Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - kwalifikacje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zielona34
Posty: 4
Rejestracja: 2018-07-14, 23:29
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - kwalifikacje

Postautor: zielona34 » 2018-07-18, 16:04

Jako nauczyciel przedszkolny wiem, że powinnam do 2020 roku zrobić studia podyplomowe z języka angielskiego. Ostatnio jednak na jakiejś stronie wyczytałam, że same studia nie wystarczą, że oprócz tego nalezy zdać egzamin np FCE. Jak to jest? Co wiecie na ten temat?
Wcześniej nie szłam na takie studia, ponieważ uważam, że języka angielskiego najlepiej nauczy ktoś wykwalifikowany po 3 lub 5 letnich studiach, a nie 3 semestralnych, ale życie chyba zmusza do czegoś innego. Czy są tutaj osoby po takiej podyplomówce?
Pozdrawiam :)

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - kwalifikacje

Postautor: Michalll_95 » 2018-07-18, 20:02

W mojej szkole angielskiego uczą nauczyciele po różnych kierunkach nie związanych z językiem. Mają natomiast certyfikaty językowe i sporo doświadczenia praktycznego. Jesteśmy szkołą z oddziałami dwujęzycznymi ;) Jeżeli czujesz się pewna w tym temacie to proponuję zdać na certyfikat.

W przedszkolu obowiązują te same zasady, co w szkole podstawowej. Albo studia filologiczne lub lingwistyczne (wystarczy sam licencjat), albo studia podyplomowe, albo certyfikat językowy.

Moim zdaniem na poziomie wychowania przedszkolnego nie trzeba kończyć studiów językowych, żeby kompetentnie nauczać dzieci. Wszystko zależy od własnych predyspozycji ;)

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - kwalifikacje

Postautor: Łosoś » 2018-08-01, 15:57

Żeby mieć pełne kwalifikacje do nauczania dzieci języka angielskiego (przedszkole i klasy 1-3) musisz mieć uprawnienia do nauczania dzieci w tej kategorii wiekowej (czyli być absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej), ukończone studia podyplomowe z metodyki nauczania języka angielskiego oraz zdany egzamin państwowy na poziomie co najmniej B2. Nie tylko FCE- listę znajdziesz na stronie menowskiej.
Sama podyplomówka nie wystarczy.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron