to pedagogika przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna ( nie ma to nic wspólnego z pedagogiką specjalną) i zatrudniałam sie do placówki publicznej - ogólnej a nie do specjalnej a nawet z oddziałem specjalnym.
3. Czy jest jakies zarzadzenie regulujące prawnie takie posunięcia dyrektora? ( nadmieniam ze dyrektor robi wszystko co robia inni - nie sprawdzając na jakej podstawie - aby tylko przypodobac sie dyrektorowi oświaty naszej gminy - a tym samym nie dba o warunki pracy swoich pracowników
Z góry dziękuję za odpowiedż )

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dziecko niewidome w przedszkolu

Postautor: malgala » 2017-07-11, 19:50

Przedemerytka pisze:a nauczyciel wspomagający ma przysługujące 2 godz TYGODNIOWO ! dla dziecka niewidomego

Dwie godziny tygodniowo to dziecko powinno mieć dodatkowo rewalidacji ze specjalistą, a nie wspomagania w czasie zajęć.
Nie wiem, czy organ prowadzący wyrazi zgodę na dodatkowe zatrudnienie nauczyciela wspomagającego, jeżeli nie jest to oddział integracyjny i nie ma w nim innych dzieci z orzeczeniami. Może, ale chyba nie musi.


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”