Praca nauczyciela mam depresje

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

OlgaBolop
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-19, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: lubuskie

Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: OlgaBolop » 2017-07-19, 16:39

Witajcie, Szukam pracy jako nauczyciel, na stronie Kuratorium Oswiaty znalazlam 2 wakaty (nauczyciel swietlicy) zanioslam swoje CV do szkol i jak na razie cisza...
Chciałabym od Was uzyskac ingormacje ile Wy czekaliscie na odzew po wyslaniu CV?
Jesli jest zmiana dyrektora w jednej szkole to który dyrektor zajmuje sie naborem?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: qjaf » 2017-07-20, 19:53

Nie ma rreguly. Raz zadzwonia, bo potrzebuja "na gwalt", innym razem "pani" zgubi to cv. Wysylajac cv i roznoszac, robisz co mozesz. Ruch kadrowy w szkole to raczej wiosna, no i wlasnie wakacje, aczkolwiek mam wrazenie, ze bardziej sierpien. Czemu? Wtedy mialem 2 rozmowy o prace. Jedna udana. A w ogole to prace w szkole rozpoczalem w okresie ferii zimowych, bo inna nauczycielke zwolnili :)
Tak w ogole to pamietaj, ze czasem jakies wolne godziny sa, ale zazwyczaj "po znajomosci" ktos je dostaje. Teraz juz bedzie z tym trudniej, bo trzeba miec zgode dyrekcji na dodatkowe zatrudnienie.

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: carmen1 » 2017-07-22, 12:53

Hej no właśnie jak to teraz wygląda sprawa z pracą w dwóch szkołach, że się tak z ciekawości zapytam... słyszałam, że trzeba mieć zgodę kuratorium na łączony etat?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: Melizabeth » 2017-07-22, 17:35

Wg przepisów czytanych nam przez dyrekcję, w przypadku pełnego etatu w jednej szkole trzeba mieć pisemną zgodę jej dyrektora na pracę dodatkowo gdzie indziej NA UMOWĘ O PRACĘ. O kuratorium nic nie ma.

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: carmen1 » 2017-07-22, 18:39

@Melizabeth dzięki za odpowiedź. Tak coś myślałam, że z tym kuratorium to przekombinowane jest coś :D ale nic koleżanka mi to mówiła, więc chyba pocztą pantoflową takie wieści się rozchodziły :wink:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: malgala » 2017-07-25, 18:41

Melizabeth pisze:Wg przepisów czytanych nam przez dyrekcję, w przypadku pełnego etatu w jednej szkole trzeba mieć pisemną zgodę jej dyrektora na pracę dodatkowo gdzie indziej NA UMOWĘ O PRACĘ. O kuratorium nic nie ma.


Na pracę w innej szkole.
Na umowę o pracę, to sobie możesz dodatkowo gdzie chcesz pracować, byle nie w szkole i nic nikomu do tego.

Mera
Posty: 11
Rejestracja: 2017-07-26, 08:17
Lokalizacja: śląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: Mera » 2017-07-26, 08:23

Niestety o pracę w szkole łatwo nie jest, nie raz się nawysyła cv i nic z tego nie wychodzi.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: Melizabeth » 2017-07-26, 13:21

malgala pisze:
Melizabeth pisze:Wg przepisów czytanych nam przez dyrekcję, w przypadku pełnego etatu w jednej szkole trzeba mieć pisemną zgodę jej dyrektora na pracę dodatkowo gdzie indziej NA UMOWĘ O PRACĘ. O kuratorium nic nie ma.


Na pracę w innej szkole.
Na umowę o pracę, to sobie możesz dodatkowo gdzie chcesz pracować, byle nie w szkole i nic nikomu do tego.


Najprawdopodobniej tak to własnie było :)

Wujasek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 20:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Język rosyjski, Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: Wujasek » 2017-08-06, 20:25

na serio trzeba mieć jakąś zgodę kogokolwiek? przecież to jest kabaret
Pozycjonowanie i budowa stron internetowych http://www.beako.eu pozycjonowanie wizytówek google moja firma, adwords.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: qjaf » 2017-08-06, 23:33

Intencje byly jasne - wolne godziny maja trafic do nauczycieli ze zlikwidowanych szkol itd. Przynajmniej tak to odczytuje. Dla mnie jednak ta decyzja budzi zrozumiale kontrowersje no bo wlasciwie to ingerencja w prawo czlowieka do swobody pracy :P Z drugiej jednak strony popieram ja. Od lat w szkolach nauczyciele "ciagna" ponad etat podczas gdy inni wlasnie walcza o chocby polowke, zeby zrobic staz. Wiadomo, chodzi o kase jak wszedzie. Uswiadomilem to sobie szczegolnie w czasie tego, pozal sie boze, strajku kiedy to spora czesc grona pedagogicznego nie chciala sie na to zgodzic, bo stracilaby dniowke :devil:

Pan Tikczer
Posty: 28
Rejestracja: 2017-07-31, 10:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: Pan Tikczer » 2017-08-09, 09:05

Od lat w szkolach nauczyciele "ciagna" ponad etat podczas gdy inni wlasnie walcza o chocby polowke

Po kolejnych "etapach" reformy i spadku demograficznym upowszechnia się też instytucja "nauczyciela obwoźnego" dwie szkoły to często za mało, żeby uzbierać 18 godzin. Zastanawiałem się na jakiej podstawie opiera się przekonanie MEN, że nauczyciele gimnazjum znajdą pracę w powiększonych podstawówkach. Znaczna część moich znajomych pracuje na jakiś śmiesznych ułamkach: 16/18, 10/18 etc. etatu i kiedy podstawówka zostanie powiększona do 8 klas po prostu mają szansę powrotu na pełny etat. Skąd by się miały wziąć godziny dla nauczycieli z gimnazjum?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: linczerka » 2017-08-09, 09:53

Panie Tikczer, nie reklamuj.
Adres bloga wstaw do ciekawych stron i wystarczy
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Pan Tikczer
Posty: 28
Rejestracja: 2017-07-31, 10:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: Pan Tikczer » 2017-08-09, 10:30

linczerka pisze:Panie Tikczer, nie reklamuj.
Adres bloga wstaw do ciekawych stron i wystarczy

obiecuję, że więcej nie będę reklamował ułamków: ani tych prostych 1/2 ani tych bardziej złożonych 16/18 :) Tak mi dopomóż MEN :lol:
qjaf: ogólnie tendencja w całym państwie jest etatystyczna ("apteka dla aptekarza"), więc państwo w coraz większym stopniu będzie ingerowało nie tylko w stosunki pracy. Co do zatrudniania:
"Wprowadzenie wymogu uzyskania przez nauczyciela zgody dyrektora szkoły, a w przypadku dyrektora organu prowadzącego na kontynuowanie lub podjęcie dodatkowego zatrudnienia w innej szkole (przedszkolu placówce, zespole szkół) – dotyczy wyłącznie nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (art. 222). Nie dotyczy wykonywania pracy na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia, umowa o dzieło). Obowiązywanie czasowe od 1 września 2017 r. do 31 września 2019 r."
http://bit.ly/2vioOdH
Jezu Maria! Zareklamowałem Reformę Systemu Edukacji :(

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: qjaf » 2017-08-09, 15:03

Nie wiem skad zalozenie, ze MEN stoi po stronie nauczyciela:) Odkad pracuje to robia pod gore wlasciwie. Przeciez teraz sa plany majstrowania w awansie zawodowym. Odlozenie w czasie spowoduje, ze panstwo zaoszcedzi troche grosza i juz.

korsarz
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-12, 12:37
Lokalizacja: śląskie

Re: Praca nauczyciela mam depresje

Postautor: korsarz » 2017-09-12, 12:56

Czasem to trwa długie miesiące zanim ktoś w końcu się odezwie.


Wróć do „Pogaduszki”