Jeżeli dyrektor odmawia udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Irena Nikoriuk
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-14, 12:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Jeżeli dyrektor odmawia udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia

Postautor: Irena Nikoriuk » 2018-02-14, 12:55

Drodzy koledzy i kolezanki! Czy ktoś stara sie obecnie o urlop na poratowanie zdrowia na nowych zasadach? Mam dosyć poważne problemy z samopoczuciem, w związku z tym lekarze radzą mi zgłosić się po urlop na poratowanie zdrowia, jednak znając moją dyrektorkę podejrzewam,że może mi odmówić udzielenia takowego, gdyż mamy w mieście za mało nauczycieli, ktorzy mogliby mnie zastapić. Czy jest jakaś szansa, po przedłożeniu dokumentacji mojej choroby, na odwołanie od tej ostatecznej decyzji dyrektora? Mam 57 lat - ponad 35 lat pracy w zawodzie, ani razu nie korzystałam z urlopu na poratowanie i rzadko brałam L4. Będe wdzięczna za każda radę dotyczącą urlopu na nowych zasadach.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Jeżeli dyrektor odmawia udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia

Postautor: koma » 2018-02-14, 17:09

Najpierw Ty idziesz do dyrektora, aby dał Ci skierowanie, bo zamierzasz ubiegac sie o urlop.
Robi to na odpowiednim druku - wzór druku jest w rozporządzeniu dot. udzielania urlopu na porat. zdrowia.
Dyr nie ma prawa odmówić Ci takiego skierowania!


Gdy masz już orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu od lekarza medycyny pracy, wniskujesz do dyrektora o urlop.
I znów: Dyrektor nie ma prawa odmówić Ci takiego urlopu!

Ale: dyrektor może złożyć odwołanie od tego orzeczenia, kierując je do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy.
Oni wydają decyzję ostateczną.

W rzeczywistości niezwykle rzadko się zdarza, że dyrektor sie odwołuje, bo w ten sposób bierze na siebie odpowiedzialność - co, gdyby stan zdrowia nauczyciela sie pogorszył? Poza tym po zmianach urlopu udziela sie NA LECZENIE - co jest jasno powiedziane.

Jednym słowem - działaj, jeśli samopoczucie ma związek z chorobą zawodową i nie obawiaj się, że dyrektor nie będzie chciał wyrazić zgoddy.

I jeszcze jedno: nie możesz iść na urlop zdrowotny, jesli jesteś już w wieku emerytalnym.

Irena Nikoriuk
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-14, 12:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jeżeli dyrektor odmawia udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia

Postautor: Irena Nikoriuk » 2018-02-14, 22:36

Wielkie dzięki za pocieszającą odpowiedź. A jeszcze taka sprawa - gdybym chciała wziąc taki urlop od września nowego roku szkolnego (prowadze lekcje indywidualne i chcę zamknąć rok z moimi uczniami, nie chcę ich rzucać tak przed egzaminami), czy mam już teraz rozpoczynać te procedury, czy poczekać do końca roku ? Może udac się samodzielnie do specjalistów po jakieś wstępne diagnozy, żeby e przedłożyć dyrekcji?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Jeżeli dyrektor odmawia udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia

Postautor: koma » 2018-02-15, 19:08

Irena Nikoriuk pisze: Może udac się samodzielnie do specjalistów po jakieś wstępne diagnozy, żeby e przedłożyć dyrekcji?

Żeby dostać urlop z powodu choroby, musisz sie przecież leczyć...chodzić do specjalisty...Trzeba zbierać dokumentację lekarską!
Z tą dokumentacją pójdziesz do lekarza medycyny pracy. Jesli on uzna, że ma za mało informacji, może jeszcze skierować na dodatkowe badania - wydaje sie jednak, że nie często to zrobi.
Medycyna pracy uznając, że musisz się leczyć, wyda orzeczenie.

Zatem: trudno wydać orzeczenie, że musisz sie leczyć na kilka miesięcy do przodu ;)

Możesz jednak zasugerować dyrektorowi, że Twój stan zdowia pogarsza się i byc może będziesz zmuszona skorzystać z urlopu.
Na razie nie dostarczaj dyrektorowi żadnych informacji, że jesteś chora! Jesli chora, to dlaczego pracujesz??

12agna
Posty: 1
Rejestracja: 2015-02-25, 15:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jeżeli dyrektor odmawia udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia

Postautor: 12agna » 2018-08-01, 13:00

Pracuje w szkole od 2003 roku ,byłam zatrudniona bez przerw do roku 2012.12, potem mialam 8 miesieczną przerwe do września 2013r ,od tego czasu jestm zatrudniona na pelny etat na czas nieokreślony. Czy ta przerwa dyskwalifikuje mnie,aby dostać urlop na poratownie zdrowia?


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron