Promesa zatrudnienia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grunt
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-04, 17:48
Kto: student
Przedmiot: Język polski

Promesa zatrudnienia

Postautor: Grunt » 2018-05-14, 14:22

Sytuacja wygląda tak – pracuję w szkole prywatnej, niedawno otrzymałem w takiej luźnej rozmowie propozycję pracy od dyrektora szkoły publicznej w miejsce nauczycielki przechodzącej na emeryturę. Chciałbym bardzo pracować w tej szkole, ale niedawno doszły mnie słuchy, że w wyniku reformy może być trudno w przyszłym roku z nauczycielami w pobliskich szkołach (ten sam organ prowadzący) i mogą kogoś przerzucić do tej, gdzie jest wakat. Wszystko po to, aby ratować etaty będące już na stanie gminy. W dotychczasowej szkole naciskają na mnie, abym się określił, czy będę z nimi w przyszłym roku. Zastanawiam się więc, czy dyrektor może podpisać coś na wzór PROMESY ZATRUDNIENIA, że od września da mi pracę. Czy istnieje szansa, aby podpisał ze mną umowę już teraz z odpowiednią adnotacją, że stosunek pracy zostanie zawiązany z dniem 1 września?

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: Promesa zatrudnienia

Postautor: belfegorr » 2018-05-14, 18:36

Stosunek pracy byłby nawiązany od dnia podpisania umowy, ale wykonywanie obowiązków pracowniczych rozpoczęłoby się od 1 września - taki zapis potrzebny jest w umowie. Jest to jak najbardziej możliwe.


Wróć do „Prawo oświatowe”