Szkoła policealna - forma zatrudnienia na umowę o pracę.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Elpacho77
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-24, 21:26
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: podlaskie

Szkoła policealna - forma zatrudnienia na umowę o pracę.

Postautor: Elpacho77 » 2018-09-24, 21:41

Witam wszystkich.

Może są tu osoby które pracują w szkołach policealnych i otrzymały już propozycje formy zatrudnienia na nowy rok szkolny zgodnie z nowa ustawa.
Podam poniżej propozycje jaka ja otrzyamalem.
Pracuje w szkole policealnej od 10 lat. Wcześniej zawsze na umowę zlecenie z stawka godzinowa. Obecnie przepisy mówią jasno, że jedyną formą zatrudnienia w takich placówkach jest umowa o pracę. Oto jaka propozycje otrzymałem.
Liczba godzin w ciągu roku szkolnego - 240.

Pracodawca zaproponował mi umowę na 1/160 etatu. Umowa na okres od 09/2018 do 07/2019. Wynagrodzenie będzie wypłacane na zasadzie stawki godzinowej. Stawka ta będzie się składała z podstawy 13,7 zł brutto/godzina oraz drugiego składnika, który będzie uznaniowy i będzie to różnica poprzedniej stawki godzinowej i 13,70 zł. Dodatkowo z poprzedniej stawki ( z umowy zlecenie ) zostaną potrącony ZUS i pozostałe daniny do skarbu państwa. W rezultacie będę zarabiał mniej niż wcześniej.

Czy ktoś ma podobne doświadczenia lub może opisać jak to jest w innych placówkach?

Jestem załamany ta propozycja.

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szkoła policealna - forma zatrudnienia na umowę o pracę.

Postautor: Ignatius » 2018-09-25, 19:08

Co tu napisać? Jeśli to szkoła niepubliczna, w której panuje "wolna amerykanka" – to w obecnej dobie niskiego bezrobocia, odpowiedź nasuwa się sama.
Po prostu rozstać się bez żalu.
Albo jeszcze lepsze rozwiązanie to iść na rozmowę i twardo określić swoje wymagania płacowe.

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Szkoła policealna - forma zatrudnienia na umowę o pracę.

Postautor: wiczers » 2018-10-06, 11:16

U mnie to samo nie wiem czy ta sama "sieć" szkół, ale warunki identyczne. Szkoły zawsze znajdą rozwiązanie jak to obejść. Oczywiście urlop też Ci się nie należy bo przecież może go wybrać w tygodniu tak samo jak urlop na dziecko :). Odpowiedź nasuwa się sama jak mówił poprzednik pogodzić się z tym lub rozstać (nie liczyłbym na zwiększenie stawki).

Pozdrawiam


Wróć do „Prawo oświatowe”