Plan rozwoju zawodowego nauczyciel stażysta - język polski

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sandranauczycielka1988
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-05, 23:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Plan rozwoju zawodowego nauczyciel stażysta - język polski

Postautor: sandranauczycielka1988 » 2018-08-05, 23:29

witam wszystkich :)
od wrzesnia zaczynam prace, nauczyciel - stażysta język polski plus wychowawsto. Musze zabrać sie za napisanie planu rozwojowego. Prosze o pomoc, jak sie do tego zabrać, a bardziej - jak to ma wyglądać.
internet przeszukałam, wiem jakie punkty zgodnie z ustawą musze zawrzeć, ale czy bylby ktoś tak mily i mógłby pokazać mi swój plan, który mogłabym zmodyfikować i troszkę "wykorzystać"?
pozdrawiam i dziekuje

margott6
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-14, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Plan rozwoju zawodowego nauczyciel stażysta - język polski

Postautor: margott6 » 2018-08-14, 10:33

Dzień dobry :)

jestem w bardzo podobnej sytuacji co kolega powyżej, będę również wdzięczna za pomoc w w/w temacie

Pozdrawiam
M.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan rozwoju zawodowego nauczyciel stażysta - język polski

Postautor: sharkinator » 2018-08-14, 20:11

W sumie to nikt wcześniej nie pisał planu dwuletniego, bo teraz taki jest po nowelizacji KN. Dużo łatwiej jest napisać plan jak ma się już przydział obowiązków od dyrektora, a te poznasz dopiero pod koniec sierpnia (na początku września). Wzorów jest dużo w internecie, ale im prostszy i bardziej ogólny tym lepszy. Niektórych nauczycieli ponosi fantazja i później okazuje się, że plan jest nie do zrealizowania. Lepiej się pochwalić później w sprawozdaniu z realizacji stażu, że się zrobiło nadprogramowe rzeczy.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Plan rozwoju zawodowego nauczyciel stażysta - język polski

Postautor: ann » 2018-08-14, 20:52

sharkinator pisze:W sumie to nikt wcześniej nie pisał planu dwuletniego, bo teraz taki jest po nowelizacji KN. Dużo łatwiej jest napisać plan jak ma się już przydział obowiązków od dyrektora, a te poznasz dopiero pod koniec sierpnia (na początku września).

Jak się dostanie sensownego opiekuna, to też bywa pomocny ;)
sharkinator pisze:Niektórych nauczycieli ponosi fantazja i później okazuje się, że plan jest nie do zrealizowania. Lepiej się pochwalić później w sprawozdaniu z realizacji stażu, że się zrobiło nadprogramowe rzeczy.

Szczególnie, że - z tego co mi się obiło o uszy - w ocenie dyrektor będzie w większym stopniu uwzględniał realizację planu rozwoju zawodowego.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Psychoanka
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-18, 20:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Plan rozwoju zawodowego nauczyciel stażysta - język polski

Postautor: Psychoanka » 2018-08-17, 21:42

margott6 pisze:Dzień dobry :)

jestem w bardzo podobnej sytuacji co kolega powyżej, będę również wdzięczna za pomoc w w/w temacie

Pozdrawiam
M.

To może pomóżmy sobie nawzajem ? :)


Wróć do „Nauczyciel stażysta”