Przedstawienie z języka niemieckiego!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: matikasia » 2009-05-06, 19:06

Czy ktoś posiada może niedługie przedstawienie - inscenizację z języka niemieckiego i mógłby się ze mną podzielić scenariuszem?? dzieci strasznie chcą wystąpić na zakończenie roku szkolnego, a ja kuleję bo pracuję dopiero 4 miesiące. Będę jeszcze szukać w internecie, ale gdyby ktoś mógł pomóc będę wdzięczna;)

teliusz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-01, 12:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: teliusz » 2009-05-06, 19:20

a dla jakiej klasy ma byc to przedstawienie? Jezeli maluchy, to w ICH und DU, jest kilka fajnych teatrzykow. Fajne przedstawienie wychodzi rowniez z historyjki " Vom Rübenziehen"-moje dzieciaki to uwielbiaja. :D

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: matikasia » 2009-05-06, 19:45

oj przepraszam nie napisałam, miałaby to przedstawiać klasa IV ale z takim zaniżonym poziomem poprzez częsty brak lekcji i nauczyciela.
a mogłabym prosić o scenariusze na maila? pracujemy na książce der, die, das a tam tragedia

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: nadia » 2009-05-06, 20:57

O rany,współczuję Ci lekcji z tym podręcznikiem.Sama kiedyś pracowałam z nim, ale szybko zrezygnowałam. Jest fatalny. Jeśli tylko masz możliwość, zmień go bo dzieciaki niewiele się nauczą pracując z tym podręcznikiem. Szczerze polecam "Wir" wydawnictwa LektorKlett. Pracuję z nim już 5 rok i jestem naprawdę zadowolona. Według mnie PWN ma najgorsze podręczniki do nauczania języka niemieckiego.

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: matikasia » 2009-05-07, 08:55

chyba nie mam zdania co do zmiany podręcznika ponieważ zaczęłam pracować w styczniu i będę tam tylko do końca roku szkolnego. mogę jedynie zasugerować dyrce zmianę, ale czy się dostosuje to wątpie bo przyjdzie nowy nauczyciel od września. poza tym to są dla nich koszta, a tak dzieci mają z roku na rok. ja bym poświęciła pieniądze dla mojego dziecka, ale na wsi naprawdę panuje zacofanie:(

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: nadia » 2009-05-07, 15:17

Wiesz, ja również pracuję na wsi.Nauczycielka która pracowała przede mną korzystała z Der,die, das, ja postanowiłam to zmienić i ku mojemu zaskoczeniu ani dyrektorka ani rodzice nie mieli nic przeciwko temu.Prawda jest taka,że dzisiaj bez problemu można zakupic używany podręcznik w wielu miejscach, wcale nie trzeba od razu biec do księgarni po nowy ;)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: Jolly Roger » 2009-05-07, 18:44

Scenariusz możesz napisać sama. Bierz znaną bajkę, bo jak przekombinujesz to nikt nie zrozumie. Świetnie sprawdza się Kapturek, Jaś i Małgoś, Królewna Śnieżka, Świnki Trzy.

Kwestie mówione nie dłuższe jak jedna linijka. Jak najprostsze słownictwo, wpleć piosenkę i skup się na dekoracjach.
Scenariusz napiszesz w dwie godziny i będzie dostosowany do dzieci, które masz. Gotowce się nie sprawdzają.

Robię teatrzyki od 6 lat i bywam na przeglądach więc mam jakieś tam pojęcie.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: matikasia » 2009-05-08, 09:35

ale ja mam utrudnione zadanie z tym podręcznikiem ponieważ odchodze już z tej szkoły. mogę jedynie zasugerować zmianę.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przedstawienie z języka niemieckiego!

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-07-10, 19:22

Idealnie nadaje się też bajka "Jeż i zając".
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Języki obce”