wypowiedzenie umowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Olaaa94
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

wypowiedzenie umowy

Postautor: Olaaa94 » 2018-10-18, 18:01

Jestem nauczycielem (matematyki) kontraktowym zatrudnionym na czas określony ( od 1 września do 31 sierpnia 2019). Chce wypowiedzieć umowę. Czy Dyrektor może się nie zgodzić na moje zwolnienie ? Aktualnie jest poszukiwany jeszcze jeden matematyk także moje zwolnienie na pewno nie pójdzie im na rękę.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: wypowiedzenie umowy

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-10-20, 14:25

Z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jest to dozwolone.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

nauczyciel_pl
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-20, 15:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wypowiedzenie umowy

Postautor: nauczyciel_pl » 2018-10-20, 15:51

Sprawdź w umowie czy nie masz dwutygodniowego okresu wypowiedzenia.
Ale pewnie jest też tam zapis, że wyłącznie z końcem roku szkolnego. Więc możesz z 3 miesięcznym wypowiedzeniem pod warunkiem, że zrobisz to 31 maja przyszłego roku. Możesz próbować za porozumieniem stron bez konieczności świadczenia pracy ale bardzo wątpię czy jakiś dyrektor na to się zgodzi. Więc w skrócie jesteś niewolnikiem do końca roku szkolnego.

Olaaa94
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: wypowiedzenie umowy

Postautor: Olaaa94 » 2018-10-20, 19:11

Mam na umowie napisane: "tryb i zasady wypowiedzenia umowy o pracę określają przepisy art.33KP " i nie wiem czy to jest równoznaczne z tym że mam okres wypowiedzenia 2 tygodnie ?

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: wypowiedzenie umowy

Postautor: wiczers » 2018-10-24, 07:24

Cześć,

Znalazłem coś, co Cię zainteresuje :).

W dziale 2 Stosunku pracy w rozdziale 2 pod nazwą Umowa o pracę znajdują się Przepisy ogólne o rozwiązaniu umowy o pracę. Art. 33 k.p brzmi:

Art. 33. Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem..

Nauczyciel_pl czasy niewolników się skończyły do pracy można po prostu nie przyjść. Piszesz jakby zarobki sięgały tutaj 10 tysięcy netto miesięcznie. Obecnie dyrektorzy nie znają przepisów i karty nauczyciela więc panuje zasada wolnej amerykanki, a robienie tych studiów podyplomowych z zarządzenia oświatą to pic na wodę.


Wróć do „Prawo oświatowe”