Umowa na czas określony

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Olaaa94
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Umowa na czas określony

Postautor: Olaaa94 » 2018-09-19, 17:17

Cześć :) na umowie o pracę mam napisane " umowa na czas określony , nie dłużej niż do 31 sierpnia 2019". Jak to rozumieć ? Że mogą mnie zwolnić w każdym momencie skoro nie dłużej niż do 31 sierpnia czy że umowę mam zawarta do 31 sierpnia ale nie dłużej?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8182
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa na czas określony

Postautor: malgala » 2018-09-19, 17:38

Olaaa94 pisze: na umowie o pracę mam napisane " umowa na czas określony , nie dłużej niż do 31 sierpnia 2019"

Chyba nie napisałaś nam wszystkiego.
Prawdopodobnie jest to umowa na zastępstwo zawarta na czas nieobecności nauczyciela ..., nie dłużej niż do 31 sierpnia 2019 r.
I faktycznie, jeżeli ten nauczyciel wróci do pracy po zakończeniu zwolnienia lekarskiego, urlopu bezpłatnego, urlopu zdrowotnego, macierzyńskiego, czy co tam ma, to umowa automatycznie wygasa.
Może być jednak taka sytuacja, że w planowanym terminie do pracy nie wróci, jego nieobecność się przedłuży i dlatego na umowie jest "nie dłużej niż ..."

Olaaa94
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa na czas określony

Postautor: Olaaa94 » 2018-09-19, 21:55

Nie jestem zatrudniona na zastępstwo.

Ignatius
Posty: 131
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Umowa na czas określony

Postautor: Ignatius » 2018-09-20, 15:47

O tym jak jesteś zatrudniona, jest napisane w Art.10 KN.
Przeczytaj co tam jest napisane i przypomnij sobie jaki masz stopień awansu zawodowego - to sama sobie odpowiesz na pytanie.
Tak na marginesie - tymi bzdurami, które są napisane w umowach nauczycieli, w razie pozwów do SP nie dało by się rozpatrzyć do końca dekady (nie tej oczywiście).
Jedyna możliwość, która by potwierdzała Twoje zatrudnienie na czas określony to przyczyna wynikająca z organizacji nauczania, np. w przyszłym roku kończy się nauka języka mandaryńskiego (który ty nauczasz), a zamiast niego kolejne roczniki będą uczyły się j. koreańskiego :D


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron