Prowadzenie biura rachunkowego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

patryklgn
Posty: 15
Rejestracja: 2017-09-17, 22:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Prowadzenie biura rachunkowego

Postautor: patryklgn » 2018-08-06, 15:12

Witam serdecznie :D

Dostałem pracę w szkole policealnej. 3 przedmioty w tym prowadzenie biura rachunkowego do którego muszę opracować program. Czy ktoś ma jakieś materiały? Pierwszy raz staje przed takim zadaniem i troszkę się stresuję. Wiem, że jest jeszcze KOWEZIU z którego też będę korzystać, ale czy ktoś może ma pomysł na to? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Prowadzenie biura rachunkowego

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-08-06, 21:56

Taki przedmiot wymaga wielce praktycznego podejścia. Radzę nawiązać kontakt z jakimś biurem rachunkowym i poprosić o poradę, co i jak.
Uczniowie też będą zadowoleni, jak praktyka stać będzie nad teorią.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prowadzenie biura rachunkowego

Postautor: Michalll_95 » 2018-08-06, 22:06

Powiem Ci, że trzy przedmioty od razu to spore wyzwanie :D

Jeżeli masz napisać własny program to przede wszystkim zapoznaj się z podstawą programową kształcenia w danym zawodzie. Twój program powinien odnosić się do każdego celu ogólnego (wiadomości, idee, postawy) i szczegółowego (konkretne mierzalne umiejętności) podstawy. W podstawie mamy zazwyczaj wskazania bardzo ogólne, choć zdarzają się punkty bardziej doprecyzowane. W programie musisz określić na czym on bazuje (czyli podstawa programowa) i koniecznie wskazać odniesienia do podstawy. Trzeba opracować treści edukacyjne, które mają być w danym przedmiocie przekazane (czyli pojęcia, krótkie frazy) i rozkład materiału (temat zajęć, liczba godzin, wiadomości, umiejętności, metody dydaktyczne, pomoce dydaktyczne, odwołanie do podstawy).

Sam piszę teraz program i jest z tym sporo pracy. Poszukaj programów - niekoniecznie z twojego przedmiotu - w Internecie i przyjrzyj się jak są zbudowane ;)

patryklgn
Posty: 15
Rejestracja: 2017-09-17, 22:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Prowadzenie biura rachunkowego

Postautor: patryklgn » 2018-08-07, 00:14

Dziękuję bardzo za rady :) Jestem praktykiem, więc myślę, że nie będzie problemu. Jak dla mnie najważniejsza w zawodzie jest praktyka. Teoria też jest ważna, ale bez praktyki daleko człowiek nie zajdzie.

3 przedmioty to wyzwanie. Jednak będą w jednym obszarze , więc mam nadzieję, że nie będzie źle. Jeszcze raz dziękuję za rady :)

krokodyl_odpada
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-21, 12:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prowadzenie biura rachunkowego

Postautor: krokodyl_odpada » 2018-08-08, 14:54

Polecam książki p. B.Padurek.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron