arkusz organizacyjny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

studentka11
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-11, 10:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: pomorskie

arkusz organizacyjny

Postautor: studentka11 » 2018-04-16, 14:28

Witajcie, no jestem dzisiaj podłamana i proszę Was o radę :) Widziałam arkusz organizacyjny .... w którym mnie nie uwzględniono. Moje 6 godzin przejęła koleżanka od biologii i przyrody (z podyplomówką z chemii, ja mam mgr z chemii) - tak że ma cały etat, druga koleżanka również ma etat. Tylko ja zostałam z niczym. Dyrektorka podpiera się tym, że ma obowiązek dać nauczycielowi 18h w pierwszej kolejności. Otóż ja jako typowy nauczyciel z misją, chce zachować tylko 2 godzinki z pewną klasą, po prostu chciałabym doprowadzić ich do końca. Oni też tego chcą, mówili nawet o petycji! Czy istnieje jakakolwiek szansa? Mogę pracować nawet na umową wolontariacką?

Czy ta nauczycielka może oddać mi w darze 2 godziny, czyli tak żebyśmy dogadali się polubowanie?
Czy petycja uczniów i rodziców ma sens?

Czy istnieje chociaż 1% szans że się uda? Macie jakieś inne pomysły? HELP

Ściskam :)

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: arkusz organizacyjny

Postautor: belfegorr » 2018-04-16, 14:30

Nie ma takiej opcji. Przepisy niczego takiego nie przewidują. Jeśli dyrektor zdecydował o takim podziale godzin, to jedyną opcją jest rozmowa z dyrektorem w tej sprawie

studentka11
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-11, 10:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: pomorskie

Re: arkusz organizacyjny

Postautor: studentka11 » 2018-04-16, 16:50

Ja wiem że pewnie wydaje Wam sie idiotyzmem walka o 2 godziny, ale

Czy dyrektor może zmienić zdanie po petycji uczniow i rodzicow i przyznać mi 2/18 a kolezance 16/18?

Czy koleżanka może zgodzic sie oddać mi dwie godziny zrzekając się pełnego etaty?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: arkusz organizacyjny

Postautor: sharkinator » 2018-04-16, 17:14

studentka11 pisze:Ja wiem że pewnie wydaje Wam sie idiotyzmem walka o 2 godziny, ale

Czy dyrektor może zmienić zdanie po petycji uczniow i rodzicow i przyznać mi 2/18 a kolezance 16/18?

Czy koleżanka może zgodzic sie oddać mi dwie godziny zrzekając się pełnego etaty?


Niestety dyrektor nie może tak zrobić, musi najpierw dopełnić etat innemu nauczycielowi, a dopiero ewentualną nadwyżkę może zagospodarować dla kolejnego nauczyciela. Nauczyciel może poprosić o niższy wymiar godzin, ale jeśli nie jest to Twoja bliska przyjaciółka to nie spodziewałbym się takiego rozwiązania. Najlepiej porozmawiaj z dyrektorem, że Ci bardzo zależy itd. Ale od razu mówię, że może być kwas z tą drugą nauczycielką, jak rzucisz argumentem że Ciebie rodzice i dzieci chcą, a jej nie.

studentka11
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-11, 10:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: pomorskie

Re: arkusz organizacyjny

Postautor: studentka11 » 2018-04-17, 05:02

No właśnie, a jak obie Panie maja nadwyżkę 18h przedmiotu + 1h wychowawcza, to akurat te dwie godziny moznaby było wygospodarować. Tak to sobie kminie ....do tego godziny indywidualne pewnie dla nich będą.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: arkusz organizacyjny

Postautor: ann » 2018-04-17, 18:45

studentka11 pisze:Tak to sobie kminie ....do tego godziny indywidualne pewnie dla nich będą.

Jeżeli jest perspektywa indywidualnych - nic straconego, ale trzeba czekać do sierpnia.
NI bardzo często nie pojawia się w pierwszej wersji arkusza (przynajmniej tak jest u nas).
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: arkusz organizacyjny

Postautor: koma » 2018-04-18, 00:46

Dyrektor najpierw musi stworzyć pełne etaty, a dopiero gdy cos zostanie, zaproponować innemu nauczycielowi.
Nie możesz wymagać, aby nauczycielki oddały Ci jakies godzinki, bo dla nich byłoby to zatrudnienie w niepełnym wymiarze - bardzo niekorzystnie!
Jako wolontariuszka też nie możesz pracować, realizując godziny z siatki.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron