Ile wam zajęło znalezienie pracuje nauczyciela?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kokosanka95
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-12, 09:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Ile wam zajęło znalezienie pracuje nauczyciela?

Postautor: Kokosanka95 » 2017-06-22, 18:57

Witam, jestem świeżo upieczonyn licencjatem filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym. Zgodnie z tym co wyczytałam/ usłyszałam od znajomych nauczycieli zaczęłam składać podania do szkół podstawowych juz w kwietniu. Tylko w jednej szkole dano mi nadzieję, dyrektor powiedział, ze mam odezwać sie po obronie czy jestem jeszcze zainteresowana i tak zrobilam (obrona byla 9 czerwca w piatek, 12 w poniedziałek zadzwonilam do szkoly) ale powiedziano mi tylko tyle, ze zostanie to dopisane do mojego podania, żadnej konkretnej odpowiedzi. Już straciłam nadzieję na pracę nauczyciela a to naprawdę moja pasja ( przez rok szkolny prowadziłam zajęcia w szkole językowej i dawało mi to duzo radości i rodzice również byli zadowoleni) Chcialam isc na studia magisterskie z pedagogiki specjalnej, ale zastanawiam się czy to ma sens . Ile Państwu zajęło znalezienie pracy nauczyciela, i kiedy dostaliście konkretną odpowiedz?

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ile wam zajęło znalezienie pracuje nauczyciela?

Postautor: izolator » 2017-06-22, 19:47

Są wypadki losowe i czasem szkoły szukają nauczyciela w środku roku, ale zazwyczaj każda szkoła ma stałych nauczycieli i rzadko szukają nowych bo nie ma powodów do zwiększania liczby etatów, niestety ilość języka angielskiego po reformie nieznacznie wzrosła i raczej da się to obstawić istniejącą kadrą. Ale to nie znaczy ze nie powinnaś wysyłać podań do różnych szkół. Nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie zwolni się miejsce. A co do dodatkowego wykształcenia to zawsze jest to dodatkowym atutem więc warto.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ile wam zajęło znalezienie pracuje nauczyciela?

Postautor: Melizabeth » 2017-06-22, 23:53

Miejsca w podstawówkach teoretycznie powinny się pojawiać ze względu na dodanie 7. klasy, ale pierwszeństwo pewnie będą mieli nauczyciele gimnazjów. Mi akurat trafiło się, że to szkoła szukała nauczycieli i nauczycielki studiujące z nami na uzupełniających magisterskich zapytały czy nie chciałybyśmy pracować :)
Studia ze wszelkimi dodatkowymi niepełnosprawnościami, dysfunkcjami mogą być niezwykle przydatne, bo uczniów z opiniami jest coraz więcej i czasem wymagany jest wręcz specjalista. Szukaj, składaj podania i studiuj; jeśli nauczanie to twoja pasja, to nie poddawaj się, czasem długo zajmuje znalezienie pracy, bo trzeba się "wstrzelić" w odpowiedni moment (macierzyński, emerytura, itp.).

Hotep
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-07, 22:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Ile wam zajęło znalezienie pracuje nauczyciela?

Postautor: Hotep » 2017-09-07, 22:45

Od skończenia studiów jakieś dwa-trzy miesiące, CV składałem oczywiście wcześniej. Oferta pracy pojawiła się we wrześniu, w momencie jak ja już miałem na oku inną pracę. :) W zasadzie trafiłem na ofertę przez przypadek i dostałem pracę z marszu, bo był wrzesień i nauczyciel na zastępstwo był potrzebny na wczoraj.

Z tego co widzę przeglądając oferty pracy, całkiem sporo miejsc pracy (przynajmniej dla nauczyciela angielskiego) jest w dolnośląskim, a najwięcej na północy Polski czyli pomorskie, zachodnio-pomorskie, warmińsko-mazurskie. Problem tylko w tym, że z reguły są to oferty pracy w mniejszych miejscowościach i na wsiach pośrodku innych mniejszych miejscowości i wsi, więc jeśli ktoś by chciał się tam przeprowadzić i wynająć sobie mieszkanie, to za pensję stażysty (nawet z dodatkiem wiejskim) utrzymanie się z dala od domu rodzinnego nie jest zbyt łatwe.


Wróć do „Języki obce”